tutsak-kalpler-netflix

Sevdiğiniz birisini kaybetmemek için en fazla neleri göze alabilirsiniz? Neleri feda etmeyi göze alabilirsiniz? İşin ucunda yaşamınız varsa? Nasıl bir karar alırdınız?

Netflix’te yayınlanan Haseen Dillruba (Tutsak Kalpler), pek çok yönüyle klasik bir konuyu işliyor. Kocası öldürülen bir kadın. Gözleri yaşlı… Şok geçirmişi gibi dursa da onun masum olduğuna inanmayan bir dedektif… Sorgu sahneleri… Geçmişe yapılan flashback’ler… Yanlış yönlendirmeler… Olası katil adayları… Sonrasını yazmıyorum.

Filmin konusunu biraz daha derli toplu aktarayım. Rishabh Saxena (Rishu) adlı bir adam evinde gerçekleşen bir patlama sonucunda ölüyor.  Soruşturma yapan polisler bunun aslında bir cinayet olduğunu düşünüyorlar. Baş şüpheli de ölen adamın karısı Rani Kashyap’dır.  

Geçmişe yapılan flashback’lerde göreceğimiz üzere Rishu bir elektrik mühendisidir ve evlenmeye hevesli basit, sıradan bir adamdır. Rishu, karısıyla görücü usulü evlenmiştir ve karı koca aslında birbirini doğru düzgün tanımamaktadırlar. İlişkileri iki yabancıyı andırmaktadır. Ancak bu iki yabancının hayatları tek düze gitmeyecek ve hiç planlamadıkları gelişmeler yaşanacaktır.

İzlenir mi?

Tutsak Kalpler’i beyni zorlayan, hayli sağlam planlanmış bir katil kim hikayesi için izleyecekseniz filmi tavsiye etmiyorum. Çünkü beklentinizin altında kalacaktır. Özellikle bu tarz filmleri takip ediyorsanız finalde aslında ne yaşandığını oldukça önceden tahmin etme olasılığınız yüksek. Ancak bir taraftan Hindistan’a misafir olurken ve onların giysileri, yemekleri, gelin-kaynana ilişkileri, müzikleri, evliliğe yaklaşımları vs. gibi konuları gözlemlerken bir taraftan da son derece tahmin edilebilir bir kurgu seyretmek isterseniz filmi kaçırmayın derim.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz