atiye-3.sezon-netflix

Atiye 3. sezon yayınlandı. Dizi ilk yayınlandığında dizi hakkında epeyce olumlu düşünüyordum. Beğenmiştim diziyi ve 25. Kare Youtube kanalında ardı ardına 5-6 tane inceleme videosu yayınlamıştım. Bunların bağlantısını yazının sonuna ekliyorum. sinemasayfam.com üzerinde de birkaç yazı paylaşmıştım.

Bilindiği üzere Türk gibi başla, Alman gibi devam ettir, İngiliz gibi bitir gibi bir söz vardır. Atiye maalesef bu sözden payını aldı; tıpkı Hakan: Muhafız dizisi gibi. Onun da ilk sezonunu beğenmiş ve ümit vaat ettiğini söylemiştim. Ancak ikinci sezon incelemesi yaptığımda kendi kendini imha eden dizi demiştim. Üçüncü sezonu izlemedim bile…

Atiye “Türk gibi” başladı ama ne İngiliz ne de Alman gibi bitiremedi. Atiye 3. sezonu seyrederken bitmek bilmeyen gizemlerden, sanki bambaşka bir dizi izlediğimi hissetmekten, önceki bölümleri neredeyse yok sayılmasından… Daha nelerden nelerden gerçekten sıkıldım. Önceki sezonlar için uzun uzun analizler yapıp gizemleri zevk alarak çözmeye çalışmıştım. Şu an bu yazıyı bile yazmak istemiyorum; dizi beni o kadar sıktı.

Olmamış sevgili yapımcılar. Bu yazıyı görür müsünüz bilmem. Ödüller alacaksınız, harika olmuş tebrik ederim, mükemmelsiniz, gibi sözler işiteceksiniz. Muhtemelen sizleri öven yazılar okuyacaksınız usta kalemlerden ve ulaşılmaz eleştirmenlerden…

Ancak gizem dizi ve filmleri aşığı birisi olarak, en nitelikli gizem dizi ve filmlerini çözmekten zevk alan birisi olarak size acizane şunları söyleyeyim; zira dost acı söyler. Olmamış. Dizi uzatmak için sanki bir ara sezon yapmışsınız hissi uyandı bende. Usta ve ünlü oyuncular bile kurtaramıyor yapımı. Batmışsınız. Bunca ekonomik kaynağa, bunca tecrübeye, bunca oyuncuya ve bunca imkana rağmen elinizden gelen bu mu? İnanamıyorum size. Güzelim diziyi, özellikle ilk sezonda olacak bu dediğim bir diziyi mahvetmişsiniz.

Atiye dizisi… İlk sezon iyiydi. İkinci sezonun her şeye rağmen gideri vardı. Üçüncü sezon ise tam bir zaman kaybı.

Üzgünüm.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz