Perfect Stranger-kusursuz-yabancı-6

Kusursuz Yabancı, Halle Berry ve Bruce Willis’in yer aldığı bir katil kim filmi. Filmin orijinal adı olan Perfect Stranger da aynı anlama geliyor. İlk bakışta tuhaf bir isim gibi gelse de filmi seyredince isim ve senaryo bağlantısını kurabiliyorsunuz.

Halle Berry, Rowena adındaki bir gazeteciyi canlandırıyor. Rowena’nın çocukluk arkadaşı vahşi bir cinayete kurban gidiyor. Polis katile ulaşmıyor ama Rowena ve yetenekli bilgisayar korsanı arkadaşı bu olayı araştırmaya başlayınca şüpheleri iş adamı Harrison Hill üzerinde toplanmaya başlıyor.

Orijinal Adı: Perfect Stranger
Tür: Suç, gerilim, gizem
Yönetmen: James Foley
Ülke: Amerika
Türkiye Gösterim Tarihi: 20 Nisan 2007
Oyuncular: Halle Berry, Bruce Willis, Giovanni Ribisi, Richard Portnow
Süre: 01 saat 49 dakika

Filmin IMDB puanı yüksek değil; ancak bu tarz filmleri sevenlerin seyrettikten sonra pişman olmayacağını düşünüyorum.

Filmin en büyük eksisi gereğinden uzun olması ve yer yer akıcılığı yitirmesi. Ancak final bence bu durağanlığı unutmanıza yetecek kadar iyi.

Filmin senaryosu oldukça başarılı. Finalde bizlere ters köşe olma durumunu sağlam yaşatabiliyor. Bu film bence bakmakla görmek arasındaki farkın ne kadar önemli olabileceğini ortaya koyuyor. Film sona erince bir süredir baktığınız, ortalıkta dolaşan bazı detayları aslında görmediğinizi fark ediyorsunuz.  

Kusursuz Yabancı’yı katil kim filmi meraklılarına tavsiye ediyorum. Film her şey bir yana Halle Berry ve Bruce Willis ikilisini seyretmek için bile izlenebilir diye düşünüyorum.

İzleyin ve bazı insanların ne kadar acımasız olabileceğini görün. Finali seyrederken filmde kimin söylediğini zaten duyacağınız şu cümleyi hatırlamanızı diliyorum: Ya avsındır; ya avcı.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz