10.7 C
İstanbul
KategorilerAksiyonThe Continental Finali Nasıldı? Tüm Detaylar

The Continental Finali Nasıldı? Tüm Detaylar

Otel yöneticisi Winston Scott’ın geçmişine odaklanan The Continental mini dizisi 3. bölümle birlikte final yaptı. Bölümde yaşananlara kısaca bir göz atalım. Yazı spoiler içeriyor.

Charon Neden Winston’a Yardım Etmeyi Kabul Etti?

Winston, ekibiyle birlikte Continental Oteli‘ndeki cephanelik odasına nasıl gideceklerini planlıyordu ama o planı başlatamadan Cormac’ın adamları gelip onu kaçırdı. Winston diğerlerine Bowery kraliçesi Mazie’nin yanlarında olduğunu ve savaşta insan gücü sıkıntısı yaşamayacaklarını söylemişti. Keskin nişancı Jenkins zaten Continental’in karşısındaki binadaydı ve ekibe yardım etmek için hazırdı.

Jenkins karşı binadan, Cormac’ın Winston’ı tutan adamlarını vurdu ve işte o zaman Cormac, Winston’ı muhtemelen hafife aldığını fark etti; ancak bir darbe daha alması uzun sürmedi. Masanın altındaki silahını aradığı an, Charon’un silahını alıp ona doğrulttuğu ve Cormac’ın artık onun sadık askeri olmadığını ve bağlılığının yer değiştiğini anladığı an oldu. Cormac şok olmuştu ama oradan kaçıp yalnızca kendisinin erişebileceği bir yere gitmekten başka seçeneği yoktu.

Cormac operasyon odasına gitti ve saklandı çünkü yönetici dışında hiç kimse bu odanın Continental’de nerede olduğunu bilmiyordu. İşler planlandığı gibi gerçekleşmemiş olabilirdi; ama Winston, Charon’un kendi tarafında olmayı seçtiğini öğrenince rahatlamıştı. Charon’a borcunun tamamını ödeyeceğine ve babasıyla tanıştıracağına dair güvence verdi. Bölüm sonlarına doğru Charon’un Cormac’ı satma nedeninin onun öldürdüğü müzisyen çocuk olduğu anlaşıldı. Charon buna çok kızmıştı; çocuğun hiçbir suçu yoktu.

Lou Neden Hiç Silah Kullanmıyordu?

Lou en başından beri, konu kendi hayatına gelse bile eline silah almayacağı konusunda kararlıydı, ancak Winston’a çabalarında yardım edeceğini kabul etmişti. Lemmy, Miles ve Winston; üzerinde herhangi bir silah olmadan paralı askerler ve gangsterlerden oluşan bir orduya karşı gelerek gereksiz bir risk aldığını ona anlatmaya çalıştılar; ama onu ikna edemediler.

The Continental‘ın 3. bölümünde Lou’nun hayatı boyunca bir yalana inandığını ve her şeyi buna göre yaptığını öğrendik. O güne kadar babasının eline silah almadığına inanmıştı ama inandıklarının bir yalandan ibaret olduğunu anlaması uzun sürmeyecekti. Dizideki bu dokunuş gerçekten güzeldi.

Yerel çete lideri Chen gelip ona babasının masum canları almak için kullandığı silahı verdi. Ona babasının kiralık bir katil olduğunu ve kardeşi Miles’ın da bunu bildiğini, bu yüzden ondan nefret ettiğini söyledi ki bunlar doğruydu.

Lou, Chen’in yanındaki küçük çocuğun onun oğlu olmadığını, muhtemelen onun isteği dışında esir olarak tutulduğunu fark etti. Çocuk masum bir şekilde Lou’dan adamların onu almasına izin vermemesini istedi. Chen’in adamları içeri girer girmez Lou her yeri patlattı ve içerideki herkesi öldürdü. Lou yaklaşan savaşta silah kullanmamak için artık hiçbir bahanesi olmadığını biliyordu ve oteldeki mücadeleye katılmakta tereddüt göstermedi.

KD Neden Frankie ve Winston’ın Peşindeydi?

KD, dojoya giderek Lou ve Lemmy ile tanışmış ve Winston Scott’ın nerede olduğuna dair herhangi bir bilgileri varsa onunla iletişime geçmelerini istemişti. KD, Mayhew’in onu takip ettiğini öğrendi ve gerçekten sinirlendi. Ondan işine karışmayı bırakmasını istedi. Continental bölüm 3’ün bu noktasına kadar KD, neden Scott kardeşlerin peşine düştüğünü ve hayatını tehlikeye attığını açıklamamıştı.

KD, Winston’ın Rhodes Oteli’nde kaldığını öğrendi ve onu aramak için oraya gitti. Ne yazık ki Cormac’ın adamları çoktan oraya ulaşmıştı ve Winston ile Lou oradan canlı çıkamayacaklarını hissediyorlardı. Winston bir şekilde odasından kaçarak girişe ulaştı ve orada KD ile karşılaştı. Cormac’ın adamları ona ateş etmeseydi hemen orada Winston’u tutuklayacaktı. Adamlar Winston’u alıp götürdüler. KD daha sonra insanların The Continental Hotel’e girmesine olanak sağlayan altın parayı cesetlerden birinden aldı ve ardından gidip bu kötü şöhretli otelde bir oda tutmaya karar verdi.

KD, The Continental’da bir oda tuttuğunda sonunda Winston’ı buldu ve biz de onun neden kardeşlerin peşinde olduğunu anladık. Frankie ve Winston, Cormac’ın emriyle bir yeri ateşe vermişlerdi ve ancak bunu yaptıkları anda içeride bir ailenin bulunduğunu fark etmişlerdi. Tüm aile yanarak ölmüş ve sadece küçük bir kız mucizevi bir şekilde hayatta kalmayı başarmıştı.

O küçük kız KD’ydi ve o günden beri kardeşleri bulmaya ve ailesinin intikamını almaya çalışıyor. KD, onu keskin nişancı merceğinden gören ve Winston’a silah doğrulttuğunu düşünen Jenkins tarafından vuruldu. Winston ona ateş etmemesini işaret etti ve KD’ye acıyı dindirmek ve yaralarını iyileştirmek için bir iğne verdi ve ona döneceğini söyledi.

Winston Cormac’tan Nasıl İntikam Aldı?

Continental Oteli’nde katliam vardı ve Winston bir şekilde hayatta kalmayı başarmıştı, özellikle de Charon’un her zaman arkasını kollaması sayesinde…

Lou ve Miles ikizlerden biri olan Hansel’i öldürmeyi başardılar. Hansel, otelin terasında Yen’le karşı karşıya gelen kız kardeşi gibi başarılı bir dövüşçüydü. Lou’nun onu öldürmek için asla eline silah almama yeminini bozması gerekti. Frankie’nin ölümünün intikamını almak isteyen Yen için Gretal’la olan savaş kişiseldi. Lou, Hansel’i vurarak öldürürken Yen de kızı öldürdü ve bu kadar zorlu rakiplerin yenilgisinden sonra, Continental Oteli’ni ele geçirmelerinin çok uzun sürmediğini biliyorlardı.

Cormac operasyon odasında tüm oteli yerle bir edecek sitemi çalıştırmayı başardı. Cormac yeraltı tünellerinden kaçmaya çalışıyordu ama Winston onu tam zamanında yakaladı. Winston ona bir şey yapamadan KD arkadan geldi ve Cormac’ı vurdu. KD, Cormac’ın, ailenin içeride olduğunu bilmesine rağmen Frankie’ye evi yakmasını emreden kişinin kendisi olduğunu kabul ettiği konuşmaya kulak misafiri olmuştu. KD, gerçek failin Scott kardeşler değil Cormac olduğunu fark etti.

Winston daha sonra operasyon merkezine koştu ve biyometriyi tarayıp geri sayımı durdurmak için operatör Connor’ın kopmuş elini kullandı. Continental otel kurtulmuştu.

Winston Otel Müdürü Olacak mı?

The Continental’in finali sırasında Yargıç, otelin dışına Winston’la buluşmaya geldi ve ona patlamayı durduranın kendisi olduğunu söyledi. Yargıç aynı zamanda Winston’a otelin müdürü olma yetkisinin olmadığını söyler ve ona bu başarıyı nasıl elde ettiğini ve tüm bu savaşı başlatan paha biçilmez madeni para makinesinin nerede olduğunu sorar.

Winston o bozuk para baskı makinesini Charlie’nin çöplüğüne park etmiş bir arabanın bagajından almıştı ve sonra onu Mazie’ye verdi çünkü Yüksek Masa’nın (Yüksek Şura) ulaşamayacağı tek yerin orası olduğunu biliyordu.

Hakem, yüksek masanın onunla ilgilenmeyeceğini ve otel binasını eninde sonunda boşaltmak zorunda kalacağını söyledi. Winston ise, The Continental’in sonunda şaşırtıcı bir gelişmeyle Yargıç’ı vurdu ve asistanına cesedini efendilerine götürmesini söyledi. Winston para makinesi elinde olduğu sürece yüksek masayı kendisiyle anlaşma yapmaya zorlanacaktı; çünkü onun işi buydu. Kozları iyi değerlendirmek.

Charon finalde otelde kalmaya karar verdi ve Winston ona babasıyla tanışma seçeneğini vermiş olsa bile Winston’a The Continental’ın kendi evi olduğunu söyledi. Bu yeni bir çağın şafağıydı ve Winston Scott bundan sonra hiçbir yere gitmeyeceğini biliyordu. Yüksek masanın eninde sonunda Winston’la bir anlaşmaya varması gerekecekti ve tarihin bize gösterdiği gibi The Continental, Winston Scott tarafından yönetilecekti.

Muhtemelen The Continental‘in 2. sezonu çıkarsa, Yüksek Masa’nın sonunda Winston’la bir anlaşma yapmaya nasıl karar verdiklerine tanık olacağız.

John Wick’in birçok kez yüksek masayla benzer türde bir anlaşma yaptığını görmüştük ve bu sayede bir şeyi öğrendik: Yüksek masa katı görünse de, şansın onlardan yana olmadığı zamanlar da vardı ve biraz esnek olmaya ve nadir durumlardan bazılarında kuralları esnetmeye hazırdılar.

Son Eklenenler

En Popüler

Bilimkurgu Dizisi Constellation 3. Bölüm Anlatımı

0
Başrolünde Noomi Rapace'ın yer aldığı Apple TV+ bilim kurgu dizisi Constellation yılın en iyi dizilerinden birisi olmaya aday görünüyor. Uluslararası Uzay İstasyonu'nda Jo ve...

Freud’s Last Session | Freud’un Son Dersi

0
Anthony Hopkins'in başrolünde yer aldığı Freud's Last Session Eylül 1939'da, Hitler'in Polonya'yı işgal ettiği zamanlarda geçiyor. Ateist Freud, böylesine mükemmel bir zekanın Tanrı'ya nasıl...

Masters of the Air Gerçek Bir Hikaye mi?

0
Bombardıman pilotlarını konu alan yeni bir 2. Dünya Savaşı draması Masters of the Air, 26 Ocak'ta Apple TV+'da gösterime girdi. Mini dizinin yapımcılığını üstlendiği...

Pinhead mi, Pennywise mı? | Kim Kazanır?

0
Bir önceki yazıda (ve videoda) Hellraiser serisinin 1987 yapımı ilk filminden bahsetmiştim. Şimdi Cenobite’ların lideri gibi hareket eden Pinhead’in güçlerini konuşma zamanı…Cehennem’in bekçisi Pinhead...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img