martin-scorsese-Killers of the Flower Moon

Martin Scorsese, yeni filmi Killers of the Flower Moon (Çiçek Ayının Katilleri) için çalışmalara devam ediyor. Scorsese‘nin film için Şubat-Eylül 2021 arasında yedi aylık bir çekim planlandığı çeşitli kaynaklarca doğrulandı.

Goodfellas, Raging Bull ve Taxi Driver gibi klasiklerin 77 yaşındaki yönetmeni aslında Killers of the Flower Moon filmini geçtiğimiz Mart ayında  çekmeye karar vermişti, ancak COVID-19 salgını nedeniyle prodüksiyon Haziran’a ertelendi. Şu an için çalışmaların oldukça yavaş ilerlediği biliniyor.

Scorsese bir dergi için verdiği röportajda “Covid salgını, yaratıcı bir süreci durdurdu. Kendime teslim oldum. Özellikle ilk birkaç ay evimize kilitlendiğimizde, birçok dikkat dağınıklığı ortadan kalkmış oldu. İrlandalı için yaptığım gibi, yeni filmim için de yaratıcı dürtüye geri dönmenin bir yolunu bulmalıydım.”

LA Times ile özel bir röportajda Scorsese, uzun ön prodüksiyona sahip yeni filmi Killers of the Flower Moon üzerinde çalıştıklarını söylemişti.

David Grann’ın ürkütücü cinayet-gizem romanından uyarlanan filmin başrolünde Leonardo DiCaprio ve Robert De Niro yer alıyor. Eric Roth tarafından yazılan senaryo 1920’lerde Oklahoma’da geçiyor ve aniden öldürülmeye başlayan Osage Kızılderilileri hakkında yozlaşmış bir FBI soruşturmasının hikayesini anlatıyor.

Diğer taraftan kulis bilgilerine göre yeni filmi bütçesi endişe verici bir şekilde 225 milyon ABD Dolarına yükselmişti ve filmin ticari beklentileri konusunda endişeler meydana gelmişti. Filmdeki sorunlu post prodüksiyon, Scorsese’nin Netflix, Universal ve MGM gibi sayısız stüdyoya ulaşmasıyla sonuçlandı. Nihayetinde, filmin haklarını AppleTV + hakları kazandı.

Şu anda Killers of the Flower Moon için bir çıkış tarihi yok, ancak 2022’de yayınlanacağı ve Oscar sezonuna hazır hale geleceği varsayılıyor.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz