22.5 C
İstanbul
KategorilerBilim KurguDark 3. Sezon İlk Görüntüler ve Yorumlar

Dark 3. Sezon İlk Görüntüler ve Yorumlar

Dark 3. sezon ekran görüntüleri oldukça küçük bir İspanyol Youtube kanalında yayınlandı. Bu kanala bu görüntüler nasıl ulaştı, bilerek mi ulaştırıldı bilinmez ama bize bu görüntüleri konuşmak düştü.

Bir önceki soru cevap videosunda yani beşinci soru cevap videosunda Dark’ta toplamda 4 tane simetrik evren olduğunu düşünüyorum, demiştim. Bu görüntüler zannediyorum bu teorimin doğru çıkacağını gösteriyor.

Kemerleri bağlayabiliriz. Son sezonda yapımcılar resmen bizi uçuracak. Diğer taraftan böylesine zor bir senaryoya imza atmak istemeleri ve bunu bir sezona sığdıracak olmaları beni gerçekten korkutuyor. Hayalimizin ötesinde karmaşık ve zor bir final bekliyor bizi.

Yazının bundan sonrası Dark 3. sezona ait yoğun spoiler içeriyor.

Kaç Tane Paralel Evren Var?

Şu görüntüde bizim Jonas’la beraber 3 tane Martha görüyoruz. Ben en soldakinin de Martha olarak düşündüm; çünkü kıyafetleri, yüzünün görünen kısmı ve boyu Martha ile tamamen aynı. Bu dört kişinin her birisi farklı bir evreni temsil ediyor. Her birisi kendi dışında kalan diğer üç evrenin kopyası çıkabilir veya kendi aralarında 2’şerli bir eşleşme durumu söz konusu olabilir. Zaten bizim Jonas ve yanındaki Martha’nın evreni birbirinin simetriği; diğer ikisi de kendi aralarında simetrik evrenler olabilir. Şu görüntüde fabrika bacaları ve yol aradaki simetriyi net olarak gösteriyor. Bu arada nasıl bizim Jonas ve Martha pek çok olay yaşadıktan sonra bu zaman çizgisine ulaştıysa aynen diğer iki Martha da oldukça farklı olayları yaşadıktan sonra buraya ulaşmış olabilir. Muhtemelen onlar da kendi evrenlerini muhtemelen kendi geleceklerinden ibaret olan kendi dünyalarının Adam’larından kurtarmak istiyorlar.

Bu arada dudağı kesin elemanın şu simetrik görüntüsünün de bir yanılsamadan ibaret olmadığı netleşmiş oldu. Fragmanda gördüğümüz üçlünün de ayrıca simetrikleri bulunuyor.

Simetrik Evrenlerde Her Şey Değişim Geçiriyor

Ben bu yeni evrendeki karakterlerin rollerinin, eşlerinin, durumlarının, konumlarının tamamen değiştiğini düşünüyorum. Örneğin Peter sanki Ulrich’in yerine geçmiş ve bir sorgu yapıyor gibi görünüyor. Onu zaten bir polis merkezini andıran bir yerde bir panoya bakarken görmüştük. Öldürülen insanların fotoğraflarına baktığı anlaşılıyor. Muhtemelen kendi evrenindeki Noah ve Helge ya da onları temsil edenler her kim olacaksa deneyleri için çocukları değil büyükleri kullanıyorlar.

2052’de Elisabeth’in tercümanlığı yapan Silja karakterinin kamera arkası görüntülerinde hamile olduğu gösteriliyor. Daha önceden sanıyorum yapımcının kendi tarafından paylaşılan bir fotoğrafta Silja’nın plastik bir kopyası görülmüştü. Görüntünün ardındaki siyah poşetlerden hareketle fragmanda gömülen cesedin ona ait olduğunu düşünebiliriz. Yani Silja karakteri bu sezonda ölecek ya da öldürülecek; ancak bu ölümün bebeğin doğumundan önce mi sonra mı olduğu eğer sonraysa bu bebeğin kim olduğu büyük gizemlerden birisi.

Okulun içerisinde yıpranmış bir halde görülen Katharina’nın hemen ardından Hannah’nın çocukluğu görülüyor ama bazı farklar var. Muhtemelen 1986 yılına ait bu görüntüde Hannah kilolu gösterilmiş. Normalde bizim seyrettiğimiz evrendeki Hannah’nın çocukluğu oldukça zayıftı. Katharina’nın elinde Mikkel’e ait bir kayıp ilanı bulunuyor. İkinci olarak kıyafetleri hemen dikkat çekiyor. Bizim seyrettiğimiz Hannah’ın giyim tarzından tamamen uzak bir tarzı var.

Son Eklenenler

En Popüler

Winnie the Pooh: Kan ve Bal İncelemesi ve Detaylar

0
2023 yapımı korku filmi Winnie-the-Pooh: Blood and Honey- Winnie the Pooh: Kan ve Bal Pooh, Bear ve Piglet adlı, yarı insan yarı hayvan iki...

No One Will Save You- Uzaylı İstilası Başladı

0
No One Will Save You, sonlara doğru duyulan birkaç cümle haricinde hiçbir konuşma geçmeyen ilginç bir bilimkurgu, gerilim ve fantastik film. Filmde yalnız yaşayan...

The Continental 1. Bölüm- John Wick Evreninin Öncesi

0
John Wick evreninden The Continental mini dizisi ilk bölümüyle ortalığı dağıtmaya başladı. Continental 1. bölüm, 1970'lerin New York'unda geçen hikayede yer alan temel karakterleri...

Suç ve Gizem: Agatha Christie’den Venedik’te Cinayet

0
Kenneth Branagh'ın canlandırdığı Dedektif Hercule Poirot, A Haunting in Venice- Venedik'te Cinayet adlı macerayla üçüncü kez karşımızda. Dedektifi daha önce Murder on the Orient...
spot_imgspot_img
0BeğenenlerBeğen
1,300TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

İlgili Makaleler

YORUM YAPABİLİRSİNİZ

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

spot_imgspot_img