33.2 C
İstanbul
KategorilerGerilimWinnie The Pooh 2 İnceleme | Katil Ayı Artık Daha Güçlü

Winnie The Pooh 2 İnceleme | Katil Ayı Artık Daha Güçlü

Winnie the Pooh serisinin slasher-ı katil ayı Winnie gerçekten harika bir dönüş yaptı. Serinin ilk filmi Şubat 2023’te gösterime girmişti. Yaklaşık bir buçuk yıl sonra gelen devam filmi şahsen benim beklentilerimin üzerine çıktı.

Ormanda terk edildikten sonra birer katile dönüşen, yarı hayvan yarı insan bu klasik çocuk karakterlerinin ilk filmde anlatılan hikayesini buraya tıklayarak okuyabilir ya da 25. Kare Youtube kanalı üzerindeki videodan takip edebilirsiniz.

Orijinal Adı: Winnie-the-Pooh: Blood and Honey 2
Tür: Korku, gerilim
Yönetmen: Rhys Frake-Waterfield
Senaryo: Rhys Frake Waterfield, Matt Leslie, A.A. Milne
Ülke: İngiltere, Amerika
Gösterim Tarihi: 29 Mart 2024
Oyuncular: Ryan Oliva, Scott Chambers, Tallulah Evans, Lewis Santer, Eddy MacKenzie, Marcus Massey, Thea Evans
Süre: 01s 33dk
IMDB: 4,6
25. Kare puanı: 5,9

Bu ikinci filmde Yüz Dönüm Ormanı canavarlarının orijin hikâyesi oldukça genişliyor ve bir bakıma onların orijinlerine trajedi eklemesi yapılıyor. Onları daha vahşi ve daha güçlü görüyoruz. Kan ve vahşet seviyesi ilk filmin kat be kat üzerinde; ancak şaşırtıcı bir şekilde hâlâ Chris ve Winnie özerinden ince duygusal dokunuşlar da yer alıyor. Karakterlerin detayları çok daha iyi. Ölüm sahnelerinin her birisi özenle hazırlanmış.

Bana göre Winnie the Pooh: Kan ve Bal son yıllarda çıkan en iyi slasher filmi… Kim ne derse desin Katil Ayı Winnie artık slasher karakter liginde kendisine yer bulabilecek bir seviyeye yükselmiş.

Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Winnie öldü mü?

Winnie, filmin sonunda elbette bir sürü insanın katlettikten sonra Chris’le yüzyüze geliyor. Bu heyecanlı bir andı; çünkü Winnie’nin içinde bir yerde hâlâ belli belirsiz de olsa Chris’e karşı duygusal bir his beslediğini düşünüyorduk. Sanıyorum bu sahne artık Winnie’nin o ilk filmde gördüğümüz kararsızlığının net olarak sonu. Hiçbir insana güvenmiyorlar, onları sevmiyorlardı; ancak Chris konusunda kafaları karışıktı. Artık değil… Bunda insanların onların mekânına kadar gelmesinin ve onlara yaşam alan bırakmamasının etkisi büyük. Savaşmaktan başka çareleri kalmamıştı.

Chris, aslında normal şartlarda Winnie’yi öldürmezdi; ancak Winnie’nin orijin hikayesinde duyduğumuz ve içinden canlı canlı çıktığı mezar yerini görünce aklı karıştı. Chris bu fırsatı iyi değerlendirdi. Winnie’nin kafası resmen dağıldı ve ikiye ayrıldı. Cansız bir halde o mezar yerine doğru düştü. Ancak ince nokta şu: Onun öldüğünü görmedik. Bu seyrettiklerimiz Winnie için bir son değil, başlangıç ve yerini sağlamlaştırma filmiydi. Sondaki Baykuş sahnesi olmasaydı bile Winnie’nin bir şekilde geri geleceğini söylerdik. Bunun en önemli nedeni doktorun notları… Bu notlarda yaratıkların iyileşme özellinden bahsedildi. Bu nedenle yaratıkların aldığı darbelerin kısa sürede iyileşebileceğini biliyoruz.

Filmin kapanışına göre gizemli ve karizmatik karakter Baykuş, Winnie’nin cesedini mezardan almış ve “Seni geri getireceğim, hepimiz geri geleceğiz” diye haykırıyor.

Bu sırada dikkat ederseniz daha önceden avcılar tarafından kafası vurularak öldürülen Piglet de görülüyor ve kafası yerine geliyor. Aynı şey Winnie için de geçerli olacaktır.

Winnie-the-Pooh: Kan ve Bal 2 incelemesinin tamamına 25. Kare Youtube kanalı üzerinden ulaşabilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Longlegs- Cambaz Film İncelemesi ve Detaylar

0
Nicolas Cage'in de rol aldığı Longlegs- Cambaz; suç, korku ve gerilim etiketleri taşıyor. Gizemli ve acımasız bir seri katilin peşinde olan FBI ajanı Lee...

In A Violent Nature İncelemesi | Benzersiz ve Korkunç

0
Karşımızda alışageldiğimiz slasher klişelerini altüst eden bir film bulunuyor. In A Violent Nature, Johnny adında ölümsüz, maskeli bir katilin hikâyesini aktarıyor. Peki, bu film...

Elm Sokağında Kabus Serisi | Freddy Krueger’ın Bilinmeyenleri

0
Elm Sokağı serisi incelemelerine devam ediyoruz. Bir önceki yazıya buraya tıklayarak ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://sinemasayfam.com/2024/06/26/elm-sokaginda-kabus-tum-dehsetiyle-freddy-krueger-2 5. Elm Sokağı Kabusu 5: Hayal Çocuk (1989) Serinin beşinci...

Elm Sokağında Kabus | Tüm Dehşetiyle Freddy Krueger

0
Elm Sokağı serisinin ölümsüz slasher karakteri Freddy 1984’ten itibaren kabuslarımıza musallat olmaya devam ediyor. Freddy, sizi kabuslarınızda öldürürse gerçek yaşamda da ölmüş oluyorsunuz. Kırmızı yeşil...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img