20.2 C
İstanbul
GenelGizem Dizisi From 7. Bölüm İncelemesi

Gizem Dizisi From 7. Bölüm İncelemesi

Efsane dizi Lost’un yapımcılarından gelen From dizisi 7. bölümde neler yaşandı? Kasabada neler oluyor? Şerif planını uygulayabildi mi? Detaylar spoiler içeren bu yazıda.

Orijinal Adı: From
Tür: Drama, korku, gizem
Yapımcı: John Griffin
Ülke: Amerika
Başlama Tarihi: 20 Şubat 2022
Oyuncular: Harold Perrineau, Catalina Sandino Moreno, Eion Bailey, David Alpay, Shaun Majumder, Elizabeth Saunders, Ricky He, Hannah Cheramy, Pegah Ghafoori, Corteon Moore, Avery Konrad, Scott McCord
Süre: 50 dk (ortalama)
IMDB: 7,8
25. Kare puanı: 8,0

Tabitha’nın Kazdığı Çukur

Tabitha, kazmaya başladığı çukuru epeyce derinleştirdi. Kabloların nereye gittiğini bulmaya çalışıyor; ama bu şekilde ne kadar ilerleyebilir? Belki bir süre daha kazdıktan sonra orada bulunan bir şeylere ulaşabilir diye düşünüyorum. Bu kazının bir sonucu olmalı. Ama bu sonuç cevaptan daha çok bir diğer sorunun ortaya çıkmasına neden olacaktır.

Peder Öldü; Ancak…

Peder’e yazık oldu. Ancak ölmeden önce birkaç önemli gelişmeyi tetikledi. Birincisi Sara konusunda ne biliyorsa bunların hepsini Şerif Boyd’a aktardı. Bu önemli bir gelişmeydi. Peder, kasabaya üç yıl önce geldiğini, gömdüğü o çantadan Sara’nın haberi olamayacağını anlattı. Çünkü Sara ve kardeşi buraya 4,5 ay önce gelmişti. Peder çantadan kimseye söz etmemişti. Peder, geçmişini o çantayla beraber oraya gömmüştü. Ancak Peder’i çantayı gömerken izleyen birisi olmalıydı. Sara’nın sesler duyması onu bir yönden özel kılıyor.

Peder, bunu Şerif’e anlattı. Şerif eğer ormana açılırsa muhtemelen yanına Sara’yı da alacak. Ancak Sara’nın duyduğu sesler masum değil. Sesler Ethan’ın öldürülmesi için uğraşıyordu. Yani o yaratıklar insanları öldürmek için farklı yollar deniyorlar. Bu ses de görünüşe göre şu an için eve girmeye çalışanlarla aynı amacı hizmet ediyor.

Peder, kasabada bulunanların geçmişini konuşmaları gerektiğini söyledi. Belki de kasabaya gelenler Peder’in söylediği gibi seçilmiş kişilerdi ve geçmişleri kirliydi. Bunu zaman gösterecek. Peder, Tanrı’nın sesini duyduğunu söylemişti. Onu kasabaya yönlendiren o sesin ilahi bir ses olduğuna inanmış. Ancak ölürken “Böyle bitemez” demesi manidardı. Kendi yolculuğunun böyle bitmemesi gerektiğine inanıyordu. Ama yaşamı sona erdi. Belki de onun yapması gereken buydu. Günahını ya da hatasını bir başkasına anlattıktan sonra öldü. Bu bir nevi günah çıkarma gibiydi. Peder, bir nevi arınma yaşadıktan sonra öldü.

Peder, Şerif’le konuşurken Sara’yla konuşan sesi kastederek o her neyse buranın özünde olan bir şey, dedi. Bu önemli bir ipucu ve bunu unutmamız gerekiyor.

Ancak çiçekçi Kevin’ı kandıran yaratık bize onların yardımdan ziyade herkesin ölmesi için uğraştıklarını ve çok zeki olduklarını gösterdi. Belki de bu yaratıklar, daha önceden burada yaşayan ve ölen insanların geçtiği bir boyuttan geliyorlar. İnsanlıklarını tamamen yitirmemişler; ancak bu boyutla olan ilişkileri de tamamen bitmemiş. Önceden burada yaşıyorlardı ve bu yüzden buraya özlem duyuyorlar. Kasabadaki insanları kendi evlerini, kasabalarını işgal etmiş yabancılar olarak görüyorlar.

Victor’un Sırları

Kasabanın en delisi gibi görünen Victor, muhtemelen en akıllısı çıkacak. Victor, göründüğünden daha zeki birisi ve bildiklerini kimseyle paylaşmıyor. Ancak bulunan fotoğraf onun sırlarının bir kısmını açığa çıkarak. Onun çocukluğundan beri burada olduğu böylece ortaya çıktı. Ayrıca mezar kazma olayını da düşünürsek onu sorgulayacakları açık. Victor bildiği her şeyi anlatmayacaktır. Onun geçmişinde sakladığı karanlık noktalar var.

Julie’yi ağacın içerisine sokmadan önce ona “Kardeşini bul. Ona başladığını söyle” dedi. Bu noktada Julie’nin muhtemelen geçmişe gittiğini söyleyebiliriz. Victor, bu mesajı geçmişteki küçük Ethan’ı kullanarak geçmişteki kendisine gönderiyor olabilir. Victor, belki de kasabada yaşanan bu felaketi önlemek için bir plan yapıyordur.

Julie ağaçtan çıktıktan sonra bir başka boyuta geçmiş de olabilir ki bu gerçekleştirse dizi daha da güzelleşir. Aynı kasaba ancak başka bir boyut. Bu bölümde partideki adamın farklı evrenlerden bahsetmesi bir tesadüf olamaz. Dizi bizleri farklı boyutlara hazırlıyor gibi.

From dizisi 7. Bölüm incelemesinin tamamı 25. Kare Youtube kanalında.

Son Eklenenler

En Popüler

Civil War- İç Savaş Filmi Konusu ve Detaylar

0
Alex Garland tarafından yazılan ve yönetilen 2024 yapımı Civil War- İç Savaş, distopik bir aksiyon gerilim filmi. Film, ABD hükümetinin distopik bir diktatörlüğe dönüştüğü ve partizan...

İki Usta Oyuncuyu Birleştiren Film Damaged

0
Terry McDonough tarafından yönetilen, 2024 yapımı bir aksiyon, gerilim filmi olan Damaged (2024); Samuel L. Jackson ve Vincent Cassel'i buluşturuyor. Film, Chicago'da görev yapan dedektif Dan Lawson ve İskoçya’da...

Amazon’un Post-Apocalyptic Dizisi Fallout İyi Başladı

0
Şiddet, mutasyonlar sonucu oluşmuş canavarlar, karizmatik robot askerler, zombi benzeri yaratıklara dönüşmüş insan Ghoul'larla vs ile dolu Fallout dizisi aynı isimli PC oyununa dayanan...

Dune Çöl Gezegeni Bölüm 2 | Kehanet ve Toplum Mühendisliği

0
Dune: Part One- Dune: Çöl Gezegeni'nin (2021) devam filmin olan Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki yayınlandı. Frank Herbert'ın Dune isimli romanından aktarılan filmde olaylar...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img