17.9 C
İstanbul
KategorilerDramKüçük Şeyler (2021): Üç Efsane İsim Bir Arada

Küçük Şeyler (2021): Üç Efsane İsim Bir Arada

The Little Things- Küçük Şeyler (2021) adlı filmde Denzel Washington, Rami Malek ve Jared Leto gibi üç karizmatik oyuncu yer alıyor. Sanıyorum her şey bir yana sadece bu oyuncuları seyretmek için bile izlenebilecek bir film… Küçük Şeyler klasik anlamda bir katil kim filmi değil. Aksiyon, heyecan, kovalamalar gibi beklentileriniz varsa Küçük Şeyler yanlış adres. Yanlış anlamayın lütfen; filmde bunların olmadığını söylemiyorum. Hepsinden bir parça var; ama filmin odaklandığı nokta bunlar değil. Bu yüzden ikinci planda kalıyorlar.

Bu yazıda film üzerine detaylıca konuşmaktan ziyade akılları karıştıran bazı noktaları aydınlatmak istiyorum. Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Orijinal Adı: The Little Things
Tür: Suç, drama, gerilim
Yönetmen: John Lee Hancock
Ülke: Amerika
Gösterim Tarihi: 29 Ocak 2021 (Amerika)
Oyuncular: Denzel Washington, Rami Malek, Jared Leto, Chris Bauer
Süre: 2 saat 08 dakika

Katil Sparma mıydı?

Hayır, değildi. O aslında katillere ve onların hikayelerine meraklı, peşindeki dedektiflerin farkında olan ayrıca onlarla dalga geçmek isteyen ve tüm bunların ötesinde üzerine şüphe çekmeye çalışan birisiydi. Onun yıllar önce işlemediği bir suçu üzerine almasının nedeni buydu. Hapse girmek pahasına olmadığı bir katil gibi görünmek isteyebiliyordu.

Şimdi fırsat ayağına geldi. Hem sorguda, hem de Jimmy ile yaptığı konuşmada son ana kadar bu tiyatrosundan vazgeçmedi. Ama sonunda Jimmy’ye ne bir ceset gösterebildi ne de silahını alarak ona ateş etti. Aksine onun silahını aldığını hayal etti sadece. Tek yapabildiği buydu.

Peki ya deliller diye sorabilirsiniz burada… Dikkat ederseniz onunla alakalı birincil derece hiçbir kanıt yok. Evindeki bıçağın yıpranmış olması, katilin süt içmesi ve onun çöpünden de süt çıkması, çalıştığı iş yerinde ölen kızın bileğindeki kabloya benzer kabloların olması, hatta gittiği biftek evinin dolaylı olarak katile işaret etmesi bunların hiçbirisi onu katil yapmaz. Onun olaylar sonrasında Detroit’e gittiğini duymuştuk. Detroit aslında Michigan eyaletinin en büyük şehridir. Olay yeri uzmanlarının oradaki cinayetler hakkında konuştuğunu duymuştuk. Ancak bu durum bile onu şüpheli hale getirebilir ama katil olduğunu göstermez. Bunlar birincil kanıtlara yardımcı olabilecek ikincil hatta üçüncül derecede kanıtlardır.

Otobanda muhtemelen Joe’nun peşinde olduğunu biliyordu ve bu yüzden tam da durması gereken yerde durdu. Orayı nereden biliyordu? Adam polis telsizlerini dinliyordu. Basına sızmasa da bu bilgiyi oradan alabilmişti.

Sparma üzerinde daha fazla konuşabilirim ama bu kadarı yeterli. Ben onun katil olmadığını sadece takıntılı birisi olduğunu düşünüyorum. Takıntıdan ne kastettiğimi az sonra açacağım. Onun katil olduğunu düşünüyorsanız yorumlarda lütfen düşüncelerinizi benimle ve herkesle paylaşın. Farklı düşünceler her zaman zenginliktir.

Deacon Katil Olabilir mi?

Hayır, olamaz. Onun daha önce kazayla o kızı öldürmesi ve bunun üzerine kapatması onu katil yapmaz. Bir kere o işini iyi yapan birisiydi. Ona efsane denildiğini duyduk. İkinci olarak şeytanın avukatlığını yapanlar o kızı orada daha önce başladığı işi bitirmek için bilerek öldürmüş olabileceğini düşünebilir. Ama bu doğru bir yaklaşım olamaz. O bir katil olsaydı sonrasında bu kadar vicdan azabı çekemezdi. Bu insan doğasına aykırı. Ayrıca olayın olduğu gece ışıkların olmadığını yani etrafın karanlık olduğunu duymuştuk.

Küçük Şeyler film incelemesinin tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img