sadakatsiz-dizisi_1_18

Bu yazıda Sadakatsiz 4. bölümünde neler yaşanacağına bakalım. Bu bölüm olayların seyrinin dikey olarak değiştiği bir bölüm olacak.

 “Bana Ait Olan Hiçbir Şey Kaybetmeyeceğim”

Bölümün başında ve sonunda Asya’nın farklı mekanlarda söylediği bir kararlılık cümlesini duyacağız. Bu cümlenin hem başta hem de sonda söylenmesi onun bölüm boyunca yaşadıklarına rağmen amacının net olduğunu ve değişmeyeceğini, biraz sonra bahsedeceğim olaylarda onun zayıflık gibi görünen davranışlarının altında bir amaç olduğunu anlayacağız.

Cümle şu: “Oğlum, evim, hayatım… Bana ait olan hiçbir şeyi kaybetmeyeceğim!” Evet, Asya’nın amacı artık net. Volkan’ı hayatından def edecek ama bunu yaparken olayı en az zararla atlamak istiyor.

“Her şeyi gizli tutmalısın”

Sadakatsiz 4. bölümde zaman zaman Asya’nın boşanma avukatı ile yaptığı taktiksel konuşmalara şahit olacağız. Yaşadıkları ev tamamen Volkan’ın üzerineymiş ve Volkan kredi çekerken de zaten evi teminat göstermiş. Eğer Asya elinde hiçbir delil olmadan yani kocasının kendisini aldattığını ispatlayan yasal yollarla elde edilmiş hiçbir delil olmadan boşanma davası açarsa bundan Volkan daha karlı çıkacak. Hatta avukat “Bir kuruş bile alamazsın…” diyecek ona…

Aslında Asya’nın tüm stratejisi avukatın vereceği şu taktik üzerine kurulu olacak: “Bir boşanma davasındaki en iyi strateji her şeyi gizli tutmaktır. Kocanı her şeyin normal olduğuna inandırmalısın.”

Asya kocasından iğrense de evde ona eskisi gibi davranmaya başlayacak. Hatta “Senden şüphelendiğim için özür dilerim…” bile diyecek.

Tabii bunları söylerken aklında geçen gece cenaze evi dışında şahit olduğu öpüşme görüntüleri olacak. Kocasının aklındaysa Derin… Yani onlar artık aynı yatağı paylaşan iki yabancı… Geriye sadece bunun ilanı kaldı… Bakalım bu nasıl gerçekleşecek?

Nil, Derin’e İyice Yakınlaşacak

Asya ve Volkan arasında bu konuşma geçerken bu sahte beraberlik bir telefon sesiyle bölünecek. Bu kez çalan Asya’nın telefonudur. Arayansa Nil’den başkası değildir. Asya, Nil’e Derin’in yaşadığı apartmandan ev tutmuştu ve altına araba bile almıştı. Nil, Asya’ya Derin’le alakalı rapor verir gece vakti de olsa… Derin’i kastederek “Arkadaşı oldum. Artık evine bile girebiliyorum.” diyecek.

Mert ve Asya Yakınlaşması

 Bilindiği üzere Asya’nın danışmanlık aldığı boşanma avukatı ondan kanıt istiyordu. Asya gece vakti yağmurun altında Volkan’ın arabasına tekrar gidecek. Birkaç gün önce gördüğü telefonu almak için aracın bagajını açacak ama telefon ve çanta artık orada değil. Tam bu sırada tesadüfen oradan geçmekte olan Bahar’ın kocası Mert çıkacak ortaya ve Asya’ya şemsiye tutacak. Bu sahnede aralarında herhangi bir konuşma gerçekleşmeyecek ama ilerde bu ikili arasında hiç beklenmedik olaylar yaşanacak.

Sadakatsiz dizisi 4. bölüm anlatımının tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz