17.9 C
İstanbul
KategorilerGerilimBen Gri Dizi - Disney Plus'ın Yerli Gizem Dizisi

Ben Gri Dizi – Disney Plus’ın Yerli Gizem Dizisi

Disney Plus’ta yayınlanan Ben Gri dizisi gizem, gerilim ve suç etiketlerine sahip. Dizide televizyonlara çıkan, oldukça popüler ve iyi kazanan bir avukatın kızının tecavüze uğraması sonrasında yaşananlar anlatılıyor. Herkes bu yaşananların şokunu atlatmaya çalışırken adamın telefonuna gizemli mesajlar gelmeye başlar.

Henüz iki bölüm yayınlandı ve ikisini de seyrettim. Yerli dizilerin böyle gizemli ve heyecanlı konulara yönelmesi güzel. Senaryo ilgi çekici ve sürükleyici… Türü sevenler için Ben Gri dizisi fena bir seçim değil.

Senaryo hakkında ve birkaç detay üzerine konuşmak istiyorum. Eleştirdiğim ve basit bulduğum bazı noktalardan bahsedeyim.

Orijinal Adı: Ben Gri
Tür: Suç, gizem, gerilim
Yönetmenler: Durul Taylan, Yağmur Taylan
Ülke: Türkiye
Platform: Disney Plus
Gösterim Tarihi: 16 Kasım 2022
Oyuncular: Timuçin Esen, Ebru Özkan, İlayda Aldoğan, Alican Yücesoy, Buçe Buse Kahraman, Selin Kahraman, Onur Bilge
Süre: 40 dk (ortalama)

Teoriler ve soru işaretleri

Öncelikle bu Fuat adındaki avukat, komiserin de söylediği üzere zeki birisi. Zaten avukat olması ona parçaları birleştirme becerisi ve bütünü görme yetisi kazandırması gerekiyor.

Telefonuna gelen mesajlar için yorum yapması mümkün değil; tamam ancak bilgisayarının hacklendiğini anladığı anda aklına gelmesi gereken ilk kişi Tekin olmalıydı. Tekin bilgisayarına müdahale ettikten hemen sonra böyle bir olayın yaşanması sonrasında Fuat’ın Tekin’den şüphelenmemesi olmamış. Belli ki birisi bilgisayara bir yazılım yüklemiş, bir şeyler yapmış. Daha sabah vakitlerinde bilgisayarın başında olan Tekin nasıl gözden kaçar?

Hadi bunu geçtik… O heyecanla, panikle bu aklına gelmedi diyelim. Peki ya şuna ne diyeceğiz? Fuat, Tekin’in verdiği ve haclenemez, takip edilemez, girilemez falan dediği özel telefonlar hacklendikten sona bile Tekin’den şüphelenmiyor. Yeni telefonun hazırlı olsun mesajı kırılmaz denilen telefona geliyor. Bu durumda ilk ve baş şüpheli Tekin’dir. Ama zeki Fuat’ımız bunu düşünemiyor.

Fuat’ın geçmişte bazı insanların canını yaktığı anlaşılıyor. Bunlar güzel bir plan yapmışlar. Fuat’ın etrafını sarmışlar. Arda zaten işin içinde. Arda sabah telefonla Fuat’ı aradı. Onun o gün işe gelmeyeceğini öğrendi ve Tekin’i odaya aldı. Yazılımı yükleyen Tekin, yükleten Arda…

Peki, Arda’nın Fuat’la sorunu nedir? Bunu henüz bilemeyiz. Her şey yavaş yavaş ortaya çıkacak. Benim tahminim geçmişte Arda’nın sevdiği bir insana Fuat’ın zarar vermiş olma ihtimali… Komiser de zaten Fuat’ı geçmişteki bir olaydan ötürü iyi tanıyor. Arda çakalının sevgilisi Selin’in şu cin arkadaşı Ceyda olma ihtimali yüksek. Gece Ceyda’ya mesaj atan ve onu yönlendiren kişi Arda olabilir. Ceyda bir lise öğrencisi ve onu yönlendirmek zor olmaz. Para için bir şeyler yaptığı anlaşılıyor; çünkü karakteri böyle. Kendisine verilen kripto telefonun eski olduğunu söylemesi bile onun para için her şeyi yapabileceğini gösteriyor.

Arda muhtemelen Ceyda’yı kullanan ve yönlendiren kişi. Ceyda hem içeriden Arda’ya bilgi aktarıyor hem de bir taraftan Fuat’ı etkilemeye çalışıyor. Onu baştan çıkarabilirse Fuat’ın ailesi de darmadağın olacaktır.

Ben Gri dizi incelemesinin tamamına 25. Kare Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img