19.7 C
İstanbul
KategorilerAnimasyonHe-Man Geri Döndü: Masters of the Universe: Revelation

He-Man Geri Döndü: Masters of the Universe: Revelation

Eternia’nın sihir dolu dünyası, 1980’lerin klasik ve efsane He-Man çizgi filmi geri döndü: Masters of the Universe: Revelation. Netflix’te yayınlanan Master of The Univers: Revelation iki sezondan oluşacak. Birinci sezon beş bölüm halinde yayınlandı.

Karşımızda artık daha kaslı, daha iri yapılı bir He-Man var. Saçları neredeyse birebir aynı kalmış. Giydiği şort artık daha uzun ve kıllı; kemeri ve bileklikleri net olarak daha belirgin ve kalın; göğüs hizasında bulunan simge artık büyük bir H harfine doğru evrim geçirmiş. Güç Kılıcının elle tutulan kısmı artık renkli ve biçimsel olarak da bariz bir değişim olduğu hemen göze çarpıyor. Önceki kılıç kemiği andıran bir yapıdayken yeni kılıç biraz daha metalimsi görünüyor.

Sonuç olarak ben eski He-Man’i daha çok beğensem de bu yeni versiyonun kötü olmadığını da söyleyebilirim.

He-Man evreni klasik çizgisi bozulmadan, orijin hikayesi korunarak devam ettiriliyor ki böyle olmasına gerçekten çok sevindim. Evrenin tam merkezinde yer alan Eternia gezegeni üzerinde Gölgeler Şato’su adında gizemlerle dolu bir şato bulunuyor. Bu şatonun gizemli güçleri ve kudreti, Yılan Dağı’nın karanlık güçlerinin iştahını kabartıyor. Kötülüğün ve karanlığın temsilcisi Yılan Dağı’nın hükümdarı şeytan İskeletor ve onun ekibidir.

Onları durdurabilecek güce sahip tek kişi Gölgeler Şatosu’nun sırlarının sahibi olan ve kainatın en güçlü insanı Adam’dır. Daha doğrusu onun dönüşüm geçirmiş hali olan He-Man.

Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Dizinin Konusu

He-Man’in başlangıcı tam bir klasik… Özlediğimiz tüm karakterleri birden bire sağlam bir savaşın ortasında kapışırken görüyoruz. Ben bu savaşın sonunda her zaman olduğu gibi İskeletor’un bir şekilde geri çekilmek zorunda kalacağını düşünmüştüm. Ancak resmen ters köşe oldum.

Dizinin ilk sezonu He-Man ve İskeletor arasında geçen son savaşın ardından yaşananları anlatıyor. He-Man evreni kurtarmak için Güç Kılıcı’nın parçalanmasına göz yummak zorunda kalır. Bu sırada Adam’ın sırrı açığa çıkar ve sonrasında gelişen olaylar bizler için tam bir sürpriz…

Dizinin resmi tanıtımlarında He-Man ve İskeletor arasındaki savaşın ardından Eternia’nın parçalanacağı aktarılmıştı. Savaş sırasında He-Man Gölgeler Şatosu’nun kalbine kadar gelmeyi başaran İskeletor’la sağlam bir kapışmaya giriyor. Ancak İskeletor, evrendeki tüm bilginin depolandığı yer olan Bilgelik Salonu’na ulaşmayı başarıyor. Evrenin tüm sırlarını barındıran küre İskeletor’un eline geçmek üzeredir. Bunun gerçekleşmesine saniyeler kala, küre havaya uçarken He-Man gölgelerin gücünü çağırıyor ve patlamanın gücünü kontrol etmek için kılıcı kullanıyor. He-Man patlamayı önlese de kendisi ve İskeletor ortadan kayboluyor.

Güç Kılıcı’nın yok olmasının ardından (daha sonra yok olmadığı, iki parça halinde hâlâ varlığını sürdüğünü ortaya çıkıyor) sihrin Eternia’yı terk etmesi ve tüm gezegene teknolojinin hakim olması gerçekten sağlam bir yenilikti. Sihirsiz bir Eternia’yı da seyretmiş olduk.

Eğer bu durum kalıcı olsaydı He-Man efsanesinin sonu gelmiş olacaktı; ancak gerek Adam’ın yaşıyor olması gerekse ekibin gezegende kalan son sihri koruyarak Güç Kılıcı’nı birleştirmek için mücadele etmesi, sihrin ve eski günlerin kısa sürede geri geleceğini gösteriyor. Adam’ı muhtemelen ikinci sezonun ortalarında tekrar He-Man olarak göreceğiz.

Sonuç olarak Masters of the Universe: Revelation, He-Man evreninin özünü koruyarak, onu yeni nesillere taşıyacak ve tanıtacak gayet başarılı bir animasyon olmuş. Ben tüm bölümlerini zevkle seyrettim. He-man’ın çok az görülmesi noktasında diziye haklı bir eleştiri getirebiliriz; ancak ben ne olursa olsun yapımı iyi bir başlangıç olarak görüyorum. Gelecek sezonu da şimdiden merak ediyorum.

Son Eklenenler

En Popüler

Godfather Part 3- Baba 3 İncelemesi

0
Godfather Part 3, bir taraftan Michael’ın yalnızlık senfonisi; diğer taraftan da içerisinden çıkmaya çalıştığı karanlığın onu tekrar dibe çekme süreci… Michael Corleone’nin acaba-larının ve...

The Continental Bölüm 2 Anlatımı | Neler Yaşandı?

0
The Continental 2. bölümde Winston, Cormac'ın (Mel Gibson) peşine düşecek ve Continental'i onun elinden alacak bir ekip kurmaya çalışıyor. Bölümde, Charon'un patronuna olan sadakati...

Ayzek ile Bir Gece | “Karaya Oturduk”

0
Cem Yılmaz'ın Karakomik Filmler'de 2 Arada adlı bölümde yer verdiği Metin Arıcı karakteri bu kez uzun metrajlı bir filmle karşımızda. Ahsen Eroğlu ve Nilperi...

11 Kaliteli Film Önerisi | Bu Filmleri Listene Ekle

0
İşte sizlere tam 11 tane kaliteli ve listenizde yer alması gereken film önerisi. Yazıda spoiler yer almıyor.11. Next (IMDb: 6,2): Netx, inanılmaz bir oyuncu...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,304TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img