11.7 C
İstanbul
KategorilerAksiyonSnowpiercer 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Snowpiercer 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Netflix dizisi Snowpiercer 3. Sezon 2. bölüm yayınlandı. Bu bölümde neler yaşandığına, 2 trenin son durumuna ve son gelişmelere bakalım.

Ejder Kanı Ağacı

Layton’ın rüyaları daha da netleşmeye başladı. Benim bir önceki bölüm incelemesinde hayat ağacı dediğim ağaç Ejder Kanı Ağacı’ymış. Layton bu ağacı araştırırken kitaplar arasında bir başkasına ait notlar ve çizimler buldu. Bu ağacı rüyasında gören birisi daha varmış. Bu kişi Melanie olabilir? Neden olmasın?

Bu ağacın Arabistan’daki sıcak noktanın ortasında Aden Körfezi’nde yetiştiği ortaya çıkıyor. Andrew gördüğüm kadarıyla şöyle bir ikilem yaşıyor: Bu rüyasından Till’e bahsettiğinde Till onu pek ciddiye almıyor. Bu nedenle Layton araştırmasını gizlice yürütüyor ve Till’e detay vermiyor. Layton bu rüyaya ve “görüye” dayanarak mürettebatı ne kadar ve nasıl yönlendirebilir? Bundan bahsetmese rotayı oraya çevirtebilmek için onlara nasıl bir argüman sunabilir?

Layton ve Till arasında gelecek bölümlerde net bir ayrışma yaşanacağı anlaşılıyor. Till, Layton’ın seçimlerini sorgulamaya zaten ufaktan başladı. Eğer onun kararlarını beğenmezse ve onları yanlış bulursa ona sert bir şekilde itiraz edecektir.

Manyetik Silah

Wilford meğerse diğer trenin elektronik sistemlerini bozacak bir silah üzerinde çalışıyormuş. Bu silah gerçekten etkili olabilecek ve diğer trenin sistemlerini felce uğratabilecek kadar sağlamdı ve çalışıyordu. Ancak başta Ruth olmak üzere Pike ve diğer direnişçiler bu silahı yok etmeyi başardı. Ruth onlara bu şansı verebilmek ayrıca diğer treni kurtarabilmek için kendisini feda etti ve teslim oldu. Ruht’un bu kararı asil bir hareketti. Onun bu dönüşümü görüldüğü kadarıyla Wilford’u bile şaşırtıyor.

Melanie Öldü mü?

Üçüncü bölüme geçerken hâlâ bu soruyu soruyoruz maalesef. Ancak Alex bu bölümde onun artık öldüğünü kabullendiğini itiraf etti. Ben de bu yönde düşünüyorum. Melanie’nin hayatta kalma olasılığı gerçekten düşük. Ne yapmış olabilir? Neyi keşfetmiş olabilir bunca zaman yaşabilmek için? Cevabı belirsiz.

Bu arada önceki bölümde trene alınan kadın bir nükleer teknisyenmiş. En başta tesislerde 34 kişiyken zamanla yağmacılar, isyanlar vs sonrasında sadece kendisi hayatta kalabilmiş. İnsanların soğuktan ve radyasyon zehirlenmesinden öldüğünü söylüyor. Bu kadına ve söylediklerine ne kadar güvenebiliriz? Bunu göreceğiz. Ancak Layton’ın bu kadını kurtarmayı seçmesi onu etkilemiş görünüyor. İlerde bir seçim yapmak zorunda kalırsa Layton’ın tarafını seçecektir.

Gece Vagonu Sakinleri Evleniyor

Lilah Junior (LJ) ve John evlenme kararı alıyorlar. Ancak önceki sistemde asiller arasında bulunan Lilah’ın “koltuk” hırsı o kadar fazla ki bu durum John’u rahatsız ediyor. Diğer taraftan Wilford gerçekten zeki birisi. İnsanları iyi tanıyor. Yönetim konusunda olağanüstü bir tecrübesi var. Düğün öncesinde Lilah ve John ikilisini ayrı ayrı yaptığı konuşmalarla avucuna alıyor. Lilah’la konuşurken sadakatten bahsederken John’a kendi fantezilerini açıyor. Ona dolaylı olarak çok kazançlı çıkacağını, kendisini bu anlamda yakın olabileceğini anlatıyor.

LJ ve John evleniyor

Bölüm Sonunda Ne Yaşandı?

Snowpiercer 3. Sezon 2. bölümün sonunda Ruth’ın kolu dondurulmak üzereyken Layton’ların treni ani bir baskınla diğer trene yaklaştı. Gelecek bölümde sağlam bir meydan kapışması yaşanacak gibi. Layton’lar sayıca az ancak diğer trenin içerisinde bulunan direnişçiler onların tarafına geçecektir. Gelecek bölümü gerçekten merak ediyorum. Eğer Wilford savaşı kaybederse Audrey’in yanında kafeste ona da yer var; ancak Wilford’un olası bir savaşı kaybetmesi erken bir final olacaktır.

Snowpiercer 3. Sezon 3. bölümünde beklenmediğimiz, ummadığımız gelişmeler yaşanacak gibi… Meraktayız.

Son Eklenenler

En Popüler

Mare of Easttown | Polisiye- Suç Mini Dizisi

0
Mare of Easttown, Pennsylvania'daki küçük bir kasaba olan Easttown'da yaşayan dedektif Mare Sheehan'ın hikayesini konu alan bir mini dizi. Mare, 25 yıl önce bir...

Elena Knows- Elena Biliyor Konusu ve Detaylar

0
Orijinal adı Elena Sabe olan, Netflix orijinli Arjantin yapımı Elena Knows etkili bir dram filmi.Film, Parkinson hastalığı olan Elena adında bir kadının hikayesini anlatıyor....

Monarch Legacy of Monsters | Canavarların Mirası Dizisi

0
Apple TV'nin izlemeye değer ve kaliteli dizilerinde bir yenisi daha eklendi: Monarch: Legacy of Monsters. Aksiyon, bilimkurgu ve macera dizisi Godzilla ile Titanlar arasında...

Talk to Me – Konuş Benimle Filmi Üzerine

0
Korku ve gerilim tarzındaki Talk to Me- Konuş Benimle (2023), ruhlarla iletişim kurulmasına olanak veren bir eli kullanan Mia ve arkadaşlarının hikayesini aktarıyor.Ruhlarla temas...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img