Warrior Nun-netflix-1

Warrior Nun’ın birinci sezonu Netflix’te yayınlandı. Dizinin ilk sezonu 10 bölümden oluşuyor ve bölümlerin uzunlukları ortalama 45’er dakika. Warrior Nun fantastik bir dizi ve doğüstü olayları ve kişileri konu alıyor.

Ava isimli genç bir kız yetimhanede büyümüştür. Elleri ve ayakları felçli olan Ava’nın geçmişi bir gizemdir. Annesi bir trafik kazasında ölen Ava Katolik olduğu için rahibelerin gözetiminde bulunan bir yetimhanede kalır. Ancak Ava bir süre sonra fiziksel olarak ölür. Ava öldükten sonra onun bedenini olağanüstü güçler barındıran bir nesne yerleşir. Bunu Ava’ya yerleştiren rahibe bu nesnenin peşinde olan güçlerin saldırısı sonucu ölür.  Ava hayata döner ama artık eski Ava değildir. Olağanüstü geçleri vardır.

Warrior Nun dizisi bünyesinde pek çok klişeyi barındıran, ortalama bir yapım. Özel efekt kullanımında hayli başarılı. Özellikle ilerki bölümlerde ortaya çıkan Şeytan karakteri etkileyici bir görünüme sahip.

Ancak dizinin konusu pek çok yönden klasik ve başrolünde yer alan oyuncunun yaşından dolayı her ne kadar doğaüstü olayları işlese de özerine yapışan çocuksuluğu atamıyor. Diziyi seyrederken “Bu bir ergen dizisi mi?” sorusu aklınızdan hiç kaybolmuyor. Son ölümlerde yaptığı açılımlar dizi konusunu biraz daha orijinal bir hale getiriyor. Bunu da belirmekte gerekiyor. Ancak yine de bence diziyi bir üst sınafa taşımaya yetecek argümanlar sunulamıyor.

Spoiler vermeden bu kadar söyleyebilirim. Warrior Nun kötü bir yapım değil; ancak yüksek beklentilerle izlenebilecek  bir yapım hiç değil. Karanlık atmosferlerin sıkça kullanıldığı, çerezlik ve iyi vakit geçirmelik bir yapım olduğunu düşünüyorum. Tabi ki bu benim görüşüm. En azından birkaç bölüm seyrederek kendi kararınızı verebilirsiniz.

Warrior Nun (2020)

Orijinal adı: Warrior Nun

Tür: Fantastik, drama

Bölüm sayısı: 10 (1. sezon)

Süre: 45 dakika (ortalama)

IMDB puanı: 6,9

Ülke: Amerika

Yayın tarihi: 2020- (devam ediyor)

Oyuncular: Alba Baptista, Toya Turner, Kristina Tonteri-Young, Lorena Andrea, Tristán Ulloa

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz