4 C
İstanbul
KategorilerGizemServant 3. Sezon 6. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 6. Bölüm İncelemesi

Bu yazıda Servant 3. sezon 6. bölümde neler yaşandığına hızlıca bir bakalım. Sanırım bu bölümde bir şeyler olmaya başladı… Yoksa başlamadı mı? Henüz emin olamadım.

Yazı spoiler içeriyor.

Leanne’nin Tarikatı

Bölümün en güzel gelişmesi bence bir süredir evin dışında kamp kurmaya ve çoğalmaya başlayan evsizlerin Leanne’ne zarar vermeye çalışmadıklarını öğrenmek oldu. Bilindiği üzere Leanne ilk sezon sonunda tarikatın rütbeli kişilerinden birisi olan Josephine Teyze’yi öldürmüş ve onun cesedini tavan arasındaki bölüme kapatmıştı.

Detaylar şu videoda var.

İşte bu olay tarikat üyeleri arasında bir efsane gibi yayılmış ve orada bir kırılma yaşanmış. Anlaşılan o ki Leanne’nin bu “cüreti” ve bundan zararsız çıkabilmesi bazı üyelerin tarikattan ayrılmalarına neden olmuş. Ancak hâlâ eski geleneklere bağlı kişiler de var. İşte o gece Leanne’nin peşinden gelerek onu eve kadar kovalayanlar eski gelenekten geliyor. Diğerleri eğer Leanne’i parkta kurtarmasalardı Leanne’e veda etmiş olacaktık. Ellerinde bıçak kızın boğazını keseceklerdi resmen.

Leanne’in tekrar “onunla birleşmesi” gerektiğini falan söylüyorlardı. Bununla kimi kastettikleri henüz net değil.

Sonuçta artık Leanne’nin de takipçileri var. Leanne kendisini evde güvende hissediyor.

Vaiz Kadın Tarikattan mıydı?

Hayır, değildi. Ancak burada önemli olan şu: Leanne bilmesi mümkün olmayan bilgileri, kadının geçmişini sadece ona bakarak görebildi. Bu da Leanne’nin yavaş yavaş eski gücüne ve gizemine kavuştuğunu gösteriyor. Leanne artık olaylara müdahale etmeye başladı. Sean’a işi kabul etmesini, bunun kendisi için iyi olacağını söyledi örneğin.

Bu arada vaiz kadının bulunduğu yemek sahnesi çok güzeldi. Leanne’nin yemek boyunca gözlerini kadına dikmesi çok komikti. Komik olmaması gerekiyor ama dizinin ilginç bir anlatım dili var. Yemeğe gittiğiniz evde birisinin gözlerini size dikerek, neredeyse tüm yemek boyunca gülümsemeden baktığını bir düşünsenize… Kadına bir taraftan Dorothy saldırıyordu, diğer taraftan da Leanne. Julian arayı toparlamaya çalışırken Sean bu saldırılardan utanmaya başlıyor ve kadını savunmaya çabalıyordu.

Yemek sahnesi güzeldi…

Servant 3. Sezon 7. Bölümde Neler Yaşanabilir?

Artık aşağı yukarı dizinin nasıl ilerleyeceği belli oldu gibi. Tarikat üyelerinin geleneksel olanları Leanne’e saldırıp bebeği almak için çabalayacak. Evsizler de Leanne’i korumak için… Leanne kendisini güvende hissettiği için açık vermeye başlayacak, gardı düşecek…

Muhtemelen Sean da yeni işi kabul ederek bir süre evden uzaklaşabilir. Bu kesin değil… Ancak birkaç bölüm önce ön gösterimini gördüğümüz bir saldırı gerçekleşecek. Bu net.

Bu sırada Sean evde olmayabilir.

Söylediğim gibi kendisini güvende hissetmeye başlayan Leanne bence en büyük hatasını yapacak. Aileyi ve bebeği saldırıdan koruyamayacak.

Ancak şöyle bir durum var: Dizi evin içerisinde geçiyor. Tarikat üyelerinin bebeği alıp kaçıracağı bir senaryodan daha çok bebeğe veya Leanne’e büyü yapacakları bir senaryo bana daha olasılı geliyor. Eve saldırı gerçekleşir. Bebeği alıp götürmezler ya da bunu yapmaya çalışırlarken Leanne onları geri püskürtebilir ve bir sonraki sezon da gelecek saldırının hazırlığı ile geçer.

Bu arada Dorothy ve Julian diziye renk katıyor. Dorothy’nin mimikleri, el- kol hareketleri bazen çok sempatik olabiliyor. Julian, Leanne’e ilgi mi duyuyor hâlâ? Kız arkadaşı ortalıkta yoktu. Araları bozulmuş galiba. En sonda da Leanne’e arkadaş mıyız, diye sorması ilginçti. Leanne tuhaf ama güzel bir kız sonuçta. Tuhaflığı onu çekici hale getiriyor. Julian ne kadar inkar etse de ya da dışa vurmasa da ona ilgi duyuyor bence.

Dizi biraz toparladı sanki. Bir şeyler oldu işte… Altı bölümdür bekliyoruz. Bu kadar da olsa bir hareketlenme görmek hakkımızdı.

Son olarak dizinin renk kullanımında çok iyi olduğu notunu düşeyim. Bazı sahnelerde yakalanan simetriler ve renk uyumu gerçekten çok iyi. Diziyi bu gözle seyrederseniz çok güzel sahneler yakalayabilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

M3GAN- Megan İnceleme | Katil Bebek Chucky’nin Yeni Rakibi

0
M3GAN- Megan (2022), katil bebek Chucky tarzında bir film. Megan bir oyuncak şirketinin ürettiği oldukça gelişmiş bir android bebek… Allison Williams’ın canlandırdığı karakter Gemma,...

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,283TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img