Fate The Winx Saga netflix

Winx Efsanesi Kader ya da orijinal adıyla Fate: The Winx Saga Netflix’in yeni fantastik dizileri arasında yer alıyor. İtalya ve İngiltere yapımı dizinin IMDB puanı şu an için 6,6. Yapım Bloom adlı perinin diğer dünyada bulunan bir tür sihir okuluna geçerek güçlerini kontrol etmeyi öğrenme sürecini anlatıyor. İlk sezon toplamda 6 bölümden oluşuyor. Bölüm uzunlukları ortalama 50 dakika.

Dizinin aslında son derece ilginç ve gizemli bir konusu bulunuyor. Ancak yapımın aynı zamanda bir gençlik dizisi olduğunu unutmamak gerekiyor. Bu bağlamda dizi doğrudan kesintisiz bir aksiyon ve fantastik kurgu sunmuyor. Gençler arasındaki ilişkiler diğer dünyada da olsa sihirli bir atmosferde de bulunsa bir lise ortamından neredeyse farksız gibi.

Ben diziyi seyretmeye başladığımda özellikle açılış sahnesi beni ümitlendirmişti. Neredeyse Harry Potter ayarında bir yapım gibi duruyordu. Ancak bölümler ilerledikçe dizinin ortalamanın altında bir sürükleyiciliğe sahip bir yapım olduğu ortaya çıkıyor. Konusu çok güzel ama ortaya sıradan ve sıkıcı bir yapım çıkmış.

Zamanınız varsa ve fantastik yapımlara ilginiz varsa birkaç bölüm izlerseniz ne söylemek istediğimi daha iyi anlayabilirsiniz.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz