26.4 C
İstanbul
KategorilerDramMaraşlı 3. Bölüm Öncesi - Maraşlı'nın Gizli Kimliği

Maraşlı 3. Bölüm Öncesi – Maraşlı’nın Gizli Kimliği

ATV’nin yeni dizisi Maraşlı’nın ilk iki bölümünü seyrettim. Eğer iki saatlik süreyi doldurmak için eklenen zaman öldürücü sahneleri hariç tutarsak gayet sürükleyici bir dizi. Senaryoda hem güzel dokunuşlar ve sürprizler; hem de bizleri güldüren sahneler var…

Ben kemerimi tut sahnesinde ister istemez gülümsedim. Yani onun mantığını Maraşlı sonradan anlattı ama yine de o an öyle bir şey beklemiyordum. Çatışmanın ortasında esas oğlanımız esas kıza kemerimi tut diye bağırıyor hem de birkaç kez… Aslında amacı onu çatışmadan korumaktı ama yine de gülümsedim.

Maraşlı Aslında Kimdi?

Ben şimdi Maraşlının aslında kim olabileceği üzerinde durmak istiyorum. İkinci bölümün sonunda bir şöyle bir şey oluyor. Maraşlı hayatını anlatırken bir yerde düzeltme yapıyor. Komada kaldığım kaldığım süre 49 gündü diyor ama sonra onu sorgulayan kişi 49 mu diye sorunca 46 diye düzeltiyor.

Bu bize şu gösteriyor. İlk bölümden beri seyrettiğimiz bu sahne aslında gerçek bir sorgu anı değil. Maraşlı birisinin hayatını ezberleşmiş ve onu resmen sorgula alarak eğitiyorlar. Yani gerçek bir sorgudaymışçasına onu zorluyorlar. Amaçları tabii ki eğitim. Bir taraftan da bilgisayarla onun mimiklerini kontrol ediyorlar.

Yani o zorlu bir eğitim alıyor. Zaten ilk bölümden beri onu güya banka kredisi bahanesiyle arayarak sürekli kontrol ediyorlardı. Maraşlının önemli bir görev için eğitilen bir tür ajan olduğunu söyleyebiliriz. Muhtemelen henüz bilmediğimiz daha büyük bir görevi var.

Zaten dikkat ederseniz çaycı daha ilk bölümde onun bu dükkanı iki ay önce açtığını söylemişti. İsmine bir türlü alışamadığım Mahur karakteri dükkana geldiğinde zaten Maraşlının bir kitapçı olmadığını anlamıştık. Kitaplarla ilgili hiçbir soruya doğru yeterli cevap veremiyordu. Yani bu dükkan onun görevi için açılmış bir mekandan ibaret. Orada çalışıyor gibi görünüyor sadece.

Birinci Olasılık

Maraşlının kim olduğuna dönersek bence iki olasılık söz konusu. Birincisi şu: Maraşlı diye birisi gerçekten vardı ve dinlediğimiz hayat ona ait. Özel kuvvetlerde görevliydi… Çatışmalara katıldı ve muhtemelen de orada şehit düştü. Sonra da onun yüzü başka birisine nakledildi ki bunu Kurtlar Vadisinde de görmüştük. Yerli yapımlarda görmediğimiz bir şey değil bu. Kızı bile onun kendi babası olduğunu düşünüyor. Maraşlı onu gerçekten seviyor ve sahiplenmiş olabilir. Ona olan sevgisi sahte değil yani. Maraşlının yerine geçen kişi de o ekipten birisi olabilir. Sırtındaki yara izleri, ayrıca savaş eğitimi almış olması onun da bir asker olduğunu gösteriyor.

Maraşlı polis merkezinde kimliğini son ana kadar saklı tutmuştu. Saklamasının nedeni buydu. Ne kadar az bilinirse o kadar rahat hareket eder.

Bu bence en güçlü olasılık ve senaryonun böyle olacağını düşünüyorum; ancak böyle olmayabilir de. Bu bir teori sonuç olarak.

İkinci olasılıkla şu

Maraşlı gerçekten de yaralandıktan sonra komada kalmış olabilir. İyileştikten sonra yeni bir hayata başlamış olabilir. Söylediği gibi emekli olmuştur ama kızının yaralandığı saldırının gerçek faillerini aramaya devam ediyordur. Bir taraftan da özel bir birimle işbirliği yapıyordur. Onlara bilgi akışında bulunuyordur.

Maraşlı incelemesini 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

In A Violent Nature İncelemesi | Benzersiz ve Korkunç

0
Karşımızda alışageldiğimiz slasher klişelerini altüst eden bir film bulunuyor. In A Violent Nature, Johnny adında ölümsüz, maskeli bir katilin hikâyesini aktarıyor. Peki, bu film...

Winnie The Pooh 2 İnceleme | Katil Ayı Artık Daha Güçlü

0
Winnie the Pooh serisinin slasher-ı katil ayı Winnie gerçekten harika bir dönüş yaptı. Serinin ilk filmi Şubat 2023’te gösterime girmişti. Yaklaşık bir buçuk yıl...

Elm Sokağında Kabus Serisi | Freddy Krueger’ın Bilinmeyenleri

0
Elm Sokağı serisi incelemelerine devam ediyoruz. Bir önceki yazıya buraya tıklayarak ya da aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. https://sinemasayfam.com/2024/06/26/elm-sokaginda-kabus-tum-dehsetiyle-freddy-krueger-2 5. Elm Sokağı Kabusu 5: Hayal Çocuk (1989) Serinin beşinci...

Elm Sokağında Kabus | Tüm Dehşetiyle Freddy Krueger

0
Elm Sokağı serisinin ölümsüz slasher karakteri Freddy 1984’ten itibaren kabuslarımıza musallat olmaya devam ediyor. Freddy, sizi kabuslarınızda öldürürse gerçek yaşamda da ölmüş oluyorsunuz. Kırmızı yeşil...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img