1899-dark-netflix-sinemasayfam.com

Dark’ın yapımcıları Jantje Friese ve Baran bo Odar’ın bir süredir söylenti halinde ortalıkta dolaşan yeni dizisi artık resmileşti. Aynen Dark gibi Netflix bünyesinde çekilecek dizinin adı 1899.

Bilindiği üzere Dark‘ın yapımcıları olan Jantje Friese ve Baran bo Odar, tam üç sezon süren Dark dizisiyle büyük bir başarı elde etmişti.

1899 Nasıl Bir Dizi Olacak?

Baran bo Odar resmi Instagram adresinde 1899 dizisinin ilk bölümüne ait senaryonun taslak metninin kapak sayfasını yayınladı. ilk bölümün adı The Ship yani Gemi.

Dizinin ilk bölümünde buharlı bir gemi içerisinde yolculuk yapmakta olan göçmenlerin hikayesi anlatılacak. Londra’dan aldığı göçmenlerle yola çıkan geminin hedefi New York olacak.

Gemi, Avrupa’nın çeşitli bölgelerinde yaşayan insanları barındırsa da bu insanların ortak beklentisi ya da ortak hedefi umuda yolculuktur. Ancak açık denizde karşılaştıkları ve içerisinde hiç kimse olmayan bir başka mülteci gemisi hepsinin içerisine bir korku salacaktır. Kısa süre içerisinde bu yolculuğun kendilerine vaad edilen ümide yapılan bir yolculuk olmadığını; tam aksine onları korkunç bir kabusun ortasına sürüklediği anlayacaklardır.

Göçmenlerin içerisine içerisine yayılan bu korku bir süre sonra onları kendilerinin bile tanıyamadığı bir hale evirecektir.

Dizinin en geç 2023 içerisinde Netflix’te yayınlanması bekleniyor.

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz