22.5 C
İstanbul
KategorilerGizemFrom Sezon 2 Bölüm 8 Anlatımı- "Rüyalarımıza da mı Geliyorlar?"

From Sezon 2 Bölüm 8 Anlatımı- “Rüyalarımıza da mı Geliyorlar?”

MGM+‘ın gizem dizisi From 2. sezon 8. bölümde kasabaya yeni tür bir korku geliyor ve karakterler arasında ciddi kırılmalar yaşanıyor.

Bölüm 8, Kenny‘nin evinde başlıyor ve burada genç adam, sık sık yaptığı gibi annesine yemek pişirmede yardım etmeyi teklif ediyor. Tian Chen oğluna sofrayı kurmasını söyler ve tam o sırada evdeki telefon çalmaya başlar. Telefonun çalmasının muhtemelen daha önce hiç yaşanmamış son derece sıra dışı ve endişe verici bir olay olduğu her iki karakterin de yüzlerinden anlaşılıyor.

Tian Chen, Kenny’den aramayı yanıtlamasını ister. Kenny tavsiyeye uyarken, diğer taraftan kafiyeli bir şekilde fısıldayan bir adamın sesini duyar. Sözler esas olarak kasaba halkının başına gelmek üzere olan yeni tehlikelerden bahsediyor (3 kişi için geliyorlar) ve onları durdurmanın tek yolunun melodiyi durdurmak olduğunu söyler.

Kenny, mesaj bittikten sonra telefonu kapatır ve sonrasında annesinin tenceresinin büyük ağustos böcekleriyle dolu olduğunu görür. Adam ayrıca ağustosböceklerinden biri koluna atlayıp onu ısırır. Tam bu sırada müzik kutusunu hemen yanındadır.

Kenny, bu gerçekçi rüyadan uyandığında kolunda bir kızarıklık olduğunu görür. Yani rüyadaki etki aynen gerçek hayatta da görülmektedir.

Benzer bir durumu 7. bölüm sonunda küvette boğulmaktayken gördüğümüz Elgin de yaşıyor. Meğerse o görüntü de bir kabusmuş; ancak Elgin uyandığın ağzında su olduğunu söyler.

Bu olaylara kazan dairesinde yaratığın üzerinde görülen böcekleri de ekleyebiliriz. Hepsi bir anda ortadan kayboluyorlar.

Tüm bunlar bizi şu teoriye götürüyor: Aslında ne kabuslar ne de şu an yaşadıkları ve gerçek dünya olarak niteledikleri dünya gerçek… Her ikisi de gerçek değil. Kabusların bu denli gerçekçi olması, gerçek yaşamın kabussuz bir rüya olabileceği teorisini güçlendiriyor. Ben dizinin bu bağlamda artık çok güçlü sinyaller verdiğini düşünüyorum.

Ancak bu durumda sorulacak soru şu olacak: Bu kimin rüyası? İçlerinden bir tanesinin gördüğü bir rüyaysa bu tüm bunlar bu kişi kim?

Yaşananlara bakmaya devam edersek Elgin aslında Boyd’a harika bir fikir veriyor. Boyd, silahının mermilerinden bazılarının içerisine safra ekleyebilir ve bir tür “gümüş mermi” elde etmiş olur. Daha sonra bunu canavarlara yakalanmadan onları üzerinde deneyebilir.

Boyd bu planı beğenir ve canavarın vücudundan biraz daha safra çıkarmak için Kenny ile birlikte kliniğe gider. Ancak Kristy ve Mari, canavarın cesedinin hâlâ tutulduğu kazan dairesinden duydukları bazı yüksek seslerden aşırı derecede korkmuş durumdadırlar.

Boyd ve Kenny canavarı kontrol etmek için kazan dairesine girdiklerinde sayısız ağustos böceğinin canavarın vücudundan çıktığını görüyorlar. Kenny, bunların aynısını uykusunda görmüştü.

Bununla ilgili tartışma acil serviste devam ederken, Donna orayı ziyaret eder ve yaşananlar hakkında bilgi sahibi olur. Boyd’a sitem eder ve cesedi görmek ister. Ancak kapı açıldığında Boyd gözlerine inanamaz; çünkü odada bir tane bile böcek kalmamıştır. Bu sahne bize aslında rüya olarak niteledikleri görüntüler ve gerçekliğin iç içe yaşandığını, aradaki sınırların bazı durumlarda kalktığını gösteriyor. Yani muhtemelen her iki dünya da gerçek değil.

Cesedi yakan Kenny ve Boyd, kasabaya döndüklerinde, aniden evlerden birinin içinden ağustosböceklerinin yüksek sesli vızıltısını duyarlar ve içeride yaşayan adam aniden koşarak yardım ister. Adam yaralanmıştır ve vücudunun pek çok yeri morarmış durumdadır. Dolayısıyla ağustosböcekleri muhtemelen kasaba halkının yeni kabusu olacaktır; ancak onların Kenny’nin rüyasında söylendiği üzere sadece üç kişiyi öldürdükten sonra bir daha görünmeyeceklerini düşünüyorum.

Diğer taraftan şu serseri Randall, hiçbir kural tanımayan güvenilmez tip kendi teorisinin peşinden koşmaya devam ediyor. Eğer tüm bunlar bir tür deneyse kasabadaki bir veya daha fazla kişinin deneyin farkında olması ve aynı zamanda deneyi yürüten insanlar için çalışıyor olmaları teorisi…

Randall bunu daha önce de söylemiş ve Jim görünüşte görmezden gelmiş olsa da, şimdi Randall ile kasabadaki olaylar hakkında daha fazla konuşmaya başlar. Jim, kasabaya ilk geldiklerinde kendisine ve ailesine ne yapacaklarını söyleyenlerin Donna, Şerif Boyd ve Peder Khatri olduğundan bahseder.

Randall, Peder Khatri 1. sezonda öldüğü için onun kim olduğunu bilmiyor, ancak ölümünü duyduktan sonra Randall, onun gerçekten ölüp ölmediğini sorguluyor. Khatri’nin deneyde olabileceğini ve ölümünün sahte bir olay olabileceğini öne sürüyor. Randall, cesetlerin hiçbirini yakından görmediğini ve Jim’in de bunları görmediği için, kasabadaki her ölümün sahte olabileceğini iddia ediyor.

Bu ikili Sara ile konuşmaya gittiklerinde (Sara’nın kardeşi Nathan’ı öldürmesi olayını konuşmak için) Donna kiliseye girer ve iki adamın daha fazla karmaşa yaratmasını engeller ve bunun üzerine Randall, Donna’nın da deneyin parçası olduğuna kesin olarak inanır.

Jim ve Randall, hava karardıktan sonra karavanda buluşmak ve bütün geceyi orada, canavarların izlediklerini görmediklerinde neler yaptığını izleyerek geçirmek için bir plan yaparlar. Ancak Randall daha sonra gizlice acil servise gider ve canavarın cesedini görür.

Randall daha sonra Donna ile buluşur ve ona ondan özür dilemek ve her şeye baştan başlamak istediğini söyler. Bu bir yalandır ve Randall’ın amacı Donna’nın gardını düşürerek onu yakalamaktır. Bunu başarır, Donna’yı kaçırır ve onu bir ağaca bağlar.

Jim, kararlaştırılan buluşma noktasına hava kararmadan önce gittiğinde karavanı görür ve ardından Donna’yı bağlanmış halde ve Randall’ı elinde tehditkar bir bıçakla yanında dururken bulur. Randall, artık Jim’den de şüphelenmektedir ve salak adam, bu hamlesiyle Donna ya da Jimm’in ölümüne neden olabilecektir.

Güzel bölümdü. Gelecek bölümü merakla bekliyorum.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

1 Yorum

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img