Bartkowiak-netflix

Bartkowiak, Polonya yapımı klasik bir dövüş filmi. Tomek adındaki bir MMA dövüşçüsü son maçını kazanmak üzereyken yapılan bir hile sonucunda müsabakayı kaybediyor. Bunun üzerinden altı ay geçtikten sonra kardeşi de bir araba kazasında ölüyor. Gece kulübü işletmeyen başlayan Tomek, abisinin ölümünün kaza olmadığını öğrendikten sonra olayı araştırmaya başlıyor.

Öncelikle filmi hikayesi son derece klasik ve sıradan. Ancak böyle olması filmin kötü olacağı anlamına gelmiyor; çünkü bu bir dövüş filmi. Jean-Claude Van Damme filmlerinin de, Rocky ve IP Man serinin konuları da sıradan ve klasik. Ancak hem yönetmen hem de oyuncular filme öyle dokunuşlar yapıyorlar ki ortaya unutulmaz filmler çıkabiliyor.

Bartkowiak hem posterlerinde hem de tanıtımların MMA dövüşlerini ön plana çıkarıyor. Buradan hareketle açıkçası filmi kaliteli dövüş sahneleri seyretmek için izledim. Ancak daha ilk dövüşten filmi kalitesi ortaya çıktı diyebilirim.

Son derece sıradan denebilecek açılış dövüşü meğerse filmdeki en sağlam dövüş sahnesiymiş. Final dövüşü bile o kadar özentisizce hazırlanmış ki filme harcadığınız zamana üzülüyorsunuz.

Sonuç olarak Bartkowiak maalesef bekleneni vermekten uzak, sıradan ve basit bir dövüş ve intikam filmi…

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz