10.1 C
İstanbul
KategorilerAksiyonSnowpiercer 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Snowpiercer 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Netflix dizisi Snowpiercer 3. Sezon 2. bölüm yayınlandı. Bu bölümde neler yaşandığına, 2 trenin son durumuna ve son gelişmelere bakalım.

Ejder Kanı Ağacı

Layton’ın rüyaları daha da netleşmeye başladı. Benim bir önceki bölüm incelemesinde hayat ağacı dediğim ağaç Ejder Kanı Ağacı’ymış. Layton bu ağacı araştırırken kitaplar arasında bir başkasına ait notlar ve çizimler buldu. Bu ağacı rüyasında gören birisi daha varmış. Bu kişi Melanie olabilir? Neden olmasın?

Bu ağacın Arabistan’daki sıcak noktanın ortasında Aden Körfezi’nde yetiştiği ortaya çıkıyor. Andrew gördüğüm kadarıyla şöyle bir ikilem yaşıyor: Bu rüyasından Till’e bahsettiğinde Till onu pek ciddiye almıyor. Bu nedenle Layton araştırmasını gizlice yürütüyor ve Till’e detay vermiyor. Layton bu rüyaya ve “görüye” dayanarak mürettebatı ne kadar ve nasıl yönlendirebilir? Bundan bahsetmese rotayı oraya çevirtebilmek için onlara nasıl bir argüman sunabilir?

Layton ve Till arasında gelecek bölümlerde net bir ayrışma yaşanacağı anlaşılıyor. Till, Layton’ın seçimlerini sorgulamaya zaten ufaktan başladı. Eğer onun kararlarını beğenmezse ve onları yanlış bulursa ona sert bir şekilde itiraz edecektir.

Manyetik Silah

Wilford meğerse diğer trenin elektronik sistemlerini bozacak bir silah üzerinde çalışıyormuş. Bu silah gerçekten etkili olabilecek ve diğer trenin sistemlerini felce uğratabilecek kadar sağlamdı ve çalışıyordu. Ancak başta Ruth olmak üzere Pike ve diğer direnişçiler bu silahı yok etmeyi başardı. Ruth onlara bu şansı verebilmek ayrıca diğer treni kurtarabilmek için kendisini feda etti ve teslim oldu. Ruht’un bu kararı asil bir hareketti. Onun bu dönüşümü görüldüğü kadarıyla Wilford’u bile şaşırtıyor.

Melanie Öldü mü?

Üçüncü bölüme geçerken hâlâ bu soruyu soruyoruz maalesef. Ancak Alex bu bölümde onun artık öldüğünü kabullendiğini itiraf etti. Ben de bu yönde düşünüyorum. Melanie’nin hayatta kalma olasılığı gerçekten düşük. Ne yapmış olabilir? Neyi keşfetmiş olabilir bunca zaman yaşabilmek için? Cevabı belirsiz.

Bu arada önceki bölümde trene alınan kadın bir nükleer teknisyenmiş. En başta tesislerde 34 kişiyken zamanla yağmacılar, isyanlar vs sonrasında sadece kendisi hayatta kalabilmiş. İnsanların soğuktan ve radyasyon zehirlenmesinden öldüğünü söylüyor. Bu kadına ve söylediklerine ne kadar güvenebiliriz? Bunu göreceğiz. Ancak Layton’ın bu kadını kurtarmayı seçmesi onu etkilemiş görünüyor. İlerde bir seçim yapmak zorunda kalırsa Layton’ın tarafını seçecektir.

Gece Vagonu Sakinleri Evleniyor

Lilah Junior (LJ) ve John evlenme kararı alıyorlar. Ancak önceki sistemde asiller arasında bulunan Lilah’ın “koltuk” hırsı o kadar fazla ki bu durum John’u rahatsız ediyor. Diğer taraftan Wilford gerçekten zeki birisi. İnsanları iyi tanıyor. Yönetim konusunda olağanüstü bir tecrübesi var. Düğün öncesinde Lilah ve John ikilisini ayrı ayrı yaptığı konuşmalarla avucuna alıyor. Lilah’la konuşurken sadakatten bahsederken John’a kendi fantezilerini açıyor. Ona dolaylı olarak çok kazançlı çıkacağını, kendisini bu anlamda yakın olabileceğini anlatıyor.

LJ ve John evleniyor

Bölüm Sonunda Ne Yaşandı?

Snowpiercer 3. Sezon 2. bölümün sonunda Ruth’ın kolu dondurulmak üzereyken Layton’ların treni ani bir baskınla diğer trene yaklaştı. Gelecek bölümde sağlam bir meydan kapışması yaşanacak gibi. Layton’lar sayıca az ancak diğer trenin içerisinde bulunan direnişçiler onların tarafına geçecektir. Gelecek bölümü gerçekten merak ediyorum. Eğer Wilford savaşı kaybederse Audrey’in yanında kafeste ona da yer var; ancak Wilford’un olası bir savaşı kaybetmesi erken bir final olacaktır.

Snowpiercer 3. Sezon 3. bölümünde beklenmediğimiz, ummadığımız gelişmeler yaşanacak gibi… Meraktayız.

Son Eklenenler

En Popüler

Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı- Orijin Hikayesi

0
The Hunger Games: The Ballad of Songbirds & Snakes- Açlık Oyunları Kuşların ve Yılanların Şarkısı, serinin (sonradan yazılan) aynı isimli ön kitabına dayanıyor ve...

Merakla Beklenen Film Paranoya’nın Çekimleri Başladı

0
Yılın merakla beklenen, iddialı filmi Paranoya sete çıktı. Onur Buldu’nun canlandırdığı Muntazam adlı bir gazetecinin paranoyası nedeniyle başına açtığı komik ve tuhaf işleri konu...

Russell Crowe’ın Yeni Filmi Sleeping Dogs

0
Russell Crowe'ın başrolünde yer aldığı; suç, gerilim ve gizem etiketlerine sahip Sleeping Dogs, alzheimer hastası olan eski bir cinayet masası dedektifinin (Russell Crowe) bir...

The Greatest Hits Filmi | Zaman Yolculuğu ve Romantizm

0
Hulu'da yayınlanan The Greatest Hits, bilim kurgu konseptine romantik bir yaklaşım getiriyor diyebiliriz. Ned Benson tarafından yazılan ve yönetilen filmde, Harriet isimli bir kadın...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img