9.6 C
İstanbul
En YenilerBu Ayın AnalizleriAtiye 2. Sezon Başlıyor- Fragman İncelemesi

Atiye 2. Sezon Başlıyor- Fragman İncelemesi

Atiye 2. sezon başlıyor. Beran Saat’in ülke standartlarının dışında ve üzerindeki dizisi Atiye’nin ikinci sezonu 10 Eylül’de Netflix’te gösterimde olacak. Dizinin ilk sezonu beklenenden daha çok ilgi görmüştü. 25. Kare üzerinde ilk sezonla alakalı tam beş tane inceleme videosu yayınlamıştım. Onlara kanal üzerinden ulaşabilirsiniz.

Şimdi yeni fragmanın detaylarına ve gelecek sezonda bizleri nelerin beklediğine bakalım.

Bilindiği üzere Atiye ilk bölümün finalinde antik çağ efsanelerinde geçen kapıya ulaşmıştı. Efsaneyi birazcık hatırlatmak gerekirse antik çağlarda Sirius yıldızının yeryüzünü birleştiren bir kapı olduğuna inanıldığını öğrenmiştik Erhan’dan. Bu kapının bir izdüşümü Nemrut’ta bulunuyordu ve ilk bölümün hemen başlarında bu keşif yapılmıştı.

Özellikle final sahnesinde gördüklerimizden sonra yani Cansu’yu orada gördükten sonra bu kapının her iki dünyayı birleştiren bir kapı olduğunu anlamıştık. Atiye bu kapıda Cansu’yla kucaklaştıktan sonra Göbeklitepe’deki kazı alanı tamamen silinmişti. Cansu kendi adının Elif olduğunu söylemiş ve Atiye’yi tanımamıştı. Atiye’nin annesi kendinden geçmiş bir halde akıl hastanesindeyken görülüyor.

Atiye 2. sezon fragmanında Atiye’yi sadece Cansu’nun değil hiç kimsenin hatırlamadığını anlıyoruz. Erhan bile onun kim olduğunu biliyor. Muhtemelen Atiye’nin kendi babası da onu hatırlamıyor.

Atiye 2. Sezon 10 Eylül’de

Ancak bunun birkaç istisnası var gibi. Birincisi karanlık taraf Serdar Bey

Burada bence iki olasılık var. Serdar Bey ve onun hizmet ettiği üst kötüler kimse onlar aynen Zühre gibi Atiye’yi ve yaşanılanları hatırlıyor olabilir. Onun bu sahnede Atiye’ye nasıl baktığını görüyoruz. İkinci olasılık Serdar Bey bizzat hatırlamasa da onu yönlendiren güçler onu Atiye konusunda uyarmış olabilir.

Atiye’yi tanıyan ikinci kişi büyük olasılıkla Atiye’nin anneannesi olan Zühre olacak. Zührenin bilindiği üzere geçmişte yaşamış ve Nemrutlar dönemini bile görmüş birisiydi. Reenkarnasyon yoluyla günümüzde yaşamını sürdürüyordu.

Fragmanda hamile kadınların öldüğü söyleniyor. Bu bir tür lanet… Erhan bir önceki sezonda Hem Atiye’nin annesi Serap hem de Erhan aynı yıldıza bakarak bu yıldızın felaketlerin habercisi olduğunu söylemişlerdir. Hamile kadınların ölümü işte bu felaketlerden bir tanesi. Muhtemelen başka felaketler de göreceğiz. Orada görülen kişi Atiye’ye onun önleyebileceğini söylüyor.

Önceki sezonda zaten hala kim olduğu net olarak anlaşılmayan ve Atiye’ye görülen bu kişi ona “Mümkün senin rızandır Atiye” demişti. Aslında bu sözün anlamı “Her istediğini yapabilirsin” demek. Bunun bir örneğini Cansu’nun ölümünde yaşamıştık. Cansu ölmüştü ve Atiye onun geri gelemeyeceğini söylüyordu ancak aynı kişi ona “Bunu değiştirebilirsin” demişti. Aynı kişi aynı sözü tekrar ediyor. “Bunu değiştirebilirsin..” diyor Atiye’ye… Atiye’nin henüz kendisinin de keşfetmediği doğaüstü güçleri ve yetenekleri olduğu net.

Atiye fragman incelemesini 25. Kare üzerinden seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Godzilla x Kong : The New Empire | Fragman İncelemesi

0
Godzilla x Kong : The New Empire'ın ikinci fragmanı yayınlandı. Fragmanda yer alan detaylar bize iki inanılmaz ve muazzam titanın bu kez aynı tarafta...

Censor- Sansür Filmi Konusu ve Detaylar

0
Korku ve gizem etiketlerine sahip, İngiltere yapımı Censor- Sansür (2021), film sınıflandırma ve sansür kurulunda çalışan Enid isimli bir kadının hikayesini aktarıyor.Filmin baş...

Hannibal’ın Aşkı Filmde Neden Gizlendi?

0
The Silence of the Lambs- Kuzuların Sessizliği (1991), filminin devamını anlatan Hannibal (2001), Dr. Hannibal Lecter'ın İtalya'da peşine düşen katillerden kaçma çabalarını ve Ajan...

Mare of Easttown | Polisiye- Suç Mini Dizisi

0
Mare of Easttown, Pennsylvania'daki küçük bir kasaba olan Easttown'da yaşayan dedektif Mare Sheehan'ın hikayesini konu alan bir mini dizi. Mare, 25 yıl önce bir...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img