Sinema Sayfam

Ragnarok 2. Sezon Geliyor

ragnarok 2. sezon

Norveç ve Danimarka yapımı fantastik dizi Ragnarok’un ikinci sezonu 27 Mayıs’ta Netflix’te yayında olacak. İlk sezonunda 6 bölüm bulunan dizinin bölümlerinin uzunluğu ortalama olarak 40-45 dk. arasında değişiyordu.

Dizi küçük bir Norveç kasabasında geçiyor ve olayların merkezinde Magne adındaki liseli bir genç bulunuyor. Bu gencin fiziksel bazı rahatsızlıkları bulunuyor; ancak bunun yanında onun bazı yönlerinin gelişmiş olduğunu sonradan öğreniyoruz. Magne ailesiyle birlikte çocukluğunu geçirdiği bu kasabaya dönüyor. Ancak Magne kasabaya adım atar atmaz tuhaf olaylar yaşanmaya başlıyor. Aslında kasabada oldukça karanlık güçler bulunuyor ve Magne’nin gelişi bazı dengeleri altüst ediyor.

Dizinin hemen başında dizinin adı olan Ragnarok hakkında şu açıklamalara yer veriliyor: Norveç mitolojisinde dünyanın sonunu tanımlayan bir kelime… Mitolojiye göre Ragnarok doğal felaketlerle başlar ve tanrılarla devler arasındaki savaşla sona erer. Daha sonra lise öğretmeninin anlattığı derste bu mitolojideki sembollerin neleri temsil ettiğini öğreniyoruz.

Dizinin birinci sezonunun incelemesini 25. Kare üzerinden seyredebilirsiniz.

Ragnarok ikinci sezonu merakla bekliyoruz. İzledikten sonra bir değerlendirme yazısı yayınlamayı düşünüyorum.

Exit mobile version