20.7 C
İstanbul
KategorilerGerilimFrom 2. Sezon 4. Bölüm Anlatımı | Tüm Bunlar Gerçek mi?

From 2. Sezon 4. Bölüm Anlatımı | Tüm Bunlar Gerçek mi?

Gizem ve gerilim dizisi From, ikinci sezonuyla devam ediyor ve 4. bölüm yayınlandı ve bölümle birlikte gizemli kasabanın gerçekte ne olduğuna dair daha olası teoriler eklendi. Bu arada From dizisi 3. bölüm anlatımına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Şerif Boyd kendi fiziksel ve zihinsel sorunlarıyla boğuşurken Sara’nın kasabaya dönüşü yeni sorunları beraberinde getirdi.

From dizisi 2. sezon 4. bölümde neler yaşandı?

From dizisi 4. bölümü, Kenny ve ailesinin başlangıçta gizemli kasabaya geldiği geçmişten sahnelerle başlıyor. Kenny’nin babasına neler olduğunu seyretmiştik; ama onların kasabadaki ilk zamanlarını görmemiştik. Hatırlarsanız yaşlı adamı ana kapıya erişebileceği bir evde tutmak tehlikeliydi. Bu nedenle Kenny, babasını hastane kliniğinde tutmaya karar vermiş, Kristi akşam ve gece boyunca onu izlemişti.

Boyd, Kenny’nin daveti üzerine gittiği kilisenin bodrum katındaki Sara’yı görünce şaşırır ve ona buraya nasıl geldiğini sorar. Sara ve Boyd birbirlerini en son 1. sezonun sonunda, ikisi ormanın içinde bir maceraya atılırken görmüşlerdi. Sara, Boyd’a kendisini dışarıdaki hain fırtınadan kurtarmak için ağaçlardan birinin içi boş gövdesine girmesini söylemişti. Boyd bunu yaptıktan sonra garip kuyuya ve Martin ile buluştuğu mahzene ulaşmıştı, ancak Sara’nın nerede olduğu hakkında hiçbir fikri yoktu. Sara aslında çok fazla bir şey anlatmıyor. Belki hâlâ onun kimseyle paylaşmadığı sırlar olabilir. Bilemiyoruz.

Sara, beyazlar giymiş bir çocuktan bahsetti. Bu onun aktardığı en önemli detaydı; çünkü görünüşe göre bu çocuk ona orayı çok kızdırdıklarını ve gazaptan kurtulmanın tek yolunun ağaca çıkmak olduğunu söylemişti. Bu sözleri bir çocuğun hayal gücü olarak da düşünebiliriz, eğer az sonra bahsedeceğim üzere burası bir deneysel alansa çocuk arka plandaki bazı insanların konuşmalarına şahit olmuş olabilir.

Benim aklımda beliren teorilerden birisi bu bölgenin özel bir alan olduğu, telsizde duyulan sesin bu bölgeyi incelemeye çalışan bilim insanlarından birisine ait olduğu ve beyaz giysili çocuk gibi bazı varlıkların (canavarlar dışında, onlar muhtemelen daha farklı yaratıklar) bu bölgeye sıkışmış hayaletimsi varlıklar olduğu yönünde… Bu teorimi destekleyen bir ifadeyi Sara’dan duyduk. Sara bu çocuğun tıpkı onlar gibi yerde kapana kısılmış biri olduğuna inandığını ve kafasının içinde sık sık duyduğu ve ona insanları öldürmesini söyleyen sesten çok farklı olduğuna inandığını söylüyor.

Sara’nın kasabadaki varlığı Boyd için gerçekten büyük bir sorun. Çoğu insan onun Ethan’ı öldürme girişimini bilmiyor. Ethan da beyaz çocuğu görmüştü. Seslerin bunu söylemesinin ardında bu mu vardı, henüz bilmiyoruz. Sara, Ethan ve beyaz giysili çocuk arasındaki bağlantı şu an için netleşmedi. Ne olursa olsun Sara, kasabadaki insanların en çok nefret ettiği figür durumunda. Ayrıca Kenny henüz bilmese de Sara, tıp kliniğinin kapısını açık tutmuş ve babasının babasının ölümüne neden olmuştu.

Kilisede, Boyd ve Kenny tam da bu konuyu tartışırlar ve Kenny, Sara’nın onun kardeş katlinden cezalandırmak için Kutuya gönderilmesi gerektiğini öne sürer. Bilindiği üzere bu bir ceza yöntemi ve suçlular, herhangi bir koruyucu tılsım olmaksızın küçük metal bir kutunun içinde bir gece geçirmek zorunda kalıyorlar. Birinci sezonda sarhoş bir adam, eve gece eve gitmeyerek kızının ve karısının ölümüne neden olduğunda, Şerif Boyd onu kutuya göndermişti.

Ancak durum şimdi farklı. Boyd, Sara’nın korunması gerektiğini düşünüyor. Kenny’ye, Sara’nın kafasının içindeki sesleri duyduğu için oraya diğer insanlardan daha fazla bağlı olduğunu ve bu nedenle bir kaçış planlamak için güçlerini kullanabileceklerini anlatır. Ancak Kenny onun cezalandırılması konusunda ısrarcıdır. Bunun üzerine Boyd bir tür krizi geçirir, başka kimsenin Kutuya gönderilmesini istemediğini haykırır ve ardından kilisenin dışında yere düşer. Sağ elinin derisinin altında sürünen şeyler tekrar görünür.

O günün ilerleyen saatlerinde, Şerif Boyd ofisine döndüğünde, ölü Peder Khatri’nin sanki adam canlı ve çok gerçekmiş gibi orada oturduğu halüsinasyonunu görüyor. Bu durum, Boyd’un ileride gerçeklikten tamamen kopabileceğini, gizemli bölgenin esiri haline gelebileceğini göstermesi açısından ürperticiydi. Peder Khatri bu sahnede tabii ki sadece Boyd’un vicdanının bir yansıması ama asıl sorun onun gerçekten ayırt edilemeyecek kadar gerçekçi olması…

Kenny, Sara’yla konuşurken Sara artık dayanamıyor ve Kenny’ye açıklayacak bir şeyi olduğunu itiraf ediyor. Onun ne söylediği bize gösterilmese de sonraki Boyd- Kenny konuşmasında Sara’nın her şeyi itiraz ettiğini anlıyoruz. Kenny, Boyd’un bunu başından beri bildiğini ve esasen Sara’yı ondan koruduğunu da anlamıştı. Gerçekten kalbi kırılan ve öfkelenen Kenny, şerif yardımcısı rozetini atar ve klinikten uzaklaşır.

Diğer taraftan Tabitha yıkılan evlerine bakan kocasına ulaşır ve Jim’i rahatsız eden bazı düşünceler olduğu fark eder. İşte Jim burada muhtemelen şu ana kadar duyduğumuz en ilginç teoriden bahsediyor. Bilindiği üzere önceki bölümde Tabitha ona nihai bulgusunun, elektrik kablolarının aslında evlerinin altında hiçbir yere gitmediğini, sadece yerin altında bir noktaya sarktığını ve bu nedenle elektriğin mantıklı veya bilimsel bir açıklaması olmadığını söylemişti.

Jim, bu düşünceyi 1. sezonun sonunda, kendisi ve kasaba halkı tarafından kurulan radyo iletişimi aracılığıyla biriyle iletişim kurduğunda olanlarla birleştiriyor. Fırtına vurmadan kısa bir süre önce Jim, telsizin diğer ucunda Jim’in kim olduğunu bilen ve hatta onu Tabitha’nın evlerinin altını kazmaması konusunda tehdit etmiş veya uyarmış olan bir adamla konuşmuştu.

Eğlence parklarında yeni oyuncaklar ve ilgi çekici yerler tasarlayan bir mühendis olarak Jim, karısının sözlerini mesleğinde yaygın olan bir şeye bağlar. Profesyonel işi, muhteşem şeyler yaratmasını ve ardından bunların arkasındaki mantığı gizlemesini gerektiriyordu. Bu sayede tüm oyuncalar eğlence parkını ziyaret eden insanlar için daha büyülü ve eğlenceli hale geliyordu. Ya tüm bunlar da buna benzer bir tasarımsa? Jim tüm kasabanın; onların tepkilerini görmek ve bu nedenle eğlence, korku vs. gibi her türlü duyguyu en çarpıcı şekilde ortaya çıkarmak için tasarlanmış bir kurgusal mekan olabileceğini öne sürüyor.

Bu noktada Jim ve Donna arasındaki görüş ayrılığı bence çok önemli. İkisi de gerektiğinde geri adım atmayacak kadar inatçı ve lider. Jim insanlara liderlik yapmıyor; ama ailesini korumak için her şeyi feda edebileceği açık. Eğer ki kasabadan kurtulmak için önemli bir risk alınması gerekecek bir durum yaşanırsa Jimm ve Donna ikilisinin çatışma yaşayacağı şimdiden netleşti.

Jim’in aksine Donna, çarpık bir deneyin parçası olmanın yalnızca olumsuz sonuçlara yol açabilecek korkunç bir şey olduğuna inanıyor.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img