10.1 C
İstanbul
KategorilerGizemServant 3. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 9. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 9. bölüm Commitment adını taşıyordu. Bu Türkçede bağlılık, taahhüt gibi anlamlara geliyor. Bu bölümde Leanne ve Dorothy arasındaki gerginlik zirveye ulaştı.

Dorothy’nin, Leanne’yi tedavi görmesi için bir kliniğe yatırma planı vardı. Bölüm boyunca Dorothy, bu emelini gerçekleştirebilmek için çabaladı. Hatta Leanne’e yaklaşarak onun sırtındaki yara izlerini gösteren fotoğraflar bile çekti. Sonra bunları babasına gönderdi.

Ancak Dorothy’nin fark etmediği şey Leanne’nin onun ne yaptığı fark etmesiydi. Gece, Jericho’ya söylediği ninniyi finalde Leanne’nin söylemesi Dorothy’nin adeta bittiği andı.

Başa dönersek Dorothy tüm hazırlıklarını gerçekleştirdi ve babası Frank’e doktor arkadaşını eve göndermesini istedi. Ancak doktorun eve kendisi için geldiğini anlaması uzun sürmedi.

Bu noktada şu soruyu sorabiliriz: Doktor, eve geldikten sonra Leanne tarafından etki altına alınarak olay Dorothy’ye mi çevrildi yoksa doktor oraya en baştan beri Dorothy için mi gelmişti? Bence ikincisi… Leanne, hamlesini zaten geçen bölüm yapmıştı. Onun bir ara Frank’le konuştuğu görmüştük. Orada muhtemelen onu etkisi altına almıştı ve sorunlu kişinin Dorothy olduğuna onu ikna etmişti.

Doktor eve Dorothy için geldi. Zira eve Frank eve gelmeden önce doktor ve Frank arasında bir görüşme gerçekleşmedi. Doktor en baştan beri Dorothy için oradaydı, sonradan değişmedi.

Bölümde Sean ve Julian tamamen etkisiz elemanlardı. Neredeyse hiçbir etkileri yoktu. Leanne, herkesi kontrol altında tutuyor. Herkese ne isterse onu veriyor. Julian, Dorothy’ye “Onun kim olduğunu bilmiyorsun, onunla aranı düzeltmen en iyisi” dedi. Bu çok ilginç bir çıkıştı. Demek ki Leanne, Julian’ı sandığımızdan daha fazla etkilemiş.

Finalde merdivenlerde gerçekleşen konuşmanın bu şekilde ilerleyeceği az çok belliydi. Dorothy, Leanne’le baş edemeyeceğini yavaş yavaş anlıyor gibi. Kaderi bir anda Leanne’nin eline geçti. Eğer o araya girmeseydi doktor Dorothy’yi tedavi altına almaktan, bebekten uzaklaştırmaktan bahsediyordu. Dorothy’yi Leanne kurtardı.

Bu Dorothy için öldürücü bir darbeydi. Leanne’nin kim olduğunu ya da neler yapabileceğini anladı ve bir yönden pes etti diyebiliriz. Leanne, bebeği aldıktan sonra o ninniyi söylemeye başlayınca doğrudan doğruya Dorothy’ye şu mesajı vermiş oldu: “Attığın her adımdan haberim var.” Dorothy mesajı aldı.

Peki, bundan sonra ne olacak? Dorothy’nin artık atacak bir adımı, başvuracak bir kimsesi kalmadı. Tamamen çaresiz, tamamen yalnız ve tamamen ümitsiz bir durumda. Leanne karşı artık agresif davranmayacağı ya da davranamayacağı kesin. Bebeği de ister istemez ona teslim edecektir. Ancak Dorothy’nin savaşçı ve inatçı tarafını göz önünde bulundurursak Leanne tamamen güvenmeyeceğini, ona Sean ve Julian gibi teslim olmayacağını söyleyebiliriz. Dorothy pasif direnişe geçmek zorunda. Onun Leanne’den kurtulma planlarını tamamen bir tarafa bırakacağı düşünmüyorum. Ancak şu an yapabileceği hiçbir şey yok. Bu durumda pasif kalarak, önüne bir fırsat çıkmasını bekleyecektir ve bunu umacaktır.

Diğer taraftan Leanne‘nin tarikatından birisi saldırıya uğramış. Bunun anlamı şu: Geliyorlar. Gelecek birkaç bölüm içerisinde Leanne karşı sağlam bir saldırı gelebilir.

Son Eklenenler

En Popüler

Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı- Orijin Hikayesi

0
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes- Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin (sonradan yazılan) aynı isimli ön kitabına dayanıyor ve...

Merakla Beklenen Film Paranoya’nın Çekimleri Başladı

0
Yılın merakla beklenen, iddialı filmi Paranoya sete çıktı. Onur Buldu’nun canlandırdığı Muntazam adlı bir gazetecinin paranoyası nedeniyle başına açtığı komik ve tuhaf işleri konu...

Russell Crowe’ın Yeni Filmi Sleeping Dogs

0
Russell Crowe'ın başrolünde yer aldığı; suç, gerilim ve gizem etiketlerine sahip Sleeping Dogs, alzheimer hastası olan eski bir cinayet masası dedektifinin (Russell Crowe) bir...

The Greatest Hits Filmi | Zaman Yolculuğu ve Romantizm

0
Hulu'da yayınlanan The Greatest Hits, bilim kurgu konseptine romantik bir yaklaşım getiriyor diyebiliriz. Ned Benson tarafından yazılan ve yönetilen filmde, Harriet isimli bir kadın...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img