17.9 C
İstanbul
En YenilerBu Ayın AnalizleriSadakatsiz 1. ve 2. Bölüm Değerlendirmesi

Sadakatsiz 1. ve 2. Bölüm Değerlendirmesi

Sadakatsiz, Cansu Dere’nin yeni dizisi ve bir ihanet sarmalının hikayesi… Dizinin hemen başında yapımın genel çerçevesi Tolstoy’dan alınan ve uyarı içeren bir sözle çiziliyor aslında.

“Bütün mutlu aileler birbirine benzer… Her mutsuz aileninse kendine özgü bir mutsuzluk hikayesi vardır.” Dolayısıyla bize bir mutsuzluk hikayesinin anlatılacağı anlaşılıyor bu cümlelerden.

Asya adındaki doktor sadece kocasının değil çevresinde arkadaşım – yakınım dediği pek çok kişinin kendisini aldattığını fark ediyor. Bu bağlamda düşürsek Asya’ya ihanet eden sadece kocası değil.

Sadakatsiz, 2020 yapımı olan ve Türkçesi Evlilerin Dünyası olan bir Kore dizisinden uyarlama. İlk iki bölümü oldukça güzel ve ilgi çekiciydi.

Orijinal Adı: Sadakatsiz
Tür: Drama, gerilim
Ülke: Türkiye
Oyuncular: Cansu Dere, Gözde Seda Altuner, Alp Akar, Melis Sezen, Caner Cindoruk, Nazli Bulum, Yeliz Kuvanci

Bu yazıda karakterler üzerinde biraz durmak istiyorum. Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Asya: Asya saf ve temiz aşkı temsil eden, kendi ayakları üzerinde duran bir kadın.

İyi bir işi var. Onu görüşüne göre seven bir kocası ve sağlıklı bir oğlu var. Hayatındaki her şey kusursuz görünüyor ancak onun bu tozpembe dünyası kocasına ait atkının üzerinde bulduğu bir kılla yıkılıyor.

Asya o kadar güçlü bir kadın ki aslında bunun peşini bırakmıyor. Deştikçe deşiyor yarayı ve sonunda kocasının yalanlarını yakalıyor. Artık kocasının kendisini aldattığına emin oluyor. Geriye sadece bu kişiyi bulmak kalıyor.

Asya ihanetin taraflarını ortaya çıkarınca bir seçim yapmak zorunda kalıyor. Aslında bu yaşanılan durum Asya için bir seçim barındırmıyordu. Eşyalarını toplamıştı bile. Ancak oğlu için bu hesaplaşmayı biraz geriye atmayı tercih etti.

Asya’nın dizideki en mantıklı hareket eden kişi olduğunu söylemek yanlış olmaz. Her şeye rağmen doğru ya da yanlış ki bana göre tamamen yanlış bir karardı evliliğini yıkmamayı denemek istedi. Her şeyi bilmesine rağmen kocasına bir şans vermek istedi. Bu fırsatı önce evliliğinin ve bunca yılın hatırına vermek istediğini düşündük ama hayır o kocası hâlâ sevdiğini söyledi bizi şaşırtırcasına… Bu bence bir zaaftı. Diğer bölümlerde onun bu zaafı bu hatayı devam ettirmemesini diliyorum. Volkan bu şansı değerlendirmek yerine gözlerinin içine baka baka kendisine yalan söylemeyi tercih etti.

Bu Asya için bir dönüm noktası oldu; çünkü o şöyle söylemişti: “Eğer bana şimdi yalan söylersen seni bir daha asla affetmem…” Bu sözler özellikle bir kadının ağzından dökülüyorsa bunu ciddiye almak gerekiyor. Ancak Volkan bu değeri anlamayı ya da anlama yetisini çoktan kaybetmiş bile…

Sonuç olarak Asya en zor anlarda bile mantıklı düşünmesini bilen, düzgün karakterli ve ailesinin parçalanmaması için direnen bir kadın. Ancak çevresinde şu an onun değerini bilen hiç kimse bulunmuyor.

Sadakatsiz dizi incelemesinin tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img