26.4 C
İstanbul
KategorilerDramDeep Water- Derin Sular (2022)- Aşk Ölümcül Olabilir

Deep Water- Derin Sular (2022)- Aşk Ölümcül Olabilir

Ben Affleck ve Ana de Armas’ın başrolünde yer aldığı Deep Water – Derin Sular (2022), şu an için Prime Video üzerinden izlenebiliyor. Film ilişkileri çok iyi gitmeyen bir çiftin hikâyesi.

Filmin konusu

Hali vakti yerinde ve son derece zengin bir adam Vic ve onun ele avuca sığmaz, güzel eşi Melinda ve bunların yaşından daha zeki kız çocukları Trixie.

Vic, görünüşe göre ailesinin dağılmaması için Melinda’nın başka erkeklerle beraber olmasına göz yumuyor. Ancak Melinda’nın sevgilileri bir bir ortadan kaybolmaya başlayınca şüpheler Vic üzerinde yoğunlaşıyor.

Film bu ikili arasında zihinsel oyunlara odaklanıyor.

Deep Water – Derin Sular eğlenceli bir film.  Yüksek beklentilere girmeden Ben Affleck ve Ana de Armas’ı için bile izlenebileceğini düşünüyorum. 

Ben bu yazıda filmin finali üzerine kısa da olsa konuşmak istiyorum.

Orijinal Adı: Deep Water
Tür: Drama, gizem, gerilim
Yönetmen: Adrian Lyne
Ülke: Amerika, Avustralya
Türkiye Gösterim Tarihi: 18 Mart 2022
Oyuncular: Ben Affleck, Ana de Armas, Tracy Letts, Grace Jenkins, Dash Mihok, Rachel Blanchard, Kristen Connolly, Lil Rel Howery, Jacob Elordi
Süre: 01s 55dk
IMDB: 5,4
25. Kare puanı: 6,0

Martin’i kim öldürdü?

Martin’i öldüren kişi Vic değildi. O Melinda’yı kıskandığı için Joel’i korkutmak istemişti. Martin’in cesedi daha sonra bulunuyor ve polis onu öldüren kişiyi yakalıyor.

Vic, Melinda’yı seviyor mu?

Bu soruyu Melinda için de sorabiliriz. Melinda, Vic’i seviyor mu? Evet, her ikisi de birbirini seviyor; aksi olsaydı zaten boşanırlardı. Temelde her ikisi de evliliklerini kurtarmak istiyor.

Ama şu var ki her ikisi de zihinsel oyunlar oynamayı çok seviyor.

Melinda, kocasının zeki kadınlara ilgi duyduğunu fark ediyor ve aslında ona en sonda bunu veriyor. Finalde neden Tony’i gördüğünü söyledi? Bu Vic için bir yemdi. Ona zekâsını hissettirdi ve sonun bir adım ötendeyim mesajı iletti. Ona kadar Vic üstünlüğün kendisinde olduğunu düşünüyordu. Cinayet işliyor; ama Melinda’nın bunu fark etmemesinden zevk alıyordu. Ancak Melinda Tony’yi gördüm dediği anda roller değişti.

İkisi arasındaki bu zihinsel savaş devam edecek. Vic, onun neyi ne kadar bildiğini anlamaya çalışırken Melinda’da da onun bu çabalarından zevk alacak. Çünkü artık bu konuda da üstünlük onda. Daha önce Vic ona zeki olduğunu söylediğinde “Senin saygı duyduğun şekilde değil” demişti. Bu doğru bir tespitti ve şimdi kocasına onun saygı duyduğu şekilde bir zekası olduğunu gösteriyor.

Trixie, cinayeti nasıl biliyordu?

Trixie, babasının Chalie’yi suda boğduğuna emin görünüyor. Babası ne söylerse söylesin bu konudaki düşüncesi değişmiyor. Trixie bunu nasıl biliyor?

Onun küçük olduğu için olup bitenleri anlamadığını düşünmemiz bizi yanıltan nokta. Onun annesini nasıl sinir ettiğini ve bunu bilerek yaptığını görmüştük. Bavul sahnesinde de o ne kadar zeki olduğunu gösterdi. Bavulu görünce kendince doğru bir analiz yaptı ve onu havuza atarak annesine ailemizi dağıtma mesajı gönderdi. Trixie yaşından daha zeki bir kız çocuğu. Babasının Charlie’yi suda boğarken görmediğini varsayarsak bu sonuca kendi analizleri sonucu ulaşmıştı.

Tabii polislerin yetişkin birisinin suda kendi kendine boğulduğunu kabul ettikleri bir senaryoda bu benim için şaşırtıcı olmadı.

Filmin sonu ve başı neden aynı?

Bu son derece şaşırtıcı. Burada karşımızda iki olasılık var. Ya bu iki sahnenin birebir aynı olmasını bir tesadüfe verip geçeceğiz ya da filmin başında da Vic’in bir başka cinayet işlediğini düşüneceğiz.

Aslında Melinda’nın bavulunu toplayıp gitmeyi düşünmesi bile filmin bir döngüyü anlatmadığını ispatlamaya yeterli. Melinda’nın daha önce kaybolan bir tane sevgilisi var. Başka bir isim duymadık. İkincisi filmdeki son, filmin senaryosunun alındığı romanla aynı değil. Romanda, Wilson araştırmaları sonucu Vic’in katil olduğuna yönelik delillere ulaşıyor ve Melinda’yı telefonla ayarak “Sen bir katille evlisin” diyor. Vic bu sırada eve geliyor ve Melinda’nın Wilson’la konuştuğunu öğrenince her şeyi anlıyor. Sonra da Melinda’yı boğarak öldürüyor.

Dolayısıyla filmin başı ve sonu arasındaki benzerlik Vic’in filmin en başında da birisini öldürdüğünü göstermiyor.

Final romandaki gibi olsaydı

Film eğer romandaki gibi sonlansaydı çok daha vurucu ve sarsıcı olurdu; ama yapımcılar komik bir araba kovalamaca sahnesiyle finali değiştirmeyi, Melinda’yı yaşatmayı ve mutlu bir sonu tercih ederek filmin kalitesini aşağılara çekmeyi tercih etmişler.

Ayrıca Vic’in salyangozların çiftleşmesine yönelik hayranlığı üzerinde de pek durulmamış. Salyangozlar çift cinsiyetli yaratıklardır. Filmin bir yerinde Melinda’nın sevgilisinin “Senin erkekliğini bozmaya çalışmıyorum” gibi bir söz söylemesi üzerine Vic ciddileşiyor ve onu korkutuyor. Bu durum bize onun dışa yansıyan karakteriyle içsel dünyasının farkını ortaya koymuştu. Yani Vic salyangozlara hayran olsa da onlar gibi olamayacağını gösteriyor.

Deep Water – Derin Sular her şeye rağmen eğlenceli bir filmdi. Eleştirilere pek aldırmadan eğlenmek için izlenebileceğini düşünüyorum.

Deep Water – Derin Sular incelemesi 25. Kare Youtube kanalında.

Son Eklenenler

En Popüler

In A Violent Nature İncelemesi | Benzersiz ve Korkunç

0
Karşımızda alışageldiğimiz slasher klişelerini altüst eden bir film bulunuyor. In A Violent Nature, Johnny adında ölümsüz, maskeli bir katilin hikâyesini aktarıyor. Peki, bu film...

Winnie The Pooh 2 İnceleme | Katil Ayı Artık Daha Güçlü

0
Winnie the Pooh serisinin slasher-ı katil ayı Winnie gerçekten harika bir dönüş yaptı. Serinin ilk filmi Şubat 2023’te gösterime girmişti. Yaklaşık bir buçuk yıl...

Elm Sokağında Kabus Serisi | Freddy Krueger’ın Bilinmeyenleri

0
Elm Sokağı serisi incelemelerine devam ediyoruz. Bir önceki yazıya buraya tıklayarak ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://sinemasayfam.com/2024/06/26/elm-sokaginda-kabus-tum-dehsetiyle-freddy-krueger-2 5. Elm Sokağı Kabusu 5: Hayal Çocuk (1989) Serinin beşinci...

Elm Sokağında Kabus | Tüm Dehşetiyle Freddy Krueger

0
Elm Sokağı serisinin ölümsüz slasher karakteri Freddy 1984’ten itibaren kabuslarımıza musallat olmaya devam ediyor. Freddy, sizi kabuslarınızda öldürürse gerçek yaşamda da ölmüş oluyorsunuz. Kırmızı yeşil...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img