Otwórz Oczy-open-your-eyes-1

Netflix’te yayınlanan Polonya yapımı Otwórz Oczy- Open Your Eyes dizisi ailesini kaybettikten sonra kendisini bir hafıza kaybı tedavi merkezinde bulan bir kızın yaşadıklarını anlatıyor. Bu kız tedavi merkezinde garip bir şekilde kendisi gibi travmalar yaşayan hastalarla tanışmaya ve onlarla bağ kurmaya başlar. Gerçekliğinden şüphelenmeye başladığı rüyalar ve aynı zaman uyanıkken bazı görüntüler gören, kendi adını bile hatırlamayan ve bir süre sonra nerede olduğu ve neden orada olduğu noktasında kaygılar yaşamaya başlayan bir kişi…

Dizinin klasik denebilecek ve sayısız baskısı yaşanmış bir konusu bulunuyor. Ancak önemli olan nokta bu klasik konuyu güzel bir senaryo ve heyecanlı bir kurguyla ekrana taşıyabilmek. Peki, Open Your Eyes bunu başarabiliyor mu? Maalesef hayır, başaramıyor.

Böyle bir diziden bizlerde heyecan uyarmasını ve bizi ekrana kilitlemesini bekleriz. Open Your Eyes senaryosunun heyecan kısmı bence yetersiz. Türün meraklılarını altı bölüm boyunca ekranda tutabilmesi zor. Ben sadece bu yazıyı hazırlayabilmek için sonuna kadar seyrettim; aksi durumda büyük olasılıkla ilk bölümden sonrasını izlemezdim.

Yapımın senaryosu bence kötü değil; ama bu senaryo daha heyecanlı, daha sürükleyici bir kurguyla verilmeliydi.

Peki, finali yeterli miydi? Az önce belirttiğim gibi bu dizinin finalinde bize sağlam bir şok yaşatmasını, bizi mümkün olduğunca ters köşe yapmasını bekleriz. Gizem meraklıları olarak beklentimiz bu yönde olur. Detay vermeyeyim ama maalesef dizi finalinin özellikle türün meraklıları için öyle çok şaşırtıcı bir sonu bulunmuyor.

İzleyip izlememe noktasında tabii ki tarar sizin. Ben sinemasayfam.com ve 25. Kare takipçilerine seyrettiğim yapımların bende oluşturduğu izlenimleri aktarmaya gayret ediyorum.

Herkese iyi seyirler.

Orijinal Adı: Otwórz Oczy
Tür: Dram, gizem, bilimkurgu
Ülke: Polonya
Platform: Netflix
Oyuncular: Maria Wawreniuk, Ignacy Liss, Marta Nieradkiewicz
Süre: 41 dakika (ortalama)
Bölüm sayısı: 6

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz