20.7 C
İstanbul
KategorilerGizemServant Dizisi 3. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Servant Dizisi 3. Sezon 8. Bölüm İncelemesi

Servant dizisi, 3. sezonda artan heyecan ivmesini 8. bölümde de sürdürdü. Önceki iki sezon 10’ar bölüm halinde yayınlanmıştı. Eğer dizi final yapmayacaksa ki ben yapmayacağını düşünüyorum bu sezon için son iki bölüme girdik.

Servant 3. Sezon 7. bölüm incelemesinde söylediğim gibi Dorothy karakterindeki birisinin olağanüstü bir durum yaşanmadığı sürece artık Leanne’e güvenme olasılığı yok. Hatta Dorothy bir adım daha öteye geçti ve babasına “Bu evdeki hiç kimseye güvenemem” dedi. Bu sözü Julian’i de kapsıyor bence. Dorothy, bırakın Leanne’e güvenmeyi ona çocuğa dokunmayı bile yasaklamış. Dorthy, bebeği kendi himayesinden bir an bile ayırmıyor.

Bu bölümün sonlarına doğru Dorothy’nin yeni planını öğrendik. Henüz aksiyona geçmemiş ama babasından yardım istediğine göre bunu iyice düşünmüş ve araştırmış. Leanne’i muhtemelen akıl hastanesine yatırma gibi bir planı var. Haksız mı? Şöyle bir düşününce çok da haksız sayılmaz; ancak Dorothy’nin unuttuğu nokta şu: Onun bebeği ölmüştü ve yerine bir oyunca bebek bakıyordu. Leanne geldikten sonra bu bebek canlanmıştı. Leanne evden ayrıldığında aksini sağlayacak bir büyü yapılmazsa bebek tekrar oyuncağa dönecek. Geçen bölümde bunun yaşandığını gördük.

Sean, Leanne için “O ailemizi birleştirdi” derken işte bunu kastediyordu. Dorothy’nin unuttuğu ve belki de hatırlamak istemediği nokta bu. Olayı en başından ele aldığımızda Leanne’nin haklı olduğunu söylemek yanlış olmaz. Onlar artık bir aileydi. Dorothy bunu unutuyor. Leanne’nin bebeği evsizlere götürmesi Dorothy’yi çıldırtıyor olabilir; ancak Leanne bebeğe zarar verecekmiş gibi paranoyalara kapılması yersiz.

Diğer taraftan Leanne, kendi tarikatını kuruyor bile diyebiliriz artık. Eski tarikat üyeleri evsizler, Leanne’nin liderliğini tam anlamıyla kabullenmiş görünüyorlar. Leanne, onlardan bilgi alıyor ve onları yönetiyor. Muhabirin öldüğü çatışmayı onlar mı çıkarmıştı? Buna evet demek zor. Buna işaret eden hiçbir ipucu yok. Bu daha çok Leanne’nin gücüyle ve lanetiyle ilgili bir durum. Spiker, Dorothy aleyhine veri toplayabilmek için Leanne’yi manipüle etti ve ona arkadaş olalım yalanını attı. Bunun üzerine bir de bebeğin izini sürünce ve Dorothy’yi hapse göndereceğini söyleyince hayatının hatasını yapmış oldu. Leanne buluşmamalıydı. Onun ölümü bence evsizlerin işi değil, Leanne’nin lanetiydi. Spiker olmamalı gereken bir yere gitti ve Leanne’nin lanetiyle tanıştı.

Spiker canlı yayında ölürken, Dorothy’nin yavaşça dönerek Leanne’e bakması ürkütücüydü. Ama bundan daha ürkütücü olan Leanne’nin o an gülümsemesiydi. Bu gülümsemeyi sadece Dorothy yakaladı.

Peki, bundan sonra ne olur? Dorothy ürkerek geri adım mı atar yoksa atacağı adımları hızlandırır mı? Bence Dorothy, Leanne’den artık daha fazla ürkecek. Ancak ürktüğü için geri adım atmayacak, aksine adımlarını hızlandıracak. Babasının yardımıyla Leanne’yi akıl hastanesi gibi bir yere göndermeye çalışacaktır. Leanne, evden ayrılmayı kabul etmeyecek. Bu onun tarzı değil. Ben bu noktada bir dış müdahale bekliyorum.

Leanne’nin peşinde olan tarikat saldırıya geçecektir. Er ya da geç bunu yapacak. Bu dış saldırı aileyi tekrar bir araya getirebilecek kadar korkunç olmalı ki Dorothy geri adım atsın. Aksi durumda Dorothy öyle kolay kolay Leanne ile arasındaki buzları eritmez.

Son olarak Leanne ve Julian birlikteliği artık kesinleşti. Leanne’nin Julian üzerinde kurduğu hakimiyet çok ilginçti. Julian resmen büyülenmiş gibi davranıyor. Julian elbette büyülenmedi ama Leanne kendi potansiyelinin farkına vardıkça onun etki alanı genişliyor. Hem tarikat üyelerini, hem Julian’ı hem de bir yönden Sean’ı kontrol altında tutuyor.

Gelecek bölüm tarikat üyelerinin saldırı öncesi son hazırlıklarını seyredebiliriz gibi geliyor. Sezon finalinde de Leanne’nin hiç ummadığı bir anda ve beklemediği bir yerden sağlam bir saldırı gelebilir.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img