22.1 C
İstanbul
KategorilerDramServant 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Servant 3. Sezon 2. Bölüm İncelemesi

Ünlü yönetmen M. Night Shyamalan imzalı Servant 3. sezon 2. bölüm yayınlandı. Bölümde neler yaşandı? Gelecek bölüm teorileri nelerdir?

Yazı tabii ki spoiler içeriyor.

Misafirler masum muydu?

Üst kata çıkan kadının davranışları oldukça şüphe çekiciydi. Bebeğin emziğini aradığını söylemesi inandırıcı değildi. Bu noktada Leanna gibi düşünüyorum. Aşağıya eğilmeden önce sağ elini cebine doğru götürüyor. Muhtemelen emziği o sırada yatağın altına attı ve hiç bakmadan oradan aldı. Bir de onun Leanna’nin odasında ne işi var sonuç olarak? Bir tesadüf mü? Hiç sanmıyorum. Odaya büyü yapılabilecek bir şeyler bırakmış olabilir.

İkinci olarak misafirler arasında Leanna’in sırtında bir tür iz gördüğü kadın vardı. Ancak bu noktada bir netlik yok. Leanna bu konuda paranoyak davranıyor. Kadının sırtındaki normal bir iz de olabilir.

Sonuç olarak bence misafirlerin içinde en azından bir tane tarikat üyesi vardı. Eve girmek için ellerine geçen bu fırsatı kaçırmamışlardır.

Ara Kovanını Düşüren Kişi Leanna miydi?

Leanna, misafirlerin varlığından ötürü epeyce rahatsız oldu. Hatta bir tanesinden çok fazla şüphelendi ve “Seni öldüreceğim” diye bağırdı. Bu sırada adamın ağız ifadesine dikkat ettiniz mi? Leanna “Sen onlardan mısın?” diye sorunca adam gülümsemeyi kesti. Bu yönetmenin bize attığı bir yem miydi? Olabilir, ama dikkat çekiciydi.

Arı kovanını Leanna düşürmüş gibi bir hava verildi. Çünkü finalde Dorothy’e “Her şey olması gerektiği gibi gidiyor” dedi. Ayrıca Julian, Leanna’nın çatıya çıkmış olabileceğini söyledi. Kamera kayıtlarına bakacak ama bu diğer bölüme kaldı.

Bence Leanna böyle bir çılgınlık yapar mı? Söz konusu kişi Leanna ise hayır yapmaz diyemeyiz. Ayrıca arıların Sean’ı hiç sokmaması da çok ilginçti. Misafirler evden kaçıp gittiler. Arıların onlara zarar verip vermediği belirsiz. Ancak onların Sean’ı sokmamasını ancak bir büyü sağlayabilir. Leanna böyle bir büyü yapmış olabilir mi? Olabilir. Ancak benim bu konudaki düşüncem şu: Bu işin ardında Leanna yok. Misafirlerden en azından bir tanesi bu işin içindeydi. Bir tane bebek sürekli arıların çıktığı şömineye doğru gidiyordu. Çocuk belli ki orada bir şeyler hissediyordu. Belki de büyü üst kata çıkan ve aşağıya doğru sinsice inen o adam tarafından yapılmıştı. Leanna ondan epeyce tırsmıştı.

Servant 3. Sezon 3. Bölümde Neler Yaşanabilir?

Julian, Leanna’nın bebeğin annesi olabileceği olasılığı ilk kez sesli olarak söyledi. Görünen o ki ailenin Leanna’e olan güvenleri azalmaya başlayacak. Kovanı onun düşürdüğünü düşünecekler. Belki kamerada şüpheli hareketleri görünecek. Ancak tüm bunlar bir yanıltmaca çıkacak. Leanna aileye ve bebeğe asla zarar vermez. Onları korumayı bir görev olarak kabul ediyor. Ama Dorothy ve Sean ayrıca Julian bunu unutarak Leanna’e karşı duydukları güveni kaybetmeye başlayabilirler.

İkinci bölüm de yavaş ve sıkıcıydı. Yapımcılar sanırım tüm aksiyon ve heyecanı son bölüme- bölümlere bırakıyorlar ki bu hoş bir durum değil. Servant’ın bir şeyler olacakmış gibi görünen ama hiçbir şey olmayan dizi imajını üzerinden bir an önce atması gerekiyor.

Son Eklenenler

En Popüler

Civil War- İç Savaş Filmi Konusu ve Detaylar

0
Alex Garland tarafından yazılan ve yönetilen 2024 yapımı Civil War- İç Savaş, distopik bir aksiyon gerilim filmi. Film, ABD hükümetinin distopik bir diktatörlüğe dönüştüğü ve partizan...

İki Usta Oyuncuyu Birleştiren Film Damaged

0
Terry McDonough tarafından yönetilen, 2024 yapımı bir aksiyon, gerilim filmi olan Damaged (2024); Samuel L. Jackson ve Vincent Cassel'i buluşturuyor. Film, Chicago'da görev yapan dedektif Dan Lawson ve İskoçya’da...

Amazon’un Post-Apocalyptic Dizisi Fallout İyi Başladı

0
Şiddet, mutasyonlar sonucu oluşmuş canavarlar, karizmatik robot askerler, zombi benzeri yaratıklara dönüşmüş insan Ghoul'larla vs ile dolu Fallout dizisi aynı isimli PC oyununa dayanan...

Dune Çöl Gezegeni Bölüm 2 | Kehanet ve Toplum Mühendisliği

0
Dune: Part One- Dune: Çöl Gezegeni'nin (2021) devam filmin olan Dune: Çöl Gezegeni Bölüm İki yayınlandı. Frank Herbert'ın Dune isimli romanından aktarılan filmde olaylar...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img