double-world-netflix-sinemasayfam-3

Double World (2019), klanını onurlandırmak için can atan bir köylü olan Dong Yilong, savaşçıların katıldığı bir turnuvada yarışmak için klanından diğer iki kişiyle birlikte bir yolculuğa çıkar. Dong Yilong bu yolculuğa çıkarken ülkenin durumu özetle şöyledir:

Merkez Ovalar’da Güney Zhao ve Kuzey Yan arasında yıllar süren kanlı bir savaş yaşanmıştı. Bu nedenle tüm bölge halkı bir yoksulluk içerisindeydi. Savaş sonunda eşitlikle sonuçlandı ve bir taraf üstün gelemedi. Taraflar barış için anlaşmaya vardılar. Ancak barış uzun soluklu olmadı ve sadece on yıl sürdü. Kuzey Yan’ın yeni kralı tahta çıkarken kralın orduları çoktan Güney Zhao’ya göz dikmişti. Merkez Ova’lar yıllar sonra yeniden kanlı bir savaşa sahne olacak gibi görünüyor.

Double World (2019)

Double World (2019), Çin yapımı bir aksiyon, fantastik yapım. Filmin aksiyon sahneleri gerçekten başarılı. Canavar ve fantastik yaratıkların yer aldığı sahneler seyircilere beklediği aksiyonu yaşatabiliyor. Eski çağlarda geçen fantastik soslu, kılıçların bolca kullanıldığı, ayrıca entrika ve ihanetlerin de sıkça yer aldığı bu yapım türün severleri için tek seyretmelik bir seyir zevki sunuyor.

Beklentiler çok yüksek tutulmadan seyredilebilir diye düşünüyorum. Yapım Netflix’te yer alıyor.

Orijinal adı: Double World

Tür: Aksiyon, bilim-kurgu, fantastik

Süre: 1 saat 50 dakika

IMDB puanı: 6,2

Ülke: Çin

Yayın tarihi: 22 Kasım 2019 (Çin)

Yapımcı: Teddy Chan

Yazarlar: Fendou Liu, Ning Wen

Oyuncular: Henry Lau, Mark Cheng, Peter Ho, Ming Hu, Luxia Jiang

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz