WandaVision-5.-bölüm

Wandavision’un beşinci bölümü yayınladı. Bu yazıda bölümde yaşananları ve teorileri konuşalım. Yazı spoiler içeriyor.

Wanda’nın Diriltme Gücü

Bu bölüm Wanda’nın diriltme gücünün sınırlarını görmemizi sağladı diyebiliriz. Görülen o ki Wanda dokuz gün önce S.W.O.R.D.’un bir tesisine saldırmış ve Vision’ın cesedini oradan çalarak onu diriltmiş.

Ancak Wanda’nın gerçek yaşam formlarını diriltmeye dair bir gücünün olmadığını da görüyoruz. Örneğin bölüm sonlarına doğru Tommy ve Billy’nin köpekleri ölüyor. Çocuklar onu dirilmesini istiyor. Her şeyi düzeltebilirsin, onu da dirilt diyorlar. İşte kritik nokta burası.

Wanda onlara hayatta bazı kuralları olduğunu söylüyor ve ölümü tersine çeviremeyiz diyor. Muhtemelen Vision’ı gerçek bir insan olmadığı için diriltebilmişti. Ancak söz konusu gerçek yaşamlar olunca Wanda’nın bu bağlamda bir gücü bulunmuyor.

Wanda bu yüzden bölüm sonunda kardeşini görünce bu kadar şaşırıyor. Bunu biraz sonra konuşalım.

Vision Geçmişini Hatırlamıyor

Vision adeta çıldırmış bir halde Westview’den önceki hayatını hatırlamadığı ve kim olduğunu bilmediğini söylüyor.Vision zaten bu bölümde ilk kez ofisteki birisiyle gerçekten konuştu. Yani onu Wanda’nın zihin kontrolünden kurtardı ve gerçekten konuşma imkanı yakaladı.

Vision kasabanın dışında ne olduğunu da merak ediyor. Yani onun gelecek bölüm artık bu kasabanın dışına çıkmak isteyeceğini söyleyebiliriz. Wanda’nın pembe dünyası çöküşe geçiyor ve bu çöküş bence çok hızlı olacak.

Bu arada dikkatinizi çekti mi bilmiyorum ama Wanda tüm bunların nasıl başladığını hatırlamıyor. Bu oldukça sürpriz bir çıkış… Acaba Wanda Vision’ı kaybettikten sonra kendi kontrolünü mü kaybetti? Yoksa onun zihni henüz bilmediğimiz bir güç tarafından mı yönlendiriliyor?

Pietro’nun Dönüşü Ne Anlama Geliyor?

Bölüm sonunda Pietro’nun dirildiği görülüyor. Ancak Wanda son derece şaşkın. Bir kere onun ölüleri dirilme gücü yok.

Wandavision’un beşinci bölüm incelemesinin tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz