matrix-4-3-evren-3

Bu yazıda videoda Matrix Resurrections 1. fragmanda gözlerden kaçması muhtemel bir detaydan bahsetmek istiyorum.

Trinity Güçleniyor mu?

Trinity, Matrix programında daha ilk filmden beri ortalamanın üzerinde bir dövüş yeteneğine sahip bir karakter. Ancak bu fragmanda farklı bir şeyler var. Ben adamları çil yavrusu gibi sağa sola fırladığı sahneyi ilk seyrettiğimde bunu Neo’nun yaptığını düşünmüştüm. Ancak sahne kare kare izleyince burada Trinity ve Neo buluşmasından sonra aralarında oluşan beyaz ışığın gücü nedeniyle bu adamların dağıldığı anlaşılıyor.

Neo ve Trinity’nin ellerinin buluşması üzerinde bu kısacık fragmanda neden bu kadar duruluyor? Neden sürekli onların ellerinin birleşmesi ön plana çıkarılıyor? Yoksa benim de bazı takipçilerin yazdığı yorumlardan sonra dün öğrendiğim sızma senaryo olayı gerçek mi?

Yani Trinity The One güçlerine mi sahip olacak?

Neo ve Trinity’nin ellerinin birleşmesi sonucu ortaya bir enerjinin çıktığı açık hem de bu hiç görmediğimiz bir kod. Beyaz kod… Sonrasındaki dağılma sahnesi zaten büyük olasılıkla ellerin birleştiği  sahnenin devamı…

Çatıdan atlama sahnesine bakar mısınız? İkisi de eşit gibi duruyor… Trinity’nin daha ilk filmde uzun bir atlayış yaptığını gördük ama böylesini hiç görmedik. Bu atlayış resmen onun kendisini aştığını gösteriyor.

Ancak onları kovalayan askerimsi adamların varlığı da görülebiliyor. Yani her ne kadar sağlam bir atlayış gerçekleştirseler de henüz özellikle Neo’nun burada The One güçlerine henüz kavuşmadığı açık. Yoksa Neo burada üç beş silahlı adamdan kaçmaz hepsinin tozunu attırırdı…

Ya Trinity’nin adeta klonlandığı sahneye ne demeli? Dikkatle bakarsanız bu çoklu parçalanmalarının hepsinin Trinity olmadığını görebilirsiniz. Bunlardan bazıları Demir Yumruk dizinden de hatırlayacağımız Jessica Henwick.

Öyle ya da böyle Trinity’nin Matrix anomalisi bağlamında hiç görmediğimiz türde bir güce kavuşacağı kesin gibi…

Matrix Resurrections fragman incelemeleri 25. Kare Youtube kanalında.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz