22.5 C
İstanbul
KategorilerGizemServant Dizisi 4. Sezon 10. Bölüm | Son Teorisi

Servant Dizisi 4. Sezon 10. Bölüm | Son Teorisi

Servant dizisi 4. sezon 9. bölüm yayınlandı. Sondan bir önceki bölümdeyiz. Her şey daha karmaşık bir hale mi geldi yoksa elimizde çözüme yönelik sağlam ipuçları var mı? Özellikle son bölüme dayanarak oluşturduğum bir teoriden bahsetmek istiyorum. Tamamen yanlış da çıkabilir, kısmen veya tamamen doğru da olabilir. Bunu dizi finali yayınlandıktan sonra anlayabileceğiz.    

Orijinal Adı: Servant
Tür: Drama, korku, gizem
Platform: Apple TV
Ülke: Amerika
IMDB: 7,5
25. Kare puanı: 7,6

Leanne neden sağ tarafta?

9. bölümün sonunda dikkatimi çeken bir nokta var. Kamera Dorothy’e odaklanırken onun sağ ve sol taraflarında birbirine tamamen zıt şeyler söyleyen karakterler bulunuyor. Yönetmenin tarzını da düşünürsek bunlar adeta melek ve şeytan gibi. İlginç olan şeytan gibi görünen Leanne’nın sağ tarafta olması. Peki, Leanne neden sağ tarafta? Eğer şeytansı ve kötüyse ki öyle görünüyor onun sol tarafta olması gerekiyordu.

Tüm bunları göz önüne alırsak şöyle bir son teorisinden bahsetmek mümkün:

Dizinin tamamamı Dorothy’nin sanrılarından ibaret. Gerçek hayatta bebeğini kaybeden Dorothy’nin ağır bir travma geçiriyor ya da bir psikoz halinde. Ev onun zihni… Bu yüzden olaylar hep orada geçiyor ve oradan hiç ayrılamıyorlar. Dorothy gerçek yaşamda bebeğinin öldüğünü kabullenemiyor. Bebeğinin ölümünü unutması bu yüzden.

Leanne (yani bebeği bir şekilde yaşama döndüren kişi) Dorothy’nin bebeğin öldüğünü kabullenmeyen tarafı. Dorothy’nin Leanne’den nefret etmesi hatta korkması bu yüzden. Aslında tam aksi olmalıydı ama hayır… Leanne aslında Dorothy’ye içten içe bebeğini ölümünü hatırlattığı için ikisi hiç durmadan bir çatışma halinde. Leanne bu yüzden finalde sağ tarafta. Leanne, Dorothy’nin zihninde melek görünümünde bir şeytan. Çünkü hiç kimse ölümden dönemez. Dorothy’nin bilinçaltı bu yüzden Leanne’i bir türlü kabullenemiyor. İçten içe onun yalan söylediğini biliyor.

Leanne evden ayrılırsa bebek de yok oluyor. Leanne’nin evden ayrılması Dorothy’nin bebeğin ölümüyle yüzleşmesi anlamına geliyor ki bu mümkün değil. Dorothy zaten bunu kabullenmediği için gerçek yaşamda travma geçiriyor.

Sean ve Julian, aracın içinde onu acı gerçekle yüzleştiriyor. Yani artık Dorothy bir karar vermek zorunda. Gerçek yaşamda aldığı ilaçlar ya da telkinler veya bunların hiçbirisi olmadan kendi zihni bir savaş halinde. Bu yüzden Sean telefonda onun bir savaşçı olduğunu söylemişti. Dorothy ya gerçeği kabullenecek ve iyileşecek ya da Leanne’e evet diyerek o evden hiçbir zaman çıkamayacak.

Leanne bu yüzden evet derse bundan sonra evde sadece üçünün olacağını söylüyor. Çünkü gerçek ve yalan aynı anda Dorothy’nin zihinde var olamaz. Birisinden birisinin mutlaka üstün gelmesi gerekiyor. Leanne’nin gücü buradan geliyor. O ne kadar baskınsa diğerleri o kadar pasif olmak zorunda.

Servant final teorisinin tamamı 25. Kare Youtube kanalında.

t

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img