23.7 C
İstanbul
En YenilerWandaVision 7. Bölüm- Teoriler, Anlatımlar, Gizemler

WandaVision 7. Bölüm- Teoriler, Anlatımlar, Gizemler

WandaVision 7. bölüm dizi hayranlarını en azından şu an için ters köşe yapmadı. Sitcomun ardındaki yönetmenin Agatha olduğu ortaya çıktı. Her şey en baştan beri onun kontrolündeydi. Hatta Pietro’yu bile oraya gönderen kişi kendisiydi.

Agatha Kendisini İlk Kez Gösterdi

Onun yönetmen koltuğunda otururken gördük. Geçtiğimiz altı bölümde Wanda dahil herkesin ipleri onun elindeydi… Wanda’nın zaten bu sitcomu oluşturmadığını kendisini onun içerisinde bulduğunu biliyoruz.

Bu bölümde eşyaların ve evdeki çoğu şeyin Wanda’nın istediği dışında değişmesi sonrasında Wanda’nın bunu sorguladığını duyduk. Neden her şey parçalanıyor da ben onları düzeltemiyorum demişti. Agatha’nın  açıkça Wanda’yı manipüle ettiğini gördük. Wanda, Monica ile konuşurken ve neredeyse Monica’nın söylediklerine ikna olmak üzereyken onu resmen oradan çekti ve aldı.

Ancak bence her şeyin ardında Agatha’nın olması bir ters köşe olmak durumu değil

Bu beklendik bir durum. Marvel yazarlarının olayları Agatha’ya bağlayarak bitireceğini düşünmek basit olur. Agatha’nın bu sitcom’u yönlendirdiğini kabullenmek zorundayız ama onun yapımcı olmadığını söyleyebiliriz.

Şu sahne onun Hex’in içerisine ilk gelişiyse ki öyle gibi o da bu dünyaya sonradan gelmişti. Onu meydana getiren güç o değil; Agatha sadece neler olduğunu anlayabilmek için mücadele veriyor gibi. Neden böyle düşünüyorum? Çünkü sahte Pietro ona her şeyin nasıl başladığını sormuştu. Bu soruyu soran kişinin Agatha olduğunu düşünebiliriz.

Bundan sonraki bölümlerin Agatha- Wanda savaşı olması ve olayın böyle bağlanacağını düşünmüyorum. Agatha, artık Wanda ile doğrudan, maskesiz, yalansız konuşmanın zamanının geldiğini düşündüğü için onun bodruma gönderdi.

Hex’e sızmalar gerçekleşiyor, Vision her şeyin farkında… Wanda’nın gördüğü üzere büyü muhtemelen kontrolden çıkıyor ve zaman doluyor. Agatha işte bunların farkında olduğu için planı her neyse onun ikinci aşamasına geçiyor.

Onun köpeği öldürmesi gerçekten kötü oldu. Ancak bu onun mutlak anlamda kötülük peşinde olduğunu bence ispatlamaya yetmez. Onun karakterini yansıtıyor ama amacı hala belirsiz.

Ya o da başka bir gücün kontrolündeyse? Ya Agatha da bir şeyleri anlamlandırmaya çalışıyorsa? Başta söylediğim gibi en büyük kötünün o olması bir ters köşe durumu olamaz. Hayranlar bunu bekliyordu. Dizi sonunda ucu çoklu evrenlere bağlanan öyle sağlam bir şeyler gelecek ki ya da gelmeli ki herkes gerçek anlamda ters köşe olsun…

Bence hiç acele etmeyelim ve Agatha’nın baş kötü olduğunu düşünerek yazarların yemini öyle  hemen yutmayalım.

WandaVision 7. bölüm incelemesinin tamamı 25. Kare Youtube kanalında.

Son Eklenenler

En Popüler

Basit, Komik ve Eğlenceli: The Valet (2022)

0
Son derece sıradan ve neredeyse hiçbir sürpriz taşımayan bir senaryo bazen sağlam oyunculuklar ve iyi bir yönetmen dokunuşuyla eğlenceli ve izlenesi hale gelebiliyor. Bazı...

Westworld 4. Sezon 1. Bölüm İncelemesi

0
Yaklaşık 2 yıllık aradan sonra Westworld’ün büyüleyici dünyasına tekrar bağlandık. Dördüncü sezon birinci bölüm yayınlandı. Bölümde neler yaşandığına bir göz atalım ve tabii ki...

Man vs. Bee- Mr. Bean Arıya Karşı

0
Netflix'te 9 bölüm halinde yayınlanan Man vs. Bee, özellikle Mr. Bean fanlarının bayılarak seyredeceği neşeli bir komedi dizisi.Ünlü komedyen Rowan Atkinson; Trevor isimli,...

The Man from Toronto- Kiralık Katillerin Salvosu

0
The Man from Toronto (2022), Netflix'in son dönemlerdeki en eğlenceli işlerinden birisi. Ünü tüm ülkeye yayılmış kiralık bir katil ve sıradan birisinin hayatı kesişiyor....
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,243TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img