3.6 C
İstanbul
En YenilerBu Ayın AnalizleriAtiye 2. Sezon Başlıyor- Fragman İncelemesi

Atiye 2. Sezon Başlıyor- Fragman İncelemesi

Atiye 2. sezon başlıyor. Beran Saat’in ülke standartlarının dışında ve üzerindeki dizisi Atiye’nin ikinci sezonu 10 Eylül’de Netflix’te gösterimde olacak. Dizinin ilk sezonu beklenenden daha çok ilgi görmüştü. 25. Kare üzerinde ilk sezonla alakalı tam beş tane inceleme videosu yayınlamıştım. Onlara kanal üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi yeni fragmanın detaylarına ve gelecek sezonda bizleri nelerin beklediğine bakalım.

Bilindiği üzere Atiye ilk bölümün finalinde antik çağ efsanelerinde geçen kapıya ulaşmıştı. Efsaneyi birazcık hatırlatmak gerekirse antik çağlarda Sirius yıldızının yeryüzünü birleştiren bir kapı olduğuna inanıldığını öğrenmiştik Erhan’dan. Bu kapının bir izdüşümü Nemrut’ta bulunuyordu ve ilk bölümün hemen başlarında bu keşif yapılmıştı.

Özellikle final sahnesinde gördüklerimizden sonra yani Cansu’yu orada gördükten sonra bu kapının her iki dünyayı birleştiren bir kapı olduğunu anlamıştık. Atiye bu kapıda Cansu’yla kucaklaştıktan sonra Göbeklitepe’deki kazı alanı tamamen silinmişti. Cansu kendi adının Elif olduğunu söylemiş ve Atiye’yi tanımamıştı. Atiye’nin annesi kendinden geçmiş bir halde akıl hastanesindeyken görülüyor.

Atiye 2. sezon fragmanında Atiye’yi sadece Cansu’nun değil hiç kimsenin hatırlamadığını anlıyoruz. Erhan bile onun kim olduğunu biliyor. Muhtemelen Atiye’nin kendi babası da onu hatırlamıyor.

Atiye 2. Sezon 10 Eylül’de

Ancak bunun birkaç istisnası var gibi. Birincisi karanlık taraf Serdar Bey

Burada bence iki olasılık var. Serdar Bey ve onun hizmet ettiği üst kötüler kimse onlar aynen Zühre gibi Atiye’yi ve yaşanılanları hatırlıyor olabilir. Onun bu sahnede Atiye’ye nasıl baktığını görüyoruz. İkinci olasılık Serdar Bey bizzat hatırlamasa da onu yönlendiren güçler onu Atiye konusunda uyarmış olabilir.

Atiye’yi tanıyan ikinci kişi büyük olasılıkla Atiye’nin anneannesi olan Zühre olacak. Zührenin bilindiği üzere geçmişte yaşamış ve Nemrutlar dönemini bile görmüş birisiydi. Reenkarnasyon yoluyla günümüzde yaşamını sürdürüyordu.

Fragmanda hamile kadınların öldüğü söyleniyor. Bu bir tür lanet… Erhan bir önceki sezonda Hem Atiye’nin annesi Serap hem de Erhan aynı yıldıza bakarak bu yıldızın felaketlerin habercisi olduğunu söylemişlerdir. Hamile kadınların ölümü işte bu felaketlerden bir tanesi. Muhtemelen başka felaketler de göreceğiz. Orada görülen kişi Atiye’ye onun önleyebileceğini söylüyor.

Önceki sezonda zaten hala kim olduğu net olarak anlaşılmayan ve Atiye’ye görülen bu kişi ona “Mümkün senin rızandır Atiye” demişti. Aslında bu sözün anlamı “Her istediğini yapabilirsin” demek. Bunun bir örneğini Cansu’nun ölümünde yaşamıştık. Cansu ölmüştü ve Atiye onun geri gelemeyeceğini söylüyordu ancak aynı kişi ona “Bunu değiştirebilirsin” demişti. Aynı kişi aynı sözü tekrar ediyor. “Bunu değiştirebilirsin..” diyor Atiye’ye… Atiye’nin henüz kendisinin de keşfetmediği doğaüstü güçleri ve yetenekleri olduğu net.

Atiye fragman incelemesini 25. Kare üzerinden seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Etkili ve Sarsıcı Bir Dram Filmi: Brimstone

0
Brimstone (2016), cehennemi dünyada yaşayanların hikâyesi… Son derece acımasız ve sadece güçlünün ayakta kaldığı Vahşi Batı dünyasında ömre yayılmış bir hayatta kalma mücadelesi… Bir...

Shrinking Dizisi – Keyifli ve İçten Bir Senaryo

0
Apple TV'de yayına başlayan ve Harrison Ford'un da rol aldığı Shrinking dizisi karısının ölümünün ardından kızıyla birlikte yaşayan bir terapistin hikayesi. Komedi etiketiyle yayınlanan...

Amazon Prime’ın Solos Mini Dizisi Nasıldı?

0
Amazon Prime'de yayınlanan Solos (2021) adındaki mini dizi toplamda 7 karakterin hikayesini anlatıyor. Her birisi birbirinden bağımsız ve farklı bu hikayelerde; Morgan Freeman, Constance...

Netflix’in Şahmaran Dizisi Üzerine…

0
Netflix'te yayınanan; macera, drama ve fantastik etiketlerine sahip Şahmaran adlı dizide Serenay Sarıkaya ve Burak Deniz gibi iki ünlü isim yer alıyor. İstanbul'da bir...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,281TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img