servant-10

Önermek istediğim dizinin adı Servant. Bu Türkçede hizmetçi ya da uşak gibi anlamlara geliyor. Diziye adını veren genç kız görünüşe göre bir bebek bakıcısı olarak çalışıyor. Dizinin yönetici yapımcısı önemli bir isim: M. Night Shyamalan. Bu ismi Altıncı His, İşaretler, Sudaki Kız, Parçalanmış, Glass ya da Ölümsüz gibi önemli filmlerde hem yönetmen hem de senaryo yazarı olarak görüyoruz. Yani dizinin ardında gerçekten sağlam bir isim var.

Bu saydığım filmleri seyredenler yönetmenin kendi tarzını oluşturmada inanılmaz başarılı birisi hatırlayacaktır. Servant’ta da bunu başarmış.

Orijinal Adı: Servant
Tür: Drama, korku, gizem
Yapımcı: M. Night Shyamalan
Ülke: Amerika
Oyuncular: Lauren Ambrose, Toby Kebbell, Nell Tiger Free, Rupert Grint
Süre: 30 dakika (ortalama)

Diziye gelirsek dizide evli bir çiftin bebeklerine bir bakıcı ayarlaması sonrasında gelişen olayları seyrediyoruz. Bölümler ilerledikçe hem geçmişe yapılan flash backlerle eksik parçalar tamamlanıyor hem de dizinin gizem dozu yavaş ama etkili bir şekilde artıyor.

Diziyi tavsiye ediyorum. Gizem meraklılarının seveceği bir yapım olduğunu düşünüyorum. Birinci sezonun finaline kötü diyemem; ancak çok güçlü çok vurucu değil bunu açıkça söyleyeyim. Ama oraya ulaşana kadar seyrettiklerimiz bizi kendisine bağlayabiliyor; çünkü bölüm sonlarının bazıları sezon finali kadar güzel. Yönetmenin yapımlarını az çok tanıdığım için ikinci sezonda bizleri muhtemelen sağlam ters köşe durumlarının beklediğini söyleyebilirim.

Ben ikinci sezonu seyretmeye gidiyorum. Sizi de henüz seyretmediyseniz ilk sezonla baş başa bırakıyorum. Herkese iyi seyirler.

2 YORUMLAR

    • İkinci sezonu bitirdim. İlk sezona göre daha durağan diyebilirim. Sanırım dizi 10 bölüme uzatabilmek için çabalamışlar… İkinci sezonun finali daha güzeldi. Hatta boyundan büyük bir finaldi… Bakalım nasıl devam edecek.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz