17.9 C
İstanbul
KategorilerAksiyonAlita Savaş Meleği Film İncelemesi

Alita Savaş Meleği Film İncelemesi

Alita Battle Angel- Savaş Meleği Alita; cyborg ve insanların hatta cyborg insan karışımlarının beraber yaşadıkları Demir Şehir’de geçen, son zamanların en kaliteli, eğlenceli ve her sahnesinde kalite kokan yapımlarından bir tanesi. Filmin kendine özgü atmosferi, karakterlerin ve konunun sağlamlığı, ayrıca aksiyon sahnelerinin çekiciliği ve orijinalliği filmi en büyük artıları arasında sayılabilir.

Cyborg ve insanların birlikte yaşadığı bu fantastik dünyada animasyon teknolojisinin geldiği son noktayı görmek filme ayrı bir heyecan katan önemli bir nokta. Belki PlayStation dünyasında yer alan grafik canavarı oyunları gördükten sonra animasyonların geleceği noktayı hayal edebilmiştik ama gerçek insanların arasında gördüğümüz bu muhteşem animasyon karakteri bizleri gerçekten kendisine hayran bırakmayı başardı. Alita’nın yüz ve beden hareketleri, hatta gözlerinin içi ve insansı gülümsemesi yakın bir gelecekte belki de insanların filmlerde azınlığa düşeceklerinin bir göstergesi. Hangi insan oyuncu Anita kadar sempatik ve aynı zamanda savaşçı olabilir ki?

Orijinal Adı: Alita: Battle Angel

Tür: Aksiyon, macera, romantik

Yönetmen: Robert Rodriguez

Yapım Yılı: 2019, ABD

Türkiye Gösterim Tarihi: 15 Şubat 2019

Oyuncular: Rosa Salazar, Christoph Waltz, Jennifer Connelly

Süre: 2 saat 02 dakika

Konu: Bir çeşit cyborg cerrahı olan Dr. Dyson Ido, Zalem adlı uçan şehrin altında yer alan hurdalıkta sadece beyin kısmı sağlam olan bir cyborg bulur. Dr. Ida yeni bir beden taktığı bu cyborgun tam 300 yıldır kullanılmayan kayıp ve çok üstün bir teknolojiye sahip bir savaş makinesi olduğunu anlayacaktır.

Şimdi filmin konusuna biraz ayrıntılı olarak göz atalım ve bu sempatik savaş meleğini yakından tanıyalım. Yazının bundan sonrası spoiler içeriyor.

Film Hangi Zaman Diliminde Geçmektedir?

Film, 2563 yılında ve düşüş adı verilen büyük savaştan 300 yıl sonra geçmektedir. Filmin hemen bulutların bile üzerinde olduğu görülen muhteşem bir şehir görürüz. Köksüz bir ağacı andıran ve adının Zalem olduğunu öğreneceğimiz bu şehir gökyüzünde durmaktadır. Sadece seçkin insanların yaşadığı bu gökyüzü şehrinin hemen altı adeta bir metal mezarlığıdır. Varoş diyebileceğimiz yapıların ortasında yer alan bu hurdalık Zalem’den atılan metalleri barındırmaktadır.

Alita’nın Ortaya Çıkışı Nasıl Olmuştur?

Zalem’in hemen altında yer alan metal mezarlığı ya da çöplüğünde dolaşan bir adam, kendi işine yarayacağını düşündüğü metal parçalarını toplarken, hurdaların içerisinde bir cyborg-a ait olduğu anlaşılan bir parçanın beyinsel fonksiyonlarının canlı olduğunu anlar. Aslında bir tür cyborg doktoru ya da cerrahı diyebileceğimiz doktorun yüzünde bu cyborg-u gördüğünde nedenini daha sonra anlayacağımız bir şaşkınlık belirir.

Vücudu neredeyse tamamen parçalanmış Cyborg-a ait parçayı laboratuvarına götüren doktor, özenle taşıdığı bir bedeni onun yattığı ameliyat masasına yavaşça koyar. Hurdalıkta bulduğu bu cyborg-a eklemek istediği bu bedeni daha sonra kendi kızı için tasarladığını öğreneceğiz. Doktorun karısı Chiren’ın Alita’yı gördüğü zaman ona dikkatle bakma nedeni bu.

Acaba doktor bir bedenden yoksun ve sadece zihinsel açıdan canlı olduğu anlaşılan bu cyborg-a neden bu kadar değer vermektedir? Onu özel yapan ve şehirde binlercesinin bulunduğunu bildiğimiz diğer cyborg-lardan ayıran şey neydi? Bunların cevabını adım adım öğreneceğiz.

Alita’yı diğer cyborg-lardan ayıran özellikleri nedir?

Doktorla yaptığı ilk konuşmada onun ismini ve geçmişini hatırlamadığı anlaşılmaktadır. Doktor onun hakkında konuşurken aşırı insansı beynin mucizevi şekilde bozulmamış, der. Böylece onu diğer cyborg-lardan ayıran ilk özelliği öğreniriz: Aşırı insansı olması ya da insana çok yakın olması. O kadar insansıdır ki adımı bile hatırlamıyorum, derken gözünden yaş geldiğini hayretler içerisinde görürüz. Bu sırada onun gözyaşını silen doktorun söylediği işin iyi tarafından bakalım, gözyaşların çalışıyor, sözlerini duyunca artık insanlar cyborg-lardan daha az mı insansı, diye sormadan edemiyoruz. Belki de Alita’nın doktora yönelik şaşkın bakışlarının altında yatan sebep budur. Doktor, adını hatırlamayan bu cyborg-a Alita adını verir ki bu aslında onun ölen kızının adıdır.

Zalem ve Demir Şehri Arasındaki Farklar Nelerdir?

Zalem, gökyüzünde uçan büyük bir şehirdir. İnsanların ulaştığı teknoloji onlara gökyüzünde uçan şehirler yapma imkânı vermiştir. Doktorun cümlelerinden anladığımız kadarıyla daha önce başka uçan şehirlerde bulunmaktaydı ancak Zalem uçan büyük şehirlerin sonuncusudur ve düşüş adı verilen büyük savaştan sonra ayakta kalan tek şehirdir.

Zalem’in hemen altında bulunan ve insanlarla cyborg-ların birlikte yaşadığı şehre Demir Şehri adı verilmektedir. Büyük savaştan sonra hayatta kalan herkes bu şehre gelmiştir. İşte bu yüzden şehirde çok fazla dil konuşulmaktadır. Aslında Zalem her şeyi kontrol eden büyük bir güçtür. Demir Şehrindeki herkes fabrika ve tarlalarda Zalem için çalışmaktadır. Üretilen malzemeler kanallar aracılığıyla Zalem’e taşınmaktadır.

Zalem zenginliği ve ihtişamı; Demir Şehri ise varoşları, fakirliği ve köleliği temsil etmektedir. Zalem seçkin insanların yaşadığı bir yerdir ve varoşlarda yaşan çoğu kişinin oraya gitme hayali kurduğunu öğreneceğiz. Ancak aşağıdaki yani Demir Şehirdeki hiç kimse Zalem’e gidemez ve bu asla kırılmaması gereken bir kuraldır. Demir Şehir’de, Zalem için sorun oluşturabilecek tüm silahlar yaşa dışıdır.

Bu arada Chiren ve doktorun daha önce Zalem’de yaşadıklarını öğreneceğiz. Orada doğan herkesin alnında bir işaret bulunmaktadır. Doktor o işareti kendi elleriyle söktüğünü söyler.

Motobol Oyunları Nedir?

Motobol oyunlarının Demir şehrinin her yerine kurulan dev ekranlardan seyredildiği görülmektedir. Motobol oyunları şehirde çok popülerdir ve inanılmaz bir seyirci potansiyeli bulunmaktadır. Temel mantığı ortada gezinen bir topu hedefine götürmek olan motobol oyunları katılımcılar için ölümcüldür. Oyuncuların birbirlerini parçaladıkları görülmektedir. Motobol oyunlarının belki de en çekici yönü final şampiyonu olabilen oyuncuların Zalem’e gitmeye hak kazanmasıdır.

Alita ve İnsansı Özellikleri

Alita’nın gözyaşı dökebildiğini filmin hemen başlarında görmüştük. Onun normal insanlar gibi meyve ve hamburger tarzı yiyecekler yediğini de biliyoruz. Onun bir başka sahnede çikolata yediğini ve bundan çok hoşlandığını da görürüz. Doktor ona düzgün yiyecekler yemesini bunun beyni için gerekli olduğunu söyler ki bu durum Alita’nın bazı yönlerden neredeyse insanlarla aynı fizyolojik kurallara bağlı olduğunu göstermektedir.

Alita’nın beni en çok etkileyen yönlerinden birisi onun minik ve sevimli bir köpeğe gösterdiği ilgi ve onunla yemeğini paylaşması. Günümüzde özellikle hayvanlara yönelik gerçekleşen merhametsizce ve vahşice davranışları gördükçe Alita’nın bu yönünün belki çoğu insandan daha insansı olduğunu söylemek yanlış olmaz.   

Altı Kadının Katili Kim?

Alita, köpeği severken yolda gördüğü bir aranıyor ilanı dikkatini çeker. Altı kadının katili olduğu söylenen birisi için yüksek miktarda ödül konulmuştur. Alita, doktoru bir gece gizlice dışarıdan gelirken görür. Üstelik eli kanlıdır. Böylece Alita kadın katilinin doktor olabileceğinden şüphelenir ve onun hareketlerini gözlemeye başlar. Ona koluna ne olduğunu sorar ama cevap alamaz. Onun gizlice dışarı süzüldüğü bir gece Alita onu takip etmeye başlar. Doktor gerçekten de bir kadının peşinden gitmektedir. Alita, doktorun kadına zarar vereceğini düşündüğü için ona müdahale eder. Ancak yanıldığı ortaya çıkar. Doktor da aslında kadının değil; onun peşine düşmesini beklediği katillerin peşindedir ve kendisi sisteme kayıtlı bir avcı savaşçıdır.

Katillerin kim olduğunu işte bu saldırı anında anlarız. Katiller Victor adına çalışan cyborglar-dır ve avladıkları insanların organlarını çalmaktadırlar.

Hugo Bir Cyborg avcısı mı?

Hugo, kendi arkadaşlarıyla birlikte Demir Şehir’de cyborg avlamaktadır. Ancak amaçları cyborg-ları öldürmek değil onların en değerli parçalarını vücutlarından sökerek onları çalmaktır. Onun Alita ile ilk tanıştığında onun elini bu kadar dikkatli inceleme nedeni budur. Onun vücudundaki işçiliğe hayran kalmıştır. Demir Şehir’de cyborg-ların parçalarını çalan başka hırsızlar da vardır. Onlar bu parçaları karaborsada satışa çıkararak para kazanmaktadırlar. Bu parçalar daha önce bahsettiğim motobol oyunlarında hasar gören cyborg-ların tamiri için kullanılmaktadır. Ancak Hugo’nun durumu biraz daha farklıdır. O bağımsız bir cyborg hırsızı değildir. Cyborg-ların bedenlerinden çaldığı parçaları, Zalem’le güçlü bağlantıları olan Victor’a satmaktadır. Doktorun ofisine gelen ve parçaları hırsızlara tarafından çalışınan cyborg-un söyledikleri doğrudur. Demir Şehir’de sistem adına çalışan hırsızlar da bulunmaktadır. Bu arada Victor yüksek miktarda para kazandığı zaman Hugo’yu Zalem’e götürme sözü vermiştir ama onun bu sözünün aslında bir kandırmacadan ibaret olduğu daha sonra anlaşılacak.

Alita’nın Savaşçı Özellikleri

Alita’nın insansı özellikleri olduğunu, ağlayabildiğini, hayvanlara şefkat gösterebildiğini görmüştük. Bu gibi özellikler Alita’nın MELEK tarafını oluşturmaktadır. Ancak onun bir de SAVAŞÇI yönü bulunmaktadır. Filmde onun bu yönünü gösteren ilk işareti çocuklarla oynadığı sokak oyununda görürüz. Bu oyunu önce bir eğlence gibi algılayan Alita, çocuklar onu itip düşürdüğü hatta onunla alay ettiği zaman çok sinirlenir. Ayağa kalktıktan sonra ona engel olan çocuğu etkisiz hale getirerek maç sayısını alır. Bunu yaparken topu o kadar sert vurur ki top delikte sıkışıp kalır.

Alita henüz savaşçı yönünü keşfetmeden önce de çok cesurdur

Hugo, Demir Şehir’de silahı ile dolaşan ödül avcısından endişe ile bahsederken Alita’nın ona nasıl baktığını kaçırmayalım. Yüzünde en küçük bir endişe ya da korku belirtisi bile olmadan çikolatasını yemeye devam etmektedir. Alita, motobol savaşlarında birbirlerini ezen cyborg-ları görünce adeta kendinden geçer ve korkmak bir yana bu ölümcül yarışa katılmak ister. Alita bir savaşçı olduğunu anladıktan sonra Zapan ile karşılaştığı sahnede tehdit edilmesine rağmen en küçük bir korku ifadesi bile taşımadan gülümser. Belki de en güçlü avcı savaşçı olan Zapan’ı birkaç saniyede yere serdikten sonra diğer tüm savaşçıları aşağılar ve onlara meydan okur. Filmin sonlarında Alita, katıldığı motobol yarışmasında tüm yarışmacıların amacının sadece kendisini öldürmek olduğunu öğrenmesine ve doktorun ısrarına rağmen yarışmadan çıkmak bir yana onların hepsiyle savaşmaya karar verir. Yüzündeki ifade onun cesaretini ve kararlılığını yansıtmaktadır.

Alita henüz kendisinin bir savaşçı olduğunu keşfetmeden önce Victor için çalışan cyborg-larla ilk yaptığı savaşta onların en güçlülerini bile yenmeyi başarmıştı.  

Alita’nın beyni aslında normal ve sağlıklı çalışan bir genç kız beynidir. Ancak onun kalbi onu farklı kılan en büyük gücü barındırmaktadır. Kalbi o kadar güçlüdür ki doktor onun kalbinde Demir Şehre yıllarca yetebilecek enerji bulunduğunu söyler. Onun kalbinde görülen bu muhteşem yapım aslında kayıp bir teknolojidir. Düşüş olarak adlandırılan savaştan sonra hiç kimse böyle bir teknoloji kullanamamıştır ki bu süre tam olarak 300 yıldır. Yani, bu muhteşem ve eşsiz teknolojiye sahip Alita en azından 300 yaşındadır.

Alita’nın zihninde onun yavaş yavaş hatırlamaya başladığı eşsiz bir dövüş tekniği bulunmaktadır. Bu tekniğin bazı hareketleri IP MAN’deki teknikleri hatırlatmaktadır. Onun eşsiz dövüş tekniğine Panzer Kunts denilmektedir.

Alita’nın bir diğer özelliği liderlik yapabilmesidir. Alita, avcı savaşçıların olduğu mekana giderek onları organize etmeye çalışır. Muhtemelen ikinci filmde onun bu özelliğine daha çok yer verilecektir.

Zaten hiç kimsenin hayal bile edemeyeceği bir güce sahip olan Alita, eşsiz nano teknoloji ile yapılan bedeni kendisine adapte ettikten sonra gücünü daha da artırır. Artık eskisinden çok daha güçlü ve hızlıdır. Alita bu eşsiz bedeniyle o kadar güçlenir ki daha önceki savaşta kendisini yenmeyi başaran Grewishka’yı yenmekte zorlanmaz bile. Ayrıca yeni bedeninin kendisini tamir ettiği görülmektedir.

Avcı Savaşçılar kimdir?

Bu isim Demir Şehir’de silah taşıma yetkisine sahip cyborg ya da insanlara verilen isimdir. Onlara ödül avcısı da denilmektedir. Demir Şehir’de bulunan ancak sonuç olarak Zalem’e bağlı olan fabrika suçluları avlamaları için kiralık katiller tutmaktadır. Bu kişiler yani avcı savaşçılar haklarında arama ilanı olan suçluları avlayarak karşılığında para almaktadırlar.

Alita ve Zapan’ın taşıdığı kılıç arasındaki bağ nedir?

Alita henüz ilk gördüğü zaman bile Zapen’in taşıdığı kılıca hayranlıkla bakmıştır. Aralarında bir tür bağ olduğu açıktır. Bu kılıç, bir molekül inceliğinde tasarlanan efsanevi Damascus kılıcıdır ve kayıp nano teknolojisi ile yapılmıştır. Bu kılıcı Alita’nın gemide bulduğu savaş giysisi ile birlikte düşünmek gerekiyor. Doktor bu giysinin, Alita’nın çekirdiği ile bağlantı sağladığı ve bu yüzden aktif hale geldiğini söyler. Alita’nın kimliksel kodu nasıl savaş giysini aktif hale getirdiyse aynı şekilde üstün bir teknoloji ile yapılan kılıcın da onun elinde aktif hale geldiğini göreceğiz. Kılıç o kadar keskindir ki Alita onunla kendi gözyaşını bile keser.

Doktor, Alita’nın kim olduğunun baştan beri farkında mıydı?  

Evet, farkındaydı. Doktor Alita’yı hurdalıkta görür görmez onun eşsiz bir cyborg olduğunu fark etmişti. Ayrıca Hugo hurdalıktaki her şeyin Zalem’den atıldığını söylemektedir ki bunu doktorun bilmeme olasılığı yok. Ancak doktor bu bilgiyi Alita’dan sakladı. Bu yapma nedeni ona karşı korumacı davranmak istemesiydi. Doktor bir hayalperest değil ve kızının öldüğünün farkında. Ancak Alita’yı adeta manevi bir kızı olarak görmekteydi. Ona kendi kızının adını ve bedenini verme nedeni buydu. Onu Demir Şehir’deki kötülüklerden korumak istiyordu. Hugo’nun da söylediği gibi Demir Şehir acımasız bir dünyadır ve güçlüler zayıfları ezmektedir. Doktor, Alita’nın geçmişini hatırlamasını istemez ve onun yeni bir başlangıç için bir şansa sahip olduğunu söyler. Ancak doktor onun savaşçı kimliğini hatırlamasına engel olamayacaktır.

Alita’nın geçmişi hakkında bildiklerimiz

Alita, cyborg-larla yaptığı savaşta kendisini büyük bir savaşta ay yüzeyinde savaşırken görür. Diğer savaşçılar ona 99 olarak seslenmektedir.  Alita’nın ilerde motobol oyunlarına çıkmadan önce koluna bu rakamı yazma nedeni budur. Alita tam olarak hatırlamasa bile Panzer Kunts adı verilen çok farklı ve etkileyici bir dövüş tekniği kullanmaktadır.

O sıradan bir savaşçı değildir. Doktorun kelimeleri ile söylersek o şimdiye kadar yapılmış en iyi cyborg silahıdır. Nova, Alita’tan bahsederken onun türünün son örneği olduğunu ve BMC yani Birleşik Mars Cumhuriyeti teknolojisinin en iyi silahı olduğunu söyler.

Bilindiği gibi Düşüş, filmde izlediğimiz zaman diliminden tam 300 yıl önce meydana gelen büyük savaşa verilen isimdir. Bu savaştan sonra ayakta kalabilen tek şehrin Zalem olduğunu biliyoruz. Ancak Hugo bir gün bu şehrin de düşeceğini söylemektedir. Büyük savaşta dünya ile savaşan karşı taraf Birleşik Mart Cumhuriyeti’dir. Alita, BMC gemilerinden bir tanesinin içine girdiğinde onun gemiyi ayrıntılı olarak hatırladığını ve onun kullanmayı bildiğini anlarız. Alita gemide bulunan muhteşem bir savaş giysisini alarak gemiden ayrılır. Tüm bunları birleştirdiğimizde Alita’nın tam 300 yıl önce yaşanan büyük savaşta Birleşik Mart Cumhuriyeti adına dövüşen bir savaşçı olduğunu anlarız. O aslında Zalem’e ya da dünyaya karşı yapılan savaşta karşı tarafta yer almıştır. Hugo’nun arkadaşları aralarında yaptıkları konuşmada Alita’nın teknik olarak kendi düşmanları olduğunu söylerler.

Alita hafızası yerine geldikçe kendisinin asıl görevinin Zalem’ı yok etmek olduğunu adım adım hatırlayacaktır.

Victor aslında kim?

Motobol oyunlarının en güçlü oyuncuları Victor’a aittir ve Victor onlar üzerinden büyük paralar kazanmaktadır. Victor aslında motobol oyunlarını işleten kişidir. Victor’un, Zalem’de yaşayan ve büyük bir güce sahip Nova’nın Demir Şehir’deki temsilcisi olduğunu söyleyebiliriz. Onun felsefesini kendi cümleleriyle şöyle özetleyebiliriz: “Cehennem’de hükmetmeyi, Cennet’te hizmet etmekten daha çok isterim.”. Victor, bu sözleriyle Demir Şehri’ni ve Zalem’ı kastetmektedir.

Filmde Birkaç Yerde Görülen Nova Kimdir?

Nova’nın adını ilk kez Victor’un laboratuvarında, Alita’nın parçalara ayırdığı güçlü cyborg-un tamiri sırasında duyarız. Nova bir anda cyborg-un sistemine girer ve Victor’la konuşmaya başlar. Nova’nın Demir Şehir’deki tüm cyborg-ları izleyebilen ve onların gözünden bakabilen büyük bir gücü olduğunu ve Zalem’de yaşadığını anlarız. Nova, büyük olasılıkla hem cyborg-ların hem de insanların beynine yerleştirdiği cip sayesinde bu cipin bulunduğu kişilerin bedenine girerek onları kontrol edebilecek bir güce sahiptir. Nova, Alita’nın kendisi yani Zalem için büyük bir tehlike olacağını bilmektedir ve onun ölmesini istemektedir.

Alita savaş eğitimi alırken ona Nova gösterilmiş ve onun öldürülmesi gereken hedef olduğu söylenmişti. Alita hafızası yerine geldikten sonra gerçek düşmanının kim olduğu hatırlar ve onun kendisinin tüm hareketlerini izlediğinin farkına varır.

Hugo, Alita’ya ihanet etti mi?

Hayır, Hugo doğrudan ona ihanet etmedi, ancak farkında olmadan da olsa onu Victor’un istediği yere çekmiş oldu. Şimdi olanları filmden takip edelim. Victor, Alita’yı öldürebilmek için bir planı olduğunu söyler (01:18:00). Bunu söyledikten sonra onu Hugo ile konuşurken görürüz. Onu kendi ofisine çağıran Victor konuşmasında ondan Alita’dan bahsetmesini ister ve konuşma burada kesilir. Onun Hugo’ya ne söylediğini duymayız. Ancak bunun cevabını ilerki sahnelerde Hugo’nun cümlelerinde buluruz. Hugo, Alita’ya Victor seni ikinci ligde denemek istiyor, der. Bu aslında Alita için bir tuzaktır ama Hugo bunu bilmediği için farkında olmadan onun bir tuzağa çekilmesine yardımcı olmuştur.

Alita, Hugo’ya Gerçekten Aşık Oldu mu?

Evet, Alita’nun ona aşık olduğunu söyleyebiliriz. Yeni bedenine kavuştuktan sonra ilk onun yanına gider. Onunla öpüşür ve bu sırada ona “Tam olarak insan olmamam seni rahatsız ediyor mu?” diye sorar. Alita daha sonra Hugo’nun evinde gerçekleşen konuşmada onun Zalem’e gitme hayalinin devam ettiğini duyunca kısa süreli bir şaşkınlık yaşar. Çünkü onun kendisi ile Demir Şehir’de kalmak isteyeceğini düşünmüştür.   Alita, Hugo’ya kendisinin en değerli varlığı olan kalbini onun için feda edebileceğini bile söyler. Daha sonra onların sevgili gibi el ele tutuşarak yürüdüklerini görürüz. Alita, daha sonra doktora şöyle sorar: “İnsan bir cyborg-u sevebilir mi?” O kendi sevgisinden emindir ama Hugo’nun hisleri konusunda aklı karışıktır. Ancak Hugo ölmeden önce Alita’ya onu sevdiğini söyler.

Victor, Chiren’ı Öldürdü Mü?

Ne yazık ki evet. Chiren artık daha fazla çalışmak istemediğini söyledikten sonra oradan ayrılmak ister ancak kapının önünde birden durur. Dikkatle bakarsanız yerde ona doğru gelen gölgeler olduğu görülmektedir. Victor, onun öylece ayrılmasına izin vermedi ve onu öldürdü. Ancak Victor’un Chiren’in vücut parçalarını deneylerde kullanmak üzere sakladığını görüyoruz.

Devam Filmi Çekilecek Mi?

Kesinlikle evet. Film baştan sona kadar diğer bölüme yapılan göndermelerle dolu. Üstelik Alita, görevinin ne olduğunu hatırladı ve onu tamamlaması gerekiyor. Filmin sonunda kendisini izleyen Nova’ya karşı kılıcını uzatır ve adeta ona “Senin için geliyorum!” der. İkinci filmde bolca motobol oyunu sahnesi ve sonunda da büyük olasılıkla Zalem’in düşüşünü seyredeceğiz. İkinci filmden en büyük beklentim filmin sonunda Alita’yı öldürmemeleri. Umarım senaristler böyle muhteşem bir karakteri seyretme zevkimizi sadece iki filmle sınırlandırmazlar.

Alita Savaş Meleği film incelemesini 25. Kare Youtube kanalından seyredebilirsiniz.

Son Eklenenler

En Popüler

Mothers’ Instinct | Etkileyici Bir Psikolojik Gerilim

0
Drama ve gerilim filmi Mothers' Instinct, iki yıldız oyuncuyu Anne Hathaway ve Jessica Chastain'i aynı filmde seyretme fırsatı sunuyor. Yan yana evlerde yaşayan Alice...

Netflix’in Monster Filmi | Konusu ve Detaylar

0
Rako Prijanto'nun yönettiği, Endonezya yapımı korku ve gerilim filmi Monster, bir "canavar" tarafından kaçırılan Alana ve Rabin isimli iki çocuğun hikayesini aktarıyor. Alana ve...

Gizem Filmi The Fare Final Anlatımı

0
The Fare, D.C. Hamilton tarafından yönetilen 2018 yapımı psikolojik gizem filmi. Hikayemizin kahramanı bir tür zamansal döngüye hapsolmuş bir taksi şoförü. Harris adındaki bu...

Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık | Ceasar’ın Anısına

0
Wes Ball'ın yönettiği; aksiyon, bilimkurgu ve macera etiketlerine sahip Kingdom of the Planet of the Apes- Maymunlar Cehennemi: Yeni Krallık yeni bir üçlemenin ilk...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,315TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

spot_imgspot_img