17.9 C
İstanbul
KategorilerBilim Kurgu8 Film 8 Yorum- Bu Filmleri İzlediniz mi?

8 Film 8 Yorum- Bu Filmleri İzlediniz mi?

Son haftalarda seyrettiğim bazı filmler ve bunlar hakkındaki düşüncelerim. Bu filmleri seyrettiniz mi?

Son birkaç haftada izledim bazı filmler hakkında spoiler içermeyen detaylar…

1. Antidode (2021, IMDb: 4,9)

Antidode, panzehir anlamına geliyor. Bir gizem ve gerilim film. Düşük bütçeli bir yapım. Birdenbire karnında bir ağrı hisseden bir kadın hastanede ameliyata alınıyor. Ancak gözlerini açtığında hastaneye benzeyen ama hiç bilmediği bir yerde olduğunu fark ediyor. Kadın nerede olduğunu, neden orada olduğunu anlamaya çalışırken bunu çözmenin hiç de öyle kolay olmadığını görecektir. 10 üzerinden ancak 5 verebiliyorum. Boş zamanda gider mantığı ile izlenebilecek bir gizem filmi.

2. No Hard Feelings- Büyü de Gel (2023, IMDb: 6,6)

No Hard Feelings, Jennifer Lawrence’ın komedi filmi. Uzun zamandır beklediğim bir filmdi. Eğlenerek izledim; ancak Jennifer sanki ciddi ve karizmatik rollere daha iyi gidiyor gibi. Evini kaybetmemek için paraya ihtiyacı olan bir kadın, zengin bir ailenin 19 yaşındaki içe kapanık çocuğunu açma işini kabul eder. Çocuk üniversiteye başlayacaktır; ancak asosyal bir tiptir, ne kız ne erkek doğru dürüst bir arkadaşı bile yoktur ama artık emin ellerde ya da öyle mi? Göreceğiz…

Eğlencelik, kafa dağıtmalık bir film.

3. Mother, May I (2023, IMDb: 4,9)

Mother, May I?, annesi ölen Emmet isimli bir gencin, kendisine miras kalan eve nişanlısıyla birlikte gelmesiyle başlıyor. Filmin girişinde çok kısa bir şekilde Tracy isimli kadının ölümü gösteriliyor. Ancak bir süre sonra Emmett’in nişanlısı Anya olduğundan farklı davranmaya başlıyor.

Mother, May I? oldukça yavaş ilerleyen bir film ve pek çok izleyiciye sıkıcı gelebilir. Filmin düşük bütçeli bir yapım olduğunu da ekleyelim. Tüm film iki kişi üzerine kurulu ve tüm film boyunca neredeyse başka kimseyi görmüyoruz.

Finali bence filmi en güzel yeri. Tüm yaşananlar belli bir sonuca bağlanıyor ve bu beklenmedik bir final… Gizem sevenler sanırım filmin sonunu getirebilir.

4. Home for Rent (2023, IMDb: 6,8)

Home for Rent, sürprizlerle dolu bir Tayland gizem filmi. Bir tane çocukları olan bir çift evlerini kiraya veriyorlar. Ancak bir süre sonra kiracıların tuhaf tipler olduğu, evde büyü yaptıkları ortaya çıkıyor.

Gizem ve ters köşe sevenler filmi beğenecektir. Bu arada büyü yapımlarına karşı antipatiniz varsa filme yaklaşmayın derim.

5. Paradise- Cennete Yakın (2023, IMDb: 6,3)

Paradise, eli ayağı düzgün, bilimkurgu ve aksiyonu iyi birleştirmiş Alman yapımı bir film. Aslında filmin konusu Tom Cruise’un Azınlık Raporu ve Justin Timberlake’in Zamana Karşı filmlerinin bir bileşeni gibi. Detay vermiyorum.

Filmde insanların yaşlarını alıp parası olanlara satan bir teknoloji var. Örneğin 20 yaşındaki birisi 30 yılını satıyor. İşlem sonunda 20 yaşındaki kişi 50 yaşına geliyor ve yaşlanıyor. Satın alıcı kişiyse örneğin 40 yaşındaysa 20 yıl gençleşiyor.

Sistemin savunucuları olduğu gibi karşıtları da var. Sistemin elemanlarından birisinin karısının yaşına tam 40 yıl haciz konulunca eleman karısını tekrar gençleştirmek için bir mücadeleye giriyor. Sonuçta zevkle izlenebilir bir yapım. Ancak bir yerden sonra salt aksiyona ve kovalamacaya dönüşmesi iyi olmamış. Filmin müthiş bir potansiyeli var. Ancak böylesine harika bir potansiyeli basitçe harcadıkları için yapımcıları tebrik ediyorum.

6. Blaze (2022, IMDb: 6,0)

Avustralya yapımı bir gizem filmindeyiz. Çocuk yaşlarda bir kız bir gün yolda bir tecavüz ve şiddet olayına şahit olur. Çocuğun hayal dünyası öyle geniştir ki bu olayı anlattığında babası dahil herkesin aklında soru işaretleri oluşur. Çocuk bir taraftan mahkemede şahitlik edecektir, diğer taraftan da bu gördüklerine hayal dünyasında bir anlam vermeye çalışacaktır.

Aslında filmin konusu çok güzel; ancak yönetmen her şeyi öylesine karıştırmış ki filmin neye odaklandığını ve neyi anlatmaya çalıştığını ancak filmin sonlarına doğru anlayabiliyorsunuz.

Blaze, sıkılmadan izlenebilecek film olmamış.

7. The Mime (IMDb: 8,0)

The Mime, Youtube’da yayınlanan ve 4 filmden oluşan bir kısa film serisi. Gece vakti sessiz sinema gösterisi yapan gizemli ve korkunç birisinin işlediği cinayetler anlatılıyor. Çekim kalitesi ve oyunculukları başarılı. Kısa olması ayrıca güzel, çerez gibi tüketiyorsunuz.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img