4.6 C
İstanbul
KategorilerBilim KurguRaised by Wolves 6 ve 7. Bölüm Anlatımı ve Teoiler

Raised by Wolves 6 ve 7. Bölüm Anlatımı ve Teoiler

Bu yazıda beğenerek seyrettiğim ve herkese tavsiye ettiğim Raised by Wolves dizisinin 6. ve 7. bölümlerinde neler yaşandığını anlatmak bu sırada da gelecek bölüm teorileri üzerine konuşmak istiyorum.

6. bölümle başlıyoruz.

Anne’nin Amacı Üzerindeki Soru İşaretleri

Anne, günden güne kendisini simülasyona daha çok kaptırmaya başlıyor. Gerçekten ondan beklenmedik derece bağlılık gösteriyor Campion’a karşı… Hatta onu simülasyona üzerinden öpmeye bile çalışıyor.

Bu arada Campion ona “İnsan ırkının yeni annesi sensin” demişti. Bu sözün anlamı bence günden güne güçleniyor. Ben Anne’nin görevinin sadece insan yetiştirmek olmadığını düşünüyorum; çünkü daha sonra Anne ve Campion arasında geçen konuşmada Campion ona “Ne yaparsan yap onlar kendisini yok edecek” diyor Anne’ye…

Bu durumda büyük bir soru işareti oluşuyor. Burada şu teoriyi düşünmek gerekiyor: Campion’ın kendisi gezegen üzerinde başka bir yerde zaten bir ırk yetiştiriyor olabilir. Anne’yi de başarısız olacağını bildiği halde deneyim kazanması için bir grup çocuğu yetiştirmek üzere göndermiş olabilir. Anne yetiştikçe de onunla temasını güçlendiriyor bence.

Raised by Wolves

Marcus ve Sue Arasındaki Görüş Ayrılıkları Artıyor

Diziye devam edersek; Sue ve Marcus uzaktan da olsa kampı izlemeye devam ediyorlar. Bu arada bu ikili arasında da yavaş yavaş görüş ayrılıkları güçlenmeye başlıyor. Anne Paul’e gerçeği söyleme tarafında ama Marcus’un planları daha farklı. Biraz sonra daha iyi göreceğiz bunu…

Marcus, Anne yaşadıkça güvende olamayacaklarını kaçamayacaklarını iyi biliyor. Bu nedenle önceliği onu yok etmeye vermek istiyor.

Baba’nın Yetersizliği ve Sinsi Yılan Hunter

Bu arada Anne ve Baba arasındaki o korkunç sürüm ve yetenek farkı her geçen gün daha çok ortaya çıkıyor. Bir hizmet modeli olan Baba, Anne’nin karşısındaki yetersizliğini daha iyi kavrıyor. Bu arada Hunter bir yılan gibi onları gözetliyor ve açıklarını aramaya devam ediyor.

Hatta bir ara Baba’yı Anne’ye karşı kışkırtmayı bile deniyor. Hunter ihaneti, sinsiliği ve kini temsil eden bir yılan sanki…

Bu arada ortalıkta bir hayalet gibi dolaşan Tally’nin küçük Vita’ya bebek yapmayı öğrettiğini anlıyoruz.

Çocuklar Arasındaki Ayrışmalar Netleşiyor

Çocuklar arasında belli ayrışmaların olacağı önceki bölümlerde netti zaten. Bu bölümde saflar netleşmeye başlıyor. Karnında teneke kafanın bebeğini taşıyan Tempest, Anne’ye çok yakınlaşıyor ve ona tamamen güveniyor artık.

Paul ve Campion arasındaki ayrışmalar da net çizgilerle belirginleşmeye başlıyor. Campion, Kutsal Kitap’ta yazanı sorgulamadan kabul eden Paul’ü sorularıyla sıkıştırıyor. Paul’ün burada küçük yaşına rağmen radikal dini inançları temsil eden Mithraic (mitriyak’ların) inançlarına ne kadar bağlı olduğu ortaya çıkıyor.

Campion sorgulayıcı, Paul ise teslimiyetçi. Campion, her şeyin bir ruhu olacağını düşünüyor; hatta anne ve babanın da… Paul ise bunun çocukça bir düşünce olduğunu düşünüyor. Fikir ayrılıkları çocuk yaşta bile gerçekten derin…

Bu arada Paul bulmaca çözümünde ve tuzak kurumunda inanılmaz pratik zekasını gösterme şansı yakalıyor. Yetenekleriyle adeta Campion’u eziyor. Campion bunun üzerine ona saldırıp onunla kavga bile ediyor.

Raised by Wolves

Taşınabilir Laboratuardaki Çizimler

Anne taşınabilir laboratuarında sadece kendisinin bilmesi gereken simülasyona ait çizimler görüyor. Baba’dan şüpheleniyor ancak oraya giren kişi Baba değil. Kim olduğunu biraz sonra göreceğiz.

Önceki videoda Tally’nin bir simülasyon olduğunu söylemiştim. Bu bölümde Tally’nin sırrı görünüşe göre ortaya çıkıyor. Anne simülasyonda Campion’la konuşurken “O sendin. Çizimleri de sen yaptın. Tally de sendin. Beni buraya çektin” diyor. Campion bunu kabul ediyor.

Yaratıcı Campion Üzerindeki Soru İşaretleri

Burada ortaya şu soru çıkıyor. Campion nasıl bir güce ya da teknolojiye sahip ki görünüşe göre ölü olmasına rağmen yaşayanları etkileyebiliyor? Yoksa o bir önceki videoda söylediğim gibi ölmedi ve bir yerlerden ki bu yer Mithraic’ların bulduğu o devasa yapı olabilir, oradan her şeyi kontrol mü ediyor?

Kapsülde geçen konuşmada ben şu sonucu çıkarıyorum: Campion, Anne’ye sen ışıksın diğerleri gölge diyor. Ona yüklediği misyon sadece çocuk yetiştirmek değil. Bu netleşiyor bence. Çok daha fazlasını bekliyor ondan. Muhtemelen onu tamamen insansı ama tanrısal güçlere sahip bir varlığa dönüştürüyor adım adım.

Peki ya kendisi? Anne ona sen insansın dediğinde evet ama birçok şeyim diyor. Ben bu ikilinin asıl Anne ve Baba olduğunu düşünüyorum. Hizmet modeli Anne’nin eşiti değil ve olamaz. Kolayca programlanan ve alt edilebilen bir model o. Annenin eşiti Campion olabilir ve muhtemelen öyle çıkacak.

Simülasyonda yaşanılan cinsel birliktelik Anne’yi insanlığa bir adım daha yaklaştırdı. Campion onu adım adım çok daha büyük bir şeye hazırlıyor.

Rased by Wolves 6. ve 7. bölüm incelemesinin tamamını 25. Kare Youtube kanalı üzerinden seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

M3GAN- Megan İnceleme | Katil Bebek Chucky’nin Yeni Rakibi

0
M3GAN- Megan (2022), katil bebek Chucky tarzında bir film. Megan bir oyuncak şirketinin ürettiği oldukça gelişmiş bir android bebek… Allison Williams’ın canlandırdığı karakter Gemma,...

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,282TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img