10.1 C
İstanbul
KategorilerGerilimHalloween- Michael Myers Hayatta Kalma Kılavuzu

Halloween- Michael Myers Hayatta Kalma Kılavuzu

Takvimler 31 Ekim 1978’i gösteriyordu. New Jersey’nin güneyinde bulunan Haddonfield’da yaşayan altı yaşında bir çocuk, anne ve babası evde yokken gece vakitlerinde eline geçirdiği bir bıçakla ablasını öldürmüştü. Söylentilere göre içerisinde karanlıktan başka bir şey olmayan bu çocuğun ruhunda, İblis kendisine yer edinmişti. İblis’in kulağına fısıldadığı bu çocuğun yolu bugünden sonra bir daha aydınlıkla kesişmeyecek.

Halloween gecelerinin kâbusu… Gözlerinin yerinde kapkara bir boşluk bulunan, ruhunu Cehennem’in bile kabul etmeyeceği ölümsüz bir katil… Onu kaba güçle yenemezsiniz… Ölüm onu sadece daha fazla güçlendirir. O etten ve kemikten bir insan gibi görünse de bu sadece onu tanımayanların kuruntusu…

Onu yakından gören ve hayatta kalmayı başaranlar Michael Myers’ın bir insan olamayacağını söyler.

Bu yazıda Michael Myers’a karşı hayatta kalmanın yolları yer alıyor.

1. Michael Myers’ı görürsen kaç

Schoolboy gibi önüne geleni deviren bir efsane olabilirsin ya da Mike Tyson gibi bir demir yumruk… Michael Myers’la güç yarışına girme… Kazanamazsın. Şanslıysan ona yumruk atmayı başarabilirsin… İzin verirse ikinciyi de atabilirsin… Bunlar onu eğlendirir. Onun bir darbesi seni en azından 5-6 metre ötedeki duvara çivilemeye yeter. 

Michael Myers’ı görürsen onunla güç yarışına girme ve kaç. Onunla olan mesafeni açmak için araç kullanman en doğrusu. Araç yoksa var gücünle koş. Bir yerden atlamaya çalışmak için durma. Bu yapacağın son hata olur.

2. Tek kalmamaya çalış

Michael Myers zor kalmadıysa öncelikli hedef olarak her zaman yalnız kalanları seçer. Michael Myers, iki kişiye doğrudan saldırmamayı tercih eder. Birisiyle uğraşırken diğerinin kaçmasını istemez. Vahşi bir avlanma tekniği kullanır. Avlarını önce birbirinden ayırır sonra onları tek tek avlar.

Michael Myers’ın çevrende olduğunu düşünüyorsan yalnız kalmamaya çalış. Bu durumda en azından kaçma şansı bulabilirsin.

3. Michael Myers’ın yaşadığı eve gitme

Michael Myers’ın çocukken yaşadığı eve ne olursa olsun gitme. O evi sana satmaya ya da kiralamaya çalışan hiçbir emlakçıya kanma. Evde yaşamayı bırak, evde çekim yapmak isteyen internet fenomenlerine bile katılma. Ev boş olsa da bir süredir birileri yaşıyor olsa da hiç fark etmez. Oraya gitme. Evde yaşayanların ya da eve gidenlerin sonu zaten yakın. Ev tek edilmiş görünse de Michael Myers’ın içeride olduğunu ve sen görmeden seni gözlemlediğini unutma. Yaşamak istiyorsan onun evinden uzak dur. 

4. Michael Myers’la hedefi arasına girme

Michael Myers’ın her zaman bir hedefi ya da hedefleri vardır. Onunla hedefi arasına girmezsen yani onun işine burnunu sokmazsan sana dokunmayabilir. Hatta ana hedefine ulaştıktan sonra bıçağını sana teslim edebilir. Buna şaşırma ve soğukkanlı kalmaya çalış. Onun ne kadar iyi tanırsan hayatta kalma şansın o kadar fazla olacaktır. Hatta yüzüne onun çocukluğunu hatırlatan bir maske takarsan hayatta kalma şansın daha yüksek olacaktır.

O sana dokunmuyorsa sen onun hedefi değilsin. Ona bakma… Sadece çekip gitmesini bekle… Çantanı alabilir, aracını kaçırabilir… Bunlar mı değerli yoksa yaşamın mı? Sesini çıkarma… Sana dokunmadıysa şanslı olduğunu unutma… Aksi durumda buna pişman olursun.

5. Kapalı kapılara güvenme

Michael Myers peşindeyse kendini asla bir yere kapatma. Kapılar Michael Myers’ı asla durduramaz. Kapıları parçalamak onun için çocuk oyuncağı. Ana hedefin ondan kaçmak olmalı… Kapı onu yavaşlatabilir. Bu süreyi minik bir pencereden atlamak için kullanabilirsin. Michael Myers, pencereden atlamak için çabalamaz. Bunlar sana kaçmak için zaman kazandırır.  

6. Yüksek voltajlı elektrik kullan

Michael Myers’ı yüksek voltajda elektrik kullanarak bayıltabilirsin. Ama bu akımın doğrudan ona yönelmesi gerekiyor. Bir insanı balon gibi patlatabilecek 220 volt civarındaki elektrik akımı ona etki etmezken daha güçlü bir akıma kapıldığında bayıldığını görmüştük.

7. Ani saldırılar düzenle

Michael Myers, yavaş hareket eden birisi. Bu nedenle onun yürüyüş yoluna saklan ve ona ani saldırılar düzenle. Bundan kaçamaz. Ani saldırılara karşı özellikle de arkadan gelenlere karşı savunmasız olduğunu defalarca gördük.

Ancak Michael Myers hemen karşılık verecektir. Çünkü acı onu engelleyemez. Bu nedenle ani saldırıdan sonra kaç ve tekrar saklan. Ona bir darbe indirebildiysen kendisi şanslı say.

7. Michael Myers’tan saklanabilirsin; ancak…

Çoğu slasher gibi Michael Myers eğer varlığını bilmiyorsa genellikle seni fark etmez. Ses çıkarmıyorsan yanından geçip gitse de seni hissedemez. Bu nedenle hayatta kalmak istiyorsan bir köşeye sinerek seni görmemesini sağlayabilirsin. Ama unutma… Michael Myers seni görmüşse ve sana kilitlenmişse saklanma bir seçenek olamaz. Kaçmaya başlamalısın.

8. Tuzak kurabilirsin

Michael Myers’ın en zayıf noktası yavaş hareket etmesi. Yürüyüşleri bile yavaş. En tehlikeli anlarda bile onun koştuğunu göremezsin. Bu zayıflığını kullanarak Michael Myers’ı tuzağa çekebilirsin. Doktor bunu yapmıştı ve onu uyuşturucu iğnelerle bayıltmayı başarmıştı.

Hatta daha sonra bir başkası onun maskesini almış ve kendisini takip etmesini sağlayarak onu tuzağa çekmişti. Onun ayağından asılması da bu sayede olmuştu.

Evet, hata payı olmayan bir plan yaparak onu tuzağa çekebilirsin. Ancak en küçük bir hatada Michael Myers’ın bıçağını bedeninde hissedeceğini unutma.

10. Arabayla saldırı onu durduramaz

Michael Myers’ı araba kullanarak öldüremezsin. Örneğin o içerisindeyken araç hızla bir yere çarparak alev alabilir. Michael Myers bundan etkilenmez. Ona kocaman bir arazi aracıyla doğrudan çarpabilirsin. Bu onu öldürmez. Şanslıysan eğer bu sadece kısa bir süre kendinden geçmesini sağlayabilir. Bu süreyi kaçmak için kullanmanı tavsiye ederim.

11. Baygınken ona yaklaşma

Michael Myers’ın en zayıf noktalarından birisi kısa ya da uzun süreliğine kendinden geçmesi. Bu süre aldığı darbenin şiddetine göre değişim gösteriyor. Onun kendine ne zaman geleceğini asla bilemezsin. Eğer iyi bir planın yoksa baygınken ondan uzak dur. Aksi durumda bu dünyaya veda edebilirsin.

Michael Myers’a karşı hayatta kalma rehberinin tamamına 25. Kare Youtube kanalından ulaşabilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı- Orijin Hikayesi

0
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes- Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin (sonradan yazılan) aynı isimli ön kitabına dayanıyor ve...

Merakla Beklenen Film Paranoya’nın Çekimleri Başladı

0
Yılın merakla beklenen, iddialı filmi Paranoya sete çıktı. Onur Buldu’nun canlandırdığı Muntazam adlı bir gazetecinin paranoyası nedeniyle başına açtığı komik ve tuhaf işleri konu...

Russell Crowe’ın Yeni Filmi Sleeping Dogs

0
Russell Crowe'ın başrolünde yer aldığı; suç, gerilim ve gizem etiketlerine sahip Sleeping Dogs, alzheimer hastası olan eski bir cinayet masası dedektifinin (Russell Crowe) bir...

The Greatest Hits Filmi | Zaman Yolculuğu ve Romantizm

0
Hulu'da yayınlanan The Greatest Hits, bilim kurgu konseptine romantik bir yaklaşım getiriyor diyebiliriz. Ned Benson tarafından yazılan ve yönetilen filmde, Harriet isimli bir kadın...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img