Serenity (2019)-poster

Serenity (2019), Matthew McConaughey ve Kara Şövalye Yükseliyor (2012) filminde Selina olarak seyrettiğimiz Anne Hathaway’ın rol aldığı bir gizem filmi. Yapımda bir adanın üzerinde bulunan küçük bir sahil kasabasında teknesiyle balık tutan ve bu yolla para kazanan bir adamın hikayesi anlatılıyor. Baker Dill adındaki bu adam oldukça büyük ve gizemli bir balığı yakalamak için de büyük bir çaba sarf etmektedir.

Orijinal Adı: Serenity
Tür: Drama, gizem, gerilim
Yönetmen: Steven Knight
Ülke: Amerika, İngiltere
Oyuncular: Matthew McConaughey, Anne Hathaway, Diane Lane, Jason Clarke.
Süre: 1 saat 46 dakika

Serenity (2019) seyrederken insanı çok sıkmayan, gizem dozu hayli yüksek bir yapım. Filmin belli bir noktasında ikilem yaşamaya başlıyorsunuz (şöyle mi olabilir yoksa böyle mi şeklinde) ancak bir süre sonra bu ikilem ortadan kalkıyor. Bu bağlamda izleyicileri çok zorlamayan bir gizem filmi diyebilirim. Finalde zaten filmin çözümü akıllar hiç soru işareti kalmayacak şekilde veriliyor.

Oyunculuklar çok iyi. Ben özellikle Matthew McConaughey’i seyrederken çok keyif aldığımı söyleyebilirim. Adam rolünü yaşıyordu sanki.

Filmin eksileri tabii ki var. Örneğin senaryo bizi filmin sonunda öyle çok şaşırtan bir yere bağlanmıyor. Hatta biraz dikkatli izleyiciler ve özelikle gizem meraklıları finalde çok önce yaşananları çözebilirler. Bazı sahnelerde yaşananların gösterilmemesi de beni rahatsız etmişti. Burada spoiler olmaması için yazmadığın diğer bazı detaylar da bulunuyor.

Sonuç olarak Serenity (2019) tek seyredimlik ve eğlenceli bir yapım. Gizem meraklıları ortalama bir film seyredeceklerini bilerek, yüksek beklentilere girmeden biraz da oyuncuların hatırına bu yapımı seyredebilir diye düşünüyorum.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz