5.3 C
İstanbul
En YenilerBu Haftanın AnalizleriWandaVision 6. Bölüm- Teoriler, Anlatımlar, Gizemler

WandaVision 6. Bölüm- Teoriler, Anlatımlar, Gizemler

WandaVision 6. bölüm yayınlandı. Sanırım bu en ürkütücü bölüm olmuş. Ancak bu ürpertici etki Cadılar Bayramından çok Wanda’nın kendisinden kaynaklanıyor.

Bu bölümde şu ana kadar gördüğümüz olay örgüsü çok fazla genişlemiyor. Sanki daha çok pekiştirme yapılıyor gibi. Her neyse bu videoda altıncı bölümde yaşananları ve teorileri konuşabiliriz.

Pietro Gerçek mi?

Pietro’nun gerçek olup olmadığı en büyük soru işaretlerinden birisiydi. Bu konu en başlarda netleşiyor gibiydi. Örneğin Pietro çocukluk anılarından bahsetti. Her ne kadar Wanda “Tam olarak böyle hatırlamıyorum.” dese de bu onların ortak bir anısıydı.

Hatta şöyle söyleyebiliriz: Wanda’nın bu olayı farklı hatırlaması Pietro’nun onun meydana getirdiği bir büyü olmadığını da gösteriyor. Olay aynı ama farklı hatırlıyorlar. Demek ki iki tane farklı bilinç var burada.

Ancak Wanda onun hala neden farklı göründüğünü anlayamıyor. Bu durumu netleştirmek için ona ortak anıları ve yaşanmışlıkları sormaya başlıyor. Ancak senaristler burada aklımızın daha fazla karışmasını istemiyor. Pietro doğrudan konuya giriyor: “Farklı göründüğümü biliyorum…” Diğer taraftan Pietro anne ve babasından bahsederken duygulanıyor.

Sonuç olarak görünüşe göre Pietro bir şekilde hayata dönmüş ve artık bu evrende onu bu aktör canlandıracak.

Ancak bir sahne var ki burada senaristler olayın hiç de göründüğü gibi olmayabileceğini söylemek istiyorlar gibi… Cadılar Bayramı sahnesinde birkaç saniye için sanki konuşan Pietro değil de bir başkası… Haksız mıyım? Sanki onun ardında birisi var ve burada birkaç saniye için kendisini gösterdi sonra da geri çekiverdi.

Onun hakkında akıl karıştırıcı birkaç nokta daha var. Örneğin o sanki ortalığı karıştıran amca rolüne bürünmüş gibi. İkizlere yaramazlık yapma yolları gösteriyor. Wanda bu konuda hoşnutsuz olunca da  bu sitcom’da üzerime düşeni yaptığını söylüyor…

Bu konuşma onu öldükten sonra Wanda’nın bir şekilde çağırdığını ispatlıyor. Wanda bunu bilinçli yapmamış görünüyor. Wanda bu bölümde istem dışı olarak onun kurşun delikleri olan bedenini gördü. Aynı şey daha önce Vision üzerinde olmuştu. Sanki bu anlarda Wanda bir anda pembe dünyasından çıkarak gerçekliğe uyanıyor ama sonra tekrar onu inkar yoluna sapıyor.

Yani olayı toparlarsak; bu gelen Pietro farklı bir görünümde olsa da Wanda’nın gerçek kardeşi. Ancak onun gerçekten hayata dönüp dönmediği bence hala net değil… Hiçbir şey göründüğü gibi olmayabilir.

Vision Gerçekliği Arıyor

Vision nihayet Wanda’yı atlatma yolunu buluyor ve şehirde dolaşmaya başlıyor. Vision, şehrin sınıra yakın taraflarına yönelince insanlar tuhaf hareket etmeye başlıyorlar. Bir tanesi göz yaşı döküyor örneğin. Sonrakiler sanki birer canlı mumya gibi. Hareket bile etmiyorlar.

Onların bu durumu sanıyorum merkezden uzaklaştıkça büyünün etkisini azalmasından kaynaklanıyor. Muhtemelen Wanda’nın gücü her yere aynı şekilde etki etmiyor ve merkezden uzaklaştıkça etkisi azalıyor.

Vision’ın özellikle şu sahnedeki keşfi ürkütücüydü. Buranın sanki bir hayalet kasaba olduğunu fark etti. Sahteliği gördü.

Bunun öncesinde onun Agnes’le yaptığı konuşmada geçmişi hatırlamadığını gördük. Bunu biliyorduk zaten ama buradaki önemli nokta şu: Vision daha önce öldüğünü ilk kez duydu. Agnes ona bu gerçeği bağıra bağıra haykırdı.

Bu arada kasabadaki herkes kurtarılmayı bekliyor. Agnes bunu haykırdı… Az önce gördüğümüz gözyaşları da bunun ispatıydı.

Vision sınırdan dışarıya çıkmaya çalıştıkça parçalara ayrıldı. Hatta Wanda müdahale etmeseydi ölüyordu. Bu durum Wanda’nın neden bu kasabayı terk etmeme konusunda bu kadar dirençli olduğunu gösteriyor.

Önceki bölümlerde bir daha hiç kimse Vision’u benden alamayacak demişti. Bunun anlamı Vision şehrin dışında hayatta kalamıyor ve Wanda ne olursa olsun bu şehrin yok olmasına izin vermeyecek.

Ancak kasaba sakinlerinin acı çekmesi noktasında Wanda’nın bir tercihe zorlanacağı anlaşılıyor. Gelecek bölümde Vision, Wanda ile bu konuda tamamen ayrışacak. Muhtemelen kendi ölümü pahasına insanların serbest kalmasını savunacak.

WandaVision 6. Bölüm anlatımının tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

M3GAN- Megan İnceleme | Katil Bebek Chucky’nin Yeni Rakibi

0
M3GAN- Megan (2022), katil bebek Chucky tarzında bir film. Megan bir oyuncak şirketinin ürettiği oldukça gelişmiş bir android bebek… Allison Williams’ın canlandırdığı karakter Gemma,...

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,283TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img