4 C
İstanbul
KategorilerFantastikStranger Things 4. Sezon- Dizi ve Film Göndermeleri

Stranger Things 4. Sezon- Dizi ve Film Göndermeleri

Cadılar Bayramı serisinin efsanevi katili Michael Myers… Ölümün soğuk yüzü… Gözlerinin yerinde dipsiz bir karanlık bulunuyor. Michael Myers gölgelerde saklanır, 31 Ekim gecesinde ortaya çıkar, ölüm onu sadece güçlendirir…

25. Kare’de Michael Myers’ı anlatan şu an için 3 tane video bulunuyor. Detaylı bilgi almak için onlara göz atabilirsiniz.

Stranger Things 4. sezon ilk kısımda soğukkanlı ve acımasız katile yapılan göndermeler yer var.

İkinci sezonda Cadılar Bayramı’nda Max kendisine Michael Myers kostümü seçmiş ve ekibi fena korkutmuştu.

Dördüncü sezona geldiğimizde Max, diğer dünyaya geçtiğinde sol tarafında görülen mezarda kırık dökük de olsa Myers yazısı okunabiliyor.

Nancy’nin ilk bölümde Vecna tarafından öldürülen amigo kızın yakınıyla yaptığı konuşmaya gidiyoruz. Adam, bu cinayeti işleyen kişi için “pure evil” ifadesini kullanıyor. Bu saf şeytan- saf kötülük anlamlarına geliyor.  

Bu tanımlama Halloween serisinde Michael Myers için kullanılıyor.

Adam konuşmaya devam ediyor.

“Adam aklını kaçırmış. Tüm ailesini öldürmüş.” Bilindiği üzere Michael Myers daha çocukken ablasını öldürmüştü. Bu yüzden onun aklını kaçırdığı düşünülüyordu. Michael Myers tam 15 yıl boyunca bir akıl hastanesine kapatılmıştı.

Stranger Things’te bahsedilen adam da bir akıl hastanesine kapatılmış.

İşte tüm bunlardan sonra adam sözü Michael Myers’a getiriyor.

“Beyaz maske takan ve çocuk bakıcılarını öldüren adam kimdi? Michael Myers…”

Diğer bazı göndermeler

Stranger Things yapımcıları popüler dizi ya da filmlere gönderme yapmayı çok seviyor. Örneğin Dustin bir sahnede “Bana ihtimallerden bahsetme!” söyleriyle doğrudan 1980 yapımı Star Wars’a gönderme yapıyor.

Slasher karakterlerine dönersek Stranger Things 4. sezonda  Michael Myers dışında Freddy Krueger göndermeleri de hayli fazlaydı. Örneğin bir sahnede görülen küçük kızın eli Freddy’nin pencelerine çok benziyor. Ayrıca Freddy bilindiği üzere rüyalara musallat oluyor ve orada sizi doğrarsa gerçek hayatta da ölmüş oluyorsunuz.

Vecna’nın güçleri de neredeyse böyle çalışıyor. Sizi hipnoz halindeyken yani yarı rüya halindeyken kendi dünyasına alıyor ve orada sizi öldürdüğünde gerçek dünyada da ölmüş oluyorsunuz.

Freddy Krueger’ın rüya dünyasında çoğu kez gerçekle rüyayı ayırt edemezsiniz. Freddy sizi bir yönden hipnoz ederek işkence yapar. Aynı durumu Stranger Things 4. sezonda da gördük. Hipnoz olanlar uyanana kadar gerçek dünyada olduklarını sanıyorlar.

Stranger Things 4. sezon incelemeleri 25. Kare Youtube kanalında.

Son Eklenenler

En Popüler

M3GAN- Megan İnceleme | Katil Bebek Chucky’nin Yeni Rakibi

0
M3GAN- Megan (2022), katil bebek Chucky tarzında bir film. Megan bir oyuncak şirketinin ürettiği oldukça gelişmiş bir android bebek… Allison Williams’ın canlandırdığı karakter Gemma,...

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,283TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img