22.5 C
İstanbul
KategorilerBilim KurguRaised by Wolves 2. Sezon 8. Bölüm Teaser İncelemesi

Raised by Wolves 2. Sezon 8. Bölüm Teaser İncelemesi

Sezon finali öncesi yayınlanan teaser, gelecek sezonun nasıl şekilleneceği noktasında pek çok ipucu barındırıyor. Bu arada sanırım diziyi takip edenlerin büyük çoğunluğu şu konuda hem fikirdir: Raised by Wolves tahmin edilmesi en zor dizilerden birisi. Neler yaşanacağını kestirmek gerçekten zor. Örneğin yılanın ağacı yiyeceği ve bunun sonrasında aynen Mother gibi bir silaha dönüşeceği kimin aklına gelirdi ki? Ağaç yılanı tekrar programladı. Ağaç yılan için, yılan da ağaç için yaratılmış.

Neyse şimdi teaser-a gelelim.

Öncelikle Hunter, Holly ve Vita’nın bebeği Temptest’a vermeye çalıştığı görülüyor. Bu zaten beklendik bir durumdu. Bence Temptest ne olursa olsun annelik içgüdüsüne karşı koyamayacaktır. Aynen asit denizi olayında yaşandığı gibi. Oraya bebeği öldürmek için gitmişti ama onu kucağına alınca her şey değişti. Zaten Tempest’in bebeğe doğru bir adım attığı yani yumuşadığı da görülüyor. Ancak Hunter’ın bebeği beşiğe yatırdığı sahnede Tempest geri plandaydı. Tempest biraz yumuşasa da bebeği kabullenmesi için zaman gerekiyor.

Biyoteknolojik güçlere sahip yılan “üvey” kardeşini aramaya devam ediyor. Campion yılanı diğer insanlardan uzaklaşmak için kampın dışına doğru kaçmıştı. İkisi arasındaki kedi fare oyunu devam ediyor. Yılan, Campion’u hissediyor. Onun kokusunu aldığını duymuştuk. Bu nedenle onun çevresinde dolanıyor.

Gözlere doğru zoom yapılan sahnedekilerin birisi Mother, diğerisi ise Campion gibi duruyor. Ancak Campion’un olduğu görüntü rüya sahnelerinde olduğu gibi karanlık. Mother hüzünlü… Neredeyse ağlayacak gibi. Umarım Campion’a kötü bir şey olmaz. Mother bu sahnede Campion’un android Vrille’nin ölümünden kaynaklanan üzüntüsünü hissediyor da olabilir.

Ve gelelim Mother’ın, Büyükanne’nin peçesini taktığı ana… Mother, muhtemelen peçedeki duyu sensörleri sayesinde yılanı öldürmekte bir sorun yaşamayacak. Ancak Büyükanne’nin yüzü hiç de beklendiği gibi değil. Gözleri bir yılanı andırıyor. Dişleri keskin… Yani Büyükanne’nin yüzü güven vermiyor; aksine bizi ürkütüyor. Ayrıca muhtemelen Mother’a hitap ederek “Bana güven” diyor. Birisi bana güven diyorsa o kişiye asla güvenmemeniz gerekir. Acaba büyükanne yılan yerine (ya da yılanla birlikte) Mother’ı mı tehlike olarak algılıyor? Ona “silah” dediğini duymuştuk. Yüzünden çıkarmadığı peçesini Mother’a vermesi bir tuzak mıydı? Mother yılanı yok etse bile bir tuzağa mı düşecek? En sonda transparan bir zarın içerisinde çırpınan kişi Mother mıydı? Görünüşe göre oydu.

Büyükanne’nin kapanışta ürkütücü bir şekilde “Benim zamanım” demesi ne anlama geliyor? Bence büyükanne, önceki bölümlerde duyduğumuz gibi Father’ı doğal bir partner olarak görüyor. Mother’ı silah olarak tanımlarken Father’a “Sen benim partnerim misin?” diye sormuştu. Teaser’ın sonunda bu iki “siyahî” android’i birlikte görmemiz bir tesadüf olamaz. Büyükanne, Mother’ı bir tuzağa düşürmüş ve insanların yönetimine geçmiş gibi duruyor.

Ancak şu ana kadar Büyükanne’nin güç kullandığını hiç görmedik. O bir silah değil. Muhtemelen ne yapıyorsa bunu Father’a fark ettirmeden gerçekleştirdi. Yani Mother’ı bir tuzağa çektiğini Father bilmiyor olabilir. Kim bilir belki de Father ve diğerleri yılanla girdiği çatışmada Mother’ın parçalara ayrıldığını düşünüyordur. Gerçeği sadece Büyükanne’nin bildiğini düşünebiliriz.

Bu arada çakal Marcus yine rahat durmuyor. Nedir bunun derdi? Tesislerden kaçıyor sanırım. Daha önce gittiği o devasa delikte ne arıyor? Sol’ün peşinde olduğunu sanmıyorum. Belki Sol denilen o sesin kaynağının peşine düşmüştür. Sue’nın intikamını almayı kafasına koymuş olabilir. Diğer taraftan aşağıda bahsedeceğim teoriyi göz önüne alırsak onun tekrar o gizemli sesi duymaya başlamış olması da muhtemel. Marcus yönlendirilmeye açık birisi.

Bu arada şöyle bir teoriden de söz edebiliriz. İnsanları yönlendiren bu ses gezegenin kendi içerisinde yaşayan bir güç veya gezegenin bizzat kendisi de olabilir. Bunu nereden çıkarıyorum? Bunun en önemli nedeni geride tehlike olarak sadece Büyükanne’nin kalması… Büyükanne’nin ötesinde bir güç olmaması 3. sezon için yeterli bir malzeme sağlayamaz. Onun ve hatta yılanın üzerindeki güç antik insanlar vs. olamaz. Çünkü hepsi öldü. Antik insanlardan kalma güvenlik protokolleri (önceki yazıda bahsetmiştim) de 3. sezon için yeterli bir düşman olamaz. Bana göre 3. sezon gezegenin kendisi ya da merkezinde bulunan bir güç ön plana çıkacak.

Hatırlarsanız ilk sezonda gezegenin merkezine doğru kazılmış devasa boyutlarda delikler görmüştük. Marcus’un bulduğu delik de bunlardan birisi. Ben bu delikleri yılanların kazdığını düşünüyorum; ancak her zaman havada süzülen yılanlar neden yere doğru bir hamle yapsın ki… Belki de antik insanlar yerin altında bulunan bir tehlikeye karşı adak adıyorlardı. Marcus’un içerisine bir kral gibi kurularak oturduğu ve yerin altına doğru süzülen kafes adak adamak için yapılan bir düzenek olabilir. King Kong filmini hatırlayın. Yerlilerin Kong’a adadığı adakları… Belki de yılanlar en başlarda yerin altında büyüyor ve oradan yukarıya çıkıyorlardı.

Şimdilik bu kadar olsun. Sezon finalini seyrettikten sonra gelecek sezon teorileri üzerine bir video hazırlamak artık şart oldu. Bu arada umarım ki Raised by Wolves 2. sezon 8. bölüm Mother’ın o zarın içerisindeki çırpınışıyla sona ermez… Mother’ı o şekilde çaresiz görmek hiç de hoş olmaz.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img