20.6 C
İstanbul
KategorilerGizemFrom Dizisi 2. Sezon İyi Başladı

From Dizisi 2. Sezon İyi Başladı

MGM+ (eski adıyla Epix) tarafından satın alınan From dizisi 2. sezon 1. bölümde heyecan ve gizem kaldığı yerden devam ediyor. Jim radyodan sinyal alabilmişti; ancak duyulan ses Tabitha’nın evin altındaki çukuru kazmaması gerektiğini söylemişti. Ama artık çok geçti; Tabitha çoktan kazıyı tamamlamış ve aşağıya düşmüştü. Sara ve Boyd ise fırtınaya yakalanmışlar ve Boyd bir kuyunun dibine düşmüştü.

Şimdi From dizisi 2. sezon 1. bölümde neler yaşandığına bir göz atalım.

Fırtınanın ardından genel manzara

Fırtına, Colony House başta olmak üzere tüm kasabaya bir karmaşa getiriyor. Radyo kulesi için kurulan elektrik devrelerine ait parçalar yağmurun altında zarar görecektir. Onları evin içine almaya çalışırlar. Diğer tarafta evin içindeki ampuller kırılmaya başlar. Donna ortalığı sakinleştirmeye çalışır; ancak lokantanın yanına gelen otobüs karmaşayı daha da derinleştirir.

Diğer taraftan Jade’nin radyo kulesindeki başarısızlıktan ötürü morali bozuktur ve içmeye başlar. Ancak bir önceki sezonda defterin üzerinde de gördüğümüz o garip sembol tekrar onun gözlerinin önünde, bir duvarın üzerinde canlanır. Bunun ne anlama geldiğini anlayamıyor. Ancak Jade bu kez sadece sembolü görmekle kalmaz. Aynı anda aşağıda kasabanın altındaki tunellerde dolaşan Tabitha’nın da gördüğü, takım elbiseli tuhaf bir oyuncak bebeği yukarıda Colony House’da bulunan Jade de görür. Dolayısıyla Jade’in bu görülerinin bir halisünasyon olmadığını anlıyoruz. Jade daha önce de bir tünelin önünde yaralı bir adam görmüş ve adam bir anda kayboluştu. Demek ki o adam da muhtemelen paralel bir zaman ve mekânda o an var olan birisiydi.

Jade, bu sırada çocuk Ethan’la konuşur. Çocuk tüm bu kasabanın ve varlıkların bir maceranın parçası olduğunu söyler ve bu yaşananlarla hikaye kitabındaki Cromenockle ile bağlantı kurar. Bu hikaye bir çocuğun kendisini keşfetme yolculuğu ile ilgili. Eğer tüm bu yaşananlar yaşından çok daha olgun davranan bu çocuğun yaşadıkları çıkarsa sürpriz olmayacak. Ethan ayrıca bu sembolün iyi mi yoksa kötü mü olduğunu anlamaları gerektiğini söylüyor.

Bu arada kasabaya yeni gelen otobüstekiler beklendiği üzere neler olduğunu anlamakta zorlanıyor. Donna onlara ne söylerse söylesin otobüse binmekte ısrar ediyorlar. Ancak Donna otobüsün tekerine ateş ederek insanları durdurmaya çalışsa da bu ters bir etki yapıyor ve yeni gelenlerin bir kısmı  korkarak etrafa dağılıyor. Benim sayabildiğim kadarıyla otobüste 20 kadar yeni kişi vardı. Anlaşılan o ki bunlardan bir kısmı gece canavarlara yem olacaklar (fragmanda böyle bir şeyler görmüştük zaten).

Otobüste bulunan bir çocuk hemşiresi, Kristi’nin daha önceki bölümlerde bahsettiği sevgilisi (ya da nişanlısı mıydı?) çıkıyor. Bunlar birbirine sarılıyorlar ve oldukça mutlu görünüyorlar.

Ancak garip olan şu ki otobüsün içerisinde yer alan Elgin adındaki eleman görünüşe göre daha önce buraya gelmiş. Belki de buraya rüyasında görmüştü ve bu yüzden bu kadar korkuyordu. Hatta sara nöbeti gibi bir kriz geçirdi ve kendisini kaybetti. Görünen o ki bu Elgin adındaki karakter diziye ayrı bir derinlik katacak.

Jim, eşini aramak içi enkazı kazmaya çalışırken otobüsten birkaç kişi ona yardıma geliyor. Ancak tuhaf bir şekilde ev üzerlerine çöküyor. Görünen o ki radyodaki sesin sahibi her kimse “aşağının” daha fazla bilinmesini istemiyor. Evlerin altında büyük ihtimalle tüm kasabayı boydan boya kaplayan bir tünel var. Bu tüneller ya “öncekilerin” canavarlardan kazmak için tasarladığı ama kendilerine mezar olan bir yer ya da eğer burada deneysel bir çalışma yapılıyorsa onunla ilgili bir detay olabilir.

Tabitha ve Victor bu tünellerde oldukça tuhaf eşyalarla ve kişilerle karşılaşıyorlar. Sanki canavarlar bu tünellerde bölümler halinde ve grup grup yaşıyorlar gibi. Hatta bir ara üst üste dizilmiş taşları bir çocuğun düşürdüğü görülüyor. Yani canavar çocuk orada oyun oynuyordu. Bu tünellerde Jade’nin gördüğü bebeğin aynısı vardı ve Victor oyuncak bebeği görünce korkup kaçtı. Tedirgin oldu ama nedeni belirsizdi.

Şerif Boyd’a gelirsek o ağaç kovuğuna adım attıktan sonra kendisini derin bir çukurda bulmuştu. Boyd’un “Gerçek misin?” diye duyduğu ses meğerse yaşlı ve elleri kelepçeli bir adama aitmiş. Adam zindan  benzeri bir yerde duvara zincirlenmiş. Adam muhtemelen çok uzun zamandır orada (gibi). Eğer öyleyse birilerinin bu adama yemek getiriyor olması gerekiyor. Bakalım bu adam kim çıkacak. Boyd’un onu öldüreceğini düşünmüyorum. Ondan bilgi almaya çalışacaktır.

From 2. sezon bence gayet güzel başladı.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

2 YORUMLAR

    • Bölümü hatırlayamadım; ama kasabanın dışında yer altına açılan tünelde görmüştü. Kendini yere attı sonra adam kayboldu. Anlık bir boyut portalı gibi bir şeydi.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img