who killed sara - sarayı kim öldürdü-16

Dizinin İspanyolcası şöyle: ¿Quién Mató a Sara? Sara’yı Kim Öldürdü? İspanyollar bizim yerli dizi sektörünün henüz ulaşamadığı bir zirveye ulaşmayı başarmış. Dizideki inanılmaz, baş döndürücü, akıl almaz ilişkiler ağından bahsediyorum.

Orijinal Adı: ¿Quién Mató a Sara?
Tür: Suç, drama, gizem
Yönetmen: José Ignacio Valenzuela
Ülke: Meksika
Bölüm Sayısı: 10
Süre: 45 dakika (ortalama)
Oyuncular: Andres Baida, Carolina Miranda, Alejandro Nones, Leo Deluglio, Iñaki Godoy

Dizinin hemen başında Sara isimli bir genç kızın bir gölün üzerinde paraşütünün kopması sonucu aşağı düştüğünü ve öldüğünü görüyoruz. Teknede düşen kızın abisi Alex de var. Ne olduysa oluyor sonuçta bu ölüm onun başına kalıyor ve Alex hapishaneye düşüyor. Tam 18 yıl sonra hapisten çıkıyor ve kardeşini öldürenlerden intikam almak için kolları sıvıyor.

Aşk, entrika, suç, katil kim bu tarz yapımları seviyorsanız Sara’yı kimin öldürdüğünü Alex’le beraber araştırabilirsiniz. Dizi Netflix’te yayınlanıyor. İkinci sezonu da görünüşe göre şimdiden hazır gibi. Ben dizinin tamamını seyrettim. Fena bir dizi değil. Heyecan ve gizemi korumayı son ana kadar başarıyor. Finali gayet iyi. Eğlenceli ve ilginç bir dizi… Senaryosunda beni tatmin etmeyen basit bulduğum yönleri hayli fazla ama ben bunları göz ardı ederek eğlenmek için seyrettim. Eğer izleyecekseniz size de böyle yapmanızı tavsiye ederim.

Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

5N1K’nın Zirvesine Hoş Geldiniz

Bilindiği üzere 5N1K’nın açılımı ne, nerede, neden, ne zaman, nasıl ve kim. Ben böyle bir şey ne gördüm ne duydum dediğim yer işte burası. Şimdi hiç öyle karakter detaylarına falan girmeden dizideki baş döndürücü ilişkiler ağına bir bakalım.

Yazının bundan sonraki bölümünü 25. Kare Youtube kanalından takip edebilirsiniz.

Dizinin ilişkiler tablosu

2 YORUMLAR

  1. Diziye inceleme yazısından sonra biraz baktım, kendimce bir cikarimim oldu. Ben bir eleştirmen değilim tabiki ama sanki ‘konusuz film’ çekmişler önce, sonra da ona bir konu uydurmaya çalışmışlar gibi.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz