fear-street-part-2-1978- korku sokağı-2

Fear Street- Korku Sokağı 2. Kısım’da bir önceki filmde gazete kupürlerinde gördüğümüz kampa gidiyoruz. Shadyside’da 1978 yazında gerçekleştirilen kamptayız.

Okul yaz tatilindedir ve Camp Nightwing’deki aktiviteler başlamak üzeredir. Normalde oldukça eğlenceli geçmesi gereken kamp bir süre sonra, cadının etkisini göstermesiyle birlikte korkunç bir can pazarına dönüşüyor.

Bir önceki filmde bu kampta bulunan Cindy Berman’ın hayatta kalmayı başardığını öğrenmiştik ve filmin sonunda Cindy Berman telefonla Deena’ya ulaşmıştı. Filmin başlarında Deena ve diğerleri, Berman’ın evine geliyorlar ve ondan yardım istiyorlar. Daha doğrusu nasıl hayatta kaldığını soruyorlar. O da kamp günlerini anlatmaya başlıyor.

Serinin ikinci filmi, ilk filme göre daha sıradan ve gece çekimlerinin fazla olması nedeniyle bence çok fazla karmaşa içeriyor. Filmin iki saate yakın bir süresi var ve gece çekimleri 30. dakikalarda başlıyor ve filmin sonuna kadar hiç sona ermiyor.

Ben ilk filmi (vasat olmasına rağmen) ikinci filme göre daha çok beğendim. Garip bir his ama serinin son filminin hepsinden iyi olacağını düşünüyorum. Böyle düşünmeme neden olan şey 2. filmin finalinde yaşananlar…

Üçüncü film nasıl olursa olsun sonuç olarak Fear Street- Korku Sokağı eğlencelik ve vakit harcamalık bir film. Fazlasını beklemek hayal kırıklığı yaşatabilir.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz