raised by wolves-34

Bu yazıda Raised by Wolves dizisinin 4. ve 5. bölümünde yaşananlar ve gelecek bölüm teorilerini hakkında konuşmak istiyorum.

Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Gizemli Kişi ve Tally Aslında Kim?

Güneş Sistemi dışında bulunan Kepler-22b üzerinde işler oldukça karışmaya başladı. Paul gizemli çocuğun peşine düşünce kendisi ormanda büyük bir tehlikenin içerisinde bulmuştu. Anne son anda yetişiyor ve onu kurtarıyor.

Bu gizemli kızı daha sonra Baba da görüyor. Bu gizemli çocuğun yıllar öncesinden kaybolan Tally olduğu ortaya çıkıyor. En azından öyle görünüyor. Aradan geçen bunca zamanda onun değişmeden kalması mümkün değil. Ayrıca küçük bir çocuğun bu gezegende tek başına hayatta kalması da imkansız. Bu nedenle ben bu çocuğun Tally olmadığını düşünüyorum.

Muhtemelen o çocuk bir simülasyondan ibaret. Zaten ona hiç kimse dokunamadı.

Gezegende çocuk dışında gizemli birisi daha var. Anne’nin çocuklardan çıkardığı takip cihazlarını Mitraik’ları tuzağa çekmek için kullandı.

Raised by Wolves

Bu Gizemli Kişi Kim Olabilir?

Net bir şey söylemek zor ama en güçlü olasılık Anne’nin yaratıcısı Campion (campiyın) olması… Bu gizemli kişinin en baştan beri Anne ve Baba’yı izlediği anlaşılıyor. Campion (campiyın) normalde dizinin başında gördüğümüz taşıyıcı gemiyle bu gezegene canlı ulaşamazdı. Ancak başka bir yolla buraya gelmiş olma ihtimali yüksek.

Hareketli bir insana göre çok hızlı. Belki de kendi bedeninde bazı değişimler yaptı. İleri teknolojinin buna imkan vereceğini söyleyebiliriz.

Bir başka olasılık onun bu gezegende uzun zamandır yaşayan bir tür büyücü veya olağanüstü birisi olması. Hatta ben biraz daha ileri giderek onun Mitraik’ların inandığı Sol olabileceğini düşünüyorum. Mitraik’lar sonuç olarak tarikat tarzı bir yapı. Onların başında bulunan çok zeki birisi kimsenin bilmediği planlar yapmış olabilir. Savaş sırasında savaş sona ermeden önce bu gezegene gelmiş olabilir.

Kehanet dedikleri şey de kendi planlarını kendi bağlılarını kendi planlarına göre yönlendirmek için kullandıkları bir tür yapay mit olabilir.

Raised by Wolves 4 ve 5. bölüm incelemelerinin tamamını 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz