tenet-1

Christopher Nolan’ın yeni filmi Tenet, vizyona girdiği ülkelerde milyon beklentilerin üzerinde bir performans sergileyerek 53 milyon dolar hasılat elde etti.

Pandemi sonrası sinema sektörü adına bir umut hâline gelen, işte bu nedenle vizyonu merakla beklenen Tenet, geçen hafta seyirciyle buluştu. Birçok ülkede 26 Ağustos’tan itibaren gösterimde olan film, bu ülkelerde toplam $53 milyon hasılat elde ederek beklenti ve tahminlerin üzerine çıktı.

Tenet, $1,47 milyonluk açılışla Suudi Arabistan tarihinin en iyi açılış yapan Hollywood filmi olurken, pandemiye rağmen Hollanda, Ukrayna, Macaristan gibi ülkelerde Christopher Nolan‘ın en iyi açılış yapan filmi oldu. 

Tenet‘in şu ana kadar vizyona girdiği ülkelerde en çok hasılat topladığı yer ise Birleşik Krallık oldu. $7,1 milyonla Birleşik Krallık‘taki açılışını gerçekleştiren film, Fransa‘da ise $6,7 milyon hasılat ile Nolan’ın InceptionInterstellar ve Dunkirk gibi diğer popüler üç filminin açılış performansını geride bıraktı.

Covid-19 ile mücadele eden ülkelerden birisi olan Güney Kore‘de mevcut şartlara rağmen $5,1 milyon hasılata erişen film, Almanya‘da ise $4,2 milyon elde etti.

Bu başarıların üstüne Tenet’in, dünyanın yıllık toplam hasılatının %65’inden fazlasını bulunduran ABD, Çin, Japonya, Rusya, Brezilya, Meksika, Hindistan, Arjantin gibi ülkelerde henüz gösterime girmediğini özellikle belirtmek gerekiyor. 

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz