Darren Aronofsky

Darren Aronofsky’nin yeni filmi 270 kiloluk bir adama odaklanan The Whale olacak. A24 yapımı filmin başrolünde Brendan Fraser yer alacak.

Kariyerinin ilk yıllarında Pi, Requiem for a Dream ve The Fountain gibi birbirinden iyi işler ortaya koyan Darren Aronofsky, son yıllarda ise daha tartışmalı bir isim hâline geldi. Özellikle yönetmenin son filmi olan mother!, hem eleştirmenleri hem de izleyicileri ikiye böldü. Bir kısım tarafından kıymeti bilinmemiş bir başyapıt olarak lanse edilen, bir kesim tarafındansa adeta yerin dibine sokulan mother!’ın ardından nasıl bir filmle döneceğini görmek için sabırsızlandığımız Aronofsky, setlere dönüyor. Bir süredir yeni bir film çekmeye hazırlandığı konuşulan Aronofsky’nin yeni filmi belli oldu: Son yıllarda birbirinden başarılı işlere imza atan A24 çatısı altında hazırlayacağı The Whale.

The Whale, MacArthur ödüllü tiyatro yazarı Samuel D. Hunter‘ın 2012’de sahnelenen aynı adlı oyunundan uyarlanıyor. Hunter, oyunundan uyarlanan filmin senaryosunu da kaleme alıyor.

Filmin Başrolünde Brendan Fraser Yer Alacak

Hunter’ın kendi oyunundan uyarladığı film, Idaho’da gözlerden uzakta yaşayan ve yemek yiyerek ölüme doğru giden 270 kiloluk, içine kapanık bir adama odaklanıyor. Uzun süredir uzak olduğu kızıyla yeniden bağ kurmayı çok isteyen ana karakter, sonunda kızına ulaşınca, sivri dilli ve son derece mutsuz bir ergenle karşılaşıyor. Filmde ana karaktere The Mummy serisiyle tanınan, son yıllarda ise The Affair ve Doom Patrol gibi dizilerde rol alan Brendan Fraser hayat verecek. Fraser’ın rol için ciddi bir prostetik makyaj sürecinden geçmesi gerekecek. The Whale, kendi kendine zarar veren bir karaktere odaklanmasıyla ilk bakışta Aronofsky’nin önceki işlerine yakın bir yerde duruyor.

Filmin çekimlerine Nisan ayında başlanması planlanıyor. Sinema okulunda tanıştığı Aronofsky’nin tüm uzun metrajlılarının görüntü yönetmeni olan Oscar adayı Matthew Libatique, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte bir sonraki projesinin Aronofsky’nin yeni filmi olacağını açıklamıştı. Dolayısıyla Libatique’nin sözünün ettiği projenin bu olduğunu varsayabiliriz.

Kaynak: Discussing FilmDeadline

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz