26.4 C
İstanbul
KategorilerAksiyonThe Mandalorian 3. Sezon 5. Bölüm İncelemesi

The Mandalorian 3. Sezon 5. Bölüm İncelemesi

The Mandalorian 3. sezon 5. bölüm gerçekten çok sağlamdı. Yeni ve sürpriz gelişmeler baş döndürücüydü.

Öncelikle Greef Karga’nın gezegeni Nevarro‘ya bir korsan saldırısı düzenlendi. Daha önce Din’e saldıran Gorian Shard, gezegende öldürülen adamlarının intikamını almaya gelmiştir. Daha da ötesi gezegenin Yeni Cumhuriyet’e bağlı olmadığının farkındadır ve Karga’nın blöfünü yemez.

Galaksinin bir başka bölgesindeki Yeni Cumhuriyet üssünde Kaptan Carson Teva, Yüksek Yargıç Greef Karga’nın yardım çağrısını alır. Star Wars Rebels’tan Ghost’un orijinal mürettebat üyelerinden biri olan Zeb Orrelios gelir ve Teva, Nevarrro’ya kuvvet göndermek için üstlerinden izin almak üzere Coruscant’a gitmeye karar verirken Teva’ya şans diler. Bu olurken, önceki bölümlerde ne kadar sinsi birisi olduğunu öğrendiğimiz Memur G68 içeri girer ve onun da etkisiyle Teva, Yeni Cumhuriyet’in iznini ve ihtiyaç duyduğu güçleri almadan oradan ayrılır. Ardından Din Djarin’in içerisinde bulunduğu karargaha gelir ve durumu onlara anlatır.

Din Djarin’in etkisiyle Mandalorian’lar Nevarro için savaşmaya karar verirler. Savaş sonrasında korsanlar yenilir. Greef Karga geçmişteki anlaşmazlıkların artık geride kaldıını söyler ve yardımlarının karşılığında kullanmaları için onlara geniş bir arazi verir.

Bu sırada Zırh Ustası, Bo-Katan’la yalnız konuşmak ister. Bo-Katan’a miğferini çıkarmasını söyler. Bunu yaptıktan sonra Armorer, Bo-Katan’a halkının yeniden birleşmesi gerektiğini ve mitozoru gördükten sonra Mandalore’un bir sonraki çağının tekrar gelebileceğini söyler. Daha sonra hepsini bir kez daha birleştirmek için Bo-Katan’ı görevlendirir.

Zırh ustası ve Bo-Katan bu konuşmanın ardından dışarıya çıkarkar ve diğer Mandalorian’larla buluşurlar. Zırh Ustası, Bo-Katan’ın her iki dünyayı da gördüğünü ve diğer Mandaloryalıları onlara geri getirebilecek tek kişinin kendisi olduğunu söyler. Mandalore’u geri alma zamanının geldiğini de ekler.

Bölüm sonunda bizleri bir sürpriz beklemektedir. Teva, uzayda açıkta süzülen hasarlı bir İmparatorluk gemisiyle karşılaşır. Gemiyi inceler ve içinde ölü bir Yeni Cumhuriyet mürettebatı bulur. Teva daha sonra Moff Gideon’un gemideki mahkum olduğunu öğrenir ve bilinmeyen birileri tarafından kaçırıldığını anlar. Ayrıca geminin içinde bir parça Beskar bulur ve bu da onu Gideon’un kaçışına Mandalorların karıştığından şüphelenmesine yol açar. Bölüm böylece sona erer.

Son Eklenenler

En Popüler

In A Violent Nature İncelemesi | Benzersiz ve Korkunç

0
Karşımızda alışageldiğimiz slasher klişelerini altüst eden bir film bulunuyor. In A Violent Nature, Johnny adında ölümsüz, maskeli bir katilin hikâyesini aktarıyor. Peki, bu film...

Winnie The Pooh 2 İnceleme | Katil Ayı Artık Daha Güçlü

0
Winnie the Pooh serisinin slasher-ı katil ayı Winnie gerçekten harika bir dönüş yaptı. Serinin ilk filmi Şubat 2023’te gösterime girmişti. Yaklaşık bir buçuk yıl...

Elm Sokağında Kabus Serisi | Freddy Krueger’ın Bilinmeyenleri

0
Elm Sokağı serisi incelemelerine devam ediyoruz. Bir önceki yazıya buraya tıklayarak ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://sinemasayfam.com/2024/06/26/elm-sokaginda-kabus-tum-dehsetiyle-freddy-krueger-2 5. Elm Sokağı Kabusu 5: Hayal Çocuk (1989) Serinin beşinci...

Elm Sokağında Kabus | Tüm Dehşetiyle Freddy Krueger

0
Elm Sokağı serisinin ölümsüz slasher karakteri Freddy 1984’ten itibaren kabuslarımıza musallat olmaya devam ediyor. Freddy, sizi kabuslarınızda öldürürse gerçek yaşamda da ölmüş oluyorsunuz. Kırmızı yeşil...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img