4 C
İstanbul
KategorilerGizemServant 3. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 9. bölüm Commitment adını taşıyordu. Bu Türkçede bağlılık, taahhüt gibi anlamlara geliyor. Bu bölümde Leanne ve Dorothy arasındaki gerginlik zirveye ulaştı.

Dorothy’nin, Leanne’yi tedavi görmesi için bir kliniğe yatırma planı vardı. Bölüm boyunca Dorothy, bu emelini gerçekleştirebilmek için çabaladı. Hatta Leanne’e yaklaşarak onun sırtındaki yara izlerini gösteren fotoğraflar bile çekti. Sonra bunları babasına gönderdi.

Ancak Dorothy’nin fark etmediği şey Leanne’nin onun ne yaptığı fark etmesiydi. Gece, Jericho’ya söylediği ninniyi finalde Leanne’nin söylemesi Dorothy’nin adeta bittiği andı.

Başa dönersek Dorothy tüm hazırlıklarını gerçekleştirdi ve babası Frank’e doktor arkadaşını eve göndermesini istedi. Ancak doktorun eve kendisi için geldiğini anlaması uzun sürmedi.

Bu noktada şu soruyu sorabiliriz: Doktor, eve geldikten sonra Leanne tarafından etki altına alınarak olay Dorothy’ye mi çevrildi yoksa doktor oraya en baştan beri Dorothy için mi gelmişti? Bence ikincisi… Leanne, hamlesini zaten geçen bölüm yapmıştı. Onun bir ara Frank’le konuştuğu görmüştük. Orada muhtemelen onu etkisi altına almıştı ve sorunlu kişinin Dorothy olduğuna onu ikna etmişti.

Doktor eve Dorothy için geldi. Zira eve Frank eve gelmeden önce doktor ve Frank arasında bir görüşme gerçekleşmedi. Doktor en baştan beri Dorothy için oradaydı, sonradan değişmedi.

Bölümde Sean ve Julian tamamen etkisiz elemanlardı. Neredeyse hiçbir etkileri yoktu. Leanne, herkesi kontrol altında tutuyor. Herkese ne isterse onu veriyor. Julian, Dorothy’ye “Onun kim olduğunu bilmiyorsun, onunla aranı düzeltmen en iyisi” dedi. Bu çok ilginç bir çıkıştı. Demek ki Leanne, Julian’ı sandığımızdan daha fazla etkilemiş.

Finalde merdivenlerde gerçekleşen konuşmanın bu şekilde ilerleyeceği az çok belliydi. Dorothy, Leanne’le baş edemeyeceğini yavaş yavaş anlıyor gibi. Kaderi bir anda Leanne’nin eline geçti. Eğer o araya girmeseydi doktor Dorothy’yi tedavi altına almaktan, bebekten uzaklaştırmaktan bahsediyordu. Dorothy’yi Leanne kurtardı.

Bu Dorothy için öldürücü bir darbeydi. Leanne’nin kim olduğunu ya da neler yapabileceğini anladı ve bir yönden pes etti diyebiliriz. Leanne, bebeği aldıktan sonra o ninniyi söylemeye başlayınca doğrudan doğruya Dorothy’ye şu mesajı vermiş oldu: “Attığın her adımdan haberim var.” Dorothy mesajı aldı.

Peki, bundan sonra ne olacak? Dorothy’nin artık atacak bir adımı, başvuracak bir kimsesi kalmadı. Tamamen çaresiz, tamamen yalnız ve tamamen ümitsiz bir durumda. Leanne karşı artık agresif davranmayacağı ya da davranamayacağı kesin. Bebeği de ister istemez ona teslim edecektir. Ancak Dorothy’nin savaşçı ve inatçı tarafını göz önünde bulundurursak Leanne tamamen güvenmeyeceğini, ona Sean ve Julian gibi teslim olmayacağını söyleyebiliriz. Dorothy pasif direnişe geçmek zorunda. Onun Leanne’den kurtulma planlarını tamamen bir tarafa bırakacağı düşünmüyorum. Ancak şu an yapabileceği hiçbir şey yok. Bu durumda pasif kalarak, önüne bir fırsat çıkmasını bekleyecektir ve bunu umacaktır.

Diğer taraftan Leanne‘nin tarikatından birisi saldırıya uğramış. Bunun anlamı şu: Geliyorlar. Gelecek birkaç bölüm içerisinde Leanne karşı sağlam bir saldırı gelebilir.

Son Eklenenler

En Popüler

M3GAN- Megan İnceleme | Katil Bebek Chucky’nin Yeni Rakibi

0
M3GAN- Megan (2022), katil bebek Chucky tarzında bir film. Megan bir oyuncak şirketinin ürettiği oldukça gelişmiş bir android bebek… Allison Williams’ın canlandırdığı karakter Gemma,...

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,283TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img